Jsem začátečník a chci poradit

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Badas píše:Tak já zkusím něco aktuálnějšího. :D

Zkus si sehnat knížky od pana Václava Maliny:

Poznáváme elektroniku

vydané v nakladatelství KOOP. Je jich do dneška sedm kousků po cca 140Kč. Jejich výhoda bude v tom, že jsou čerstvý, tedy z dnešních součástek.
Malá oprava - ty knížky vyšly v nakladatelství KOPP České Budějovice a jsou ještě některé ke koupi v distribuci BENa - jinak samozřejmě knihovny a antikvariáty...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od zdenoeddie »

Alebo skus Elektronika tajemstvi zbavena ,ja som zacinal s tym,je to trochu po lopate popisane.

Uživatelský avatar
skwor
Příspěvky: 8
Registrován: 14 dub 2008, 02:00

#33 Příspěvek od skwor »


Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#34 Příspěvek od krutor »

SMITH píše:Ja by som doporučil Václav Malina : Poznávame Elektoniku I až VIII.
Sú to knihy napísané veľmi prístupnou formou . Sú tam zaujímavé konštrukcie s dostupných súčiastok.

Inak ja som začínal ako 4 ročný ,rozobratím rádia SOKOL .Nasledovalo to v 11 príhlasením sa do radiokrúžku . Nasledovala kryštalka, audion, svetelný had atď.
Výber strednej školy bola jasná voľba. Po skončený školy som mal štaste že som zohnal miesto elektonika kde pracujem doteraz. Čo už je 11 rokov.
To Skwor: Odkazy nefungují.
Tu Smith: Myslíš nějaký takovýhle?
Přílohy
Sokol 2.JPG
(134.84 KiB) Staženo 73 x
Sokol 1.JPG
(134.68 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#35 Příspěvek od konosuke »

Krásné jsou vzpomínky na prehistorii bastlírny, u mě tak 40 let zpět...tentokrát kde-kdo začínal s krystalkou, drátová anténa - středovlnná cívka z demontáže nějakého vraku - zem na vodovodní trubku - germaniová detekční hrotová dioda 1NN41, později GA200,201 apod., ladící otočný vzduchový kond cca 500 pF a...pro konečný efekt vysokoohmová náhlavní sluchátka 2000-4000 ohm. A světe div se - ono to občas (navečír) hrálo...Škoda že jsem se v tom slaboproudu nevzdělával, nezdokonaloval a za obor studia zvolil VŠB-huťárnu. Ta měla ovšem tenkrát perspektívu a budoucnost, dneska - darmo mluvit, vše je pryč...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“