Nefunkční mikrovlnka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční mikrovlnka

#1 Příspěvek od NOHITS »

zdravím
Chteli sem si ohřát jídlo a najednou se začal z mikrovlnky valit čistě bílej kouř. Nevíte čím by to mohlo být. A prosím odpovědi typu že do mikrovlnky kovový věci nepatří a podobně si prosím odpusťte.. chci jen vědět jestli se to dá opravit a nebo je lepší koupit novou.
Děkuji

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od thunderstrike »

No pokud ste do toho dal opravdu něco kovového tak většinou odejde tepelná pojistka,kterou se dá vyměnit,jinak by chtělo asi zjistit zčeho ten kouř šel...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#3 Příspěvek od Cust »

??
není nic jednoduššího než to rozšroubovat ...

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od proel64 »

Este pridaj tomu otazku kolko bude stat oprava a uz si dokonaly zakaznik...

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#5 Příspěvek od vrky »

Pokud je to mechanická, tak ji zahoď a kup si jinou. Budeš mít 2 roky záruku a návštěva si řekne jak se máš dobře že máš novou mikrovlnku. Pokud je to digitál, tak pátrej z čeho se ti zakouřilo + to ostatní okolo co vyhořelo taky.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Oldradio »

A ten kouř smrděl jako co? Spálené jídlo, nebo spálené plasty, či něco jiného? Přestal se točit talíř?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#7 Příspěvek od Peterseal »

Niekedy horia zvisky potravy na vlnovode magnetronu a v tych miestach..

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

thunderstrike píše:No pokud ste do toho dal opravdu něco kovového tak většinou odejde tepelná pojistka,kterou se dá vyměnit,jinak by chtělo asi zjistit zčeho ten kouř šel...
a to jsi viděl nebo slyšel kde? Magnetron je samokmitající oscilátor na kmitočtu 2 450MHz který nakmitanou energii pošle vlnovodem do prostoru trouby. Co se s tou energií potom stane je magnetronu a tudíž i napájení úplně fuk. Je jedno jestli se mikrovlny "umlátí" ve svíčkový s knedlíkama ve který rozkmitají molekuly a tím ji ohřejí nebo se se naindukujou na zapomenutý vidličce jako napětí a to uvnitř trouby jiskří. Průser ale je, když ve troubě není NIC. Potom se mikrovlny odrážejí od stěn tak dlouho až se zase vrátí vlnovodem do antény magnetronu a pokud jsou v protifázi tak logicky zahřívají magnetron. Potom se může přerušit vratný havarijní termostat umístěný na magnetronu. Stačí takhle?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

kovové předměty do mikrovlny patří, dokonce je to psáno i v návodech ohřívat sklenici se lžičkou, pouze nesmí tvořit uzavřenou smyčku. Např proužek na talíři či ucho od kastrolu. :)

Uživatelský avatar
Tunelprokop
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 01:00

#10 Příspěvek od Tunelprokop »

Já běžně necháván lžičku v hrnku, nevidím v tom problém. Na 100% má pravdu mi-ro, přesně tak to funguje :!:

Uživatelský avatar
Tunelprokop
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 01:00

#11 Příspěvek od Tunelprokop »

Já běžně necháván lžičku v hrnku, nevidím v tom problém. Na 100% má pravdu mi-ro, přesně tak to funguje :!:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“