Zdroj Grundig

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

Zdroj Grundig

#1 Příspěvek od vamservis »

šásko uvedeného TV je BEKO U 99.190-08 . Ve zdroji byl vadný IO MC44608P75 , FEt K2545 a sním několik odporů. Po výměně se chová tak ,že se pokouší stále nastartovat připojeno na napětí přez žárovku jak je doporučováno. Na sekundáru jsem na jednotlivých diodách naměřil pulźující napětí. Všechny sekundární zdroje jsem odpojil abych vyloučil chybu dál a přesto se pokouší jen o start a něco jej vypne. Podle dokumentace k IO kterou jsem našel v datascheet je na vstup pinu 2 přiváděno napětí z emitorového odporu , který jsem vyměnil za 0,18 (byl vadný -zhořel) ,ale v dokumentaci je 0.27 je možné že tu závadu způsobuje tato odchylka v hodnotách. Zpětnou vazbu přez optočlen jsem zachoval. Porat te jak zdroj rozchodit. Dík

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#2 Příspěvek od Frenky »

Hodnota tohoto odporu musí být stejná !!!

Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

Re: Zdroj Grundig

#3 Příspěvek od mirkov »

vamservis píše:šásko uvedeného TV je BEKO U 99.190-08 . Ve zdroji byl vadný IO MC44608P75 , FEt K2545 a sním několik odporů. Po výměně se chová tak ,že se pokouší stále nastartovat připojeno na napětí přez žárovku jak je doporučováno. Na sekundáru jsem na jednotlivých diodách naměřil pulźující napětí. Všechny sekundární zdroje jsem odpojil abych vyloučil chybu dál a přesto se pokouší jen o start a něco jej vypne. Podle dokumentace k IO kterou jsem našel v datascheet je na vstup pinu 2 přiváděno napětí z emitorového odporu , který jsem vyměnil za 0,18 (byl vadný -zhořel) ,ale v dokumentaci je 0.27 je možné že tu závadu způsobuje tato odchylka v hodnotách. Zpětnou vazbu přez optočlen jsem zachoval. Porat te jak zdroj rozchodit. Dík
V emitore fetu mas aky odpor?Byva radove desatiny ohmu.Ked sa mu zvysi hodnota-stava sa -je na nom vyssie napetie a zabera ochrana.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#4 Příspěvek od vamservis »

Emitorový odpor původní paraelně 2x 0,45 tedy 0,225 ohmů nahradil jsem jej 0,18 jiný jsem doma nedal dohromady.

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#5 Příspěvek od miromatus »

malý elit v napajani toho MC.. je ok?

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Elyt na primáru do pinu 6 IO 22M/16V OK

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

Elyt na primáru do pinu 6 IO 22M/16V OK

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PetrK »

vamservis píše:Emitorový odpor původní paraelně 2x 0,45 tedy 0,225 ohmů nahradil jsem jej 0,18 jiný jsem doma nedal dohromady.
Odpory musí být naprosto přesné ty co tam patří! Spočítal jsi to hezky ale 2x0R45 tam určitě nebylo protože takový snad ani neexistuje, zřejmě tam byly 2x0R47. Ve schematech je u nich většinou místo hodnoty * a pak je tam tabulka která říká jaké přesně hodnoty tam mají být dle typu obrazovky, někde jsou například také 2x0R33 a pod...
**** Petr ****

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#9 Příspěvek od vamservis »

Odpor je již přesný 2x0R47, zdroj stále pouze kmitá. Stále jsem ještě nenašel příčinu proč odešel fet a budící IO. Mám již odpojen celý sekundár a přez optočlen jsem na primáru dal trimr 10K a snažil jsem zdroj nastavit vždy se pouze rozkmitá to se nezmění ani když reguloji napájení začne kmitat již při 40 V tak nevím zda nedělám něco špatně. Jak píšu nenašel jsem závadu která ten zdroj zničila na primární straně je pár součástek odpory jsem měl venku a měřil jejich hodnoty vše OK.
Vadný trafo snad nééééé !!!!!

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od daton »

Hod sem schema at se taky mohu mrknout!

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PetrK »

daton píše:Hod sem schema at se taky mohu mrknout!
Nevím jestli je to přímo od modelu co vamservis opravuje, ale v podstatě to bude stejné, zdroj s MC44608P ...... chassis BEKO 14.2 a jsou tam i servisní tipy na opravu zdroje!!!!

Dal jsem to ke stažení ZDE

Je to original schematko, tak snad to pomůže :wink:
**** Petr ****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od DjRix »

Tak jsem se na to díval a prověřil nebo vyměnil bych ten optočlen a tl431,skus se podívat na ten optočlen jestli máš na sekundární straně na něm impluzy,je to klasické zapojení sp. vazby u které jsem jak optočlen tak ten tl431 mnohokrát měnil.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#13 Příspěvek od vamservis »

Díky Petre za schema ,zdrojová část určítě odpovídá.
Optočlen jsem zkoušel nový. V dokumentaci kterou mi kolega poslal je zapínání zdroje na plné napětí z Procesoru ,ve stavu stand-by je optočlen řízen zenerkou s tranzistorem který jí připojí k zemi. Domnívám se že po zapnutí by se měl zdroj i se 150W žárovkou vserii se síti rozeběhnout do stavu stand-by. Napájení řádku mám odpojeno. Přitom všechna napětí na sekundáru pujzují. Nechce se mi pouštět do TV plné napětí nebot jsem stále nenašel příčinu proč odešel zdroj FET+ŘO.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jezevec »

Je možné, že to bude tou žárovkou, podobný jev jsem měl u některých typů Thomsna a Philipse. Pokud žárovka nesvítí silně, můžeš to klidně zapnout napřímo.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

ano musí se to zapnout napřímo žárovka ten zdroj zamgoří, zdroj si myslí že je v síti podpětí a vypíná.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“