Elektronkový zesilovč

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 60
Registrován: 04 led 2005, 01:00
Bydliště: Lubenec

Elektronkový zesilovč

#1 Příspěvek od Pete »

Zdravím kolegové

Nakoupil jsem součástky a chci poprvé stavět elektronkový zesilovač, zajímá mne jestli platí nějaké speciální zásady pro stavbu takového zesilovače? bude to kopie 50W dvouvstupového zesilovače Marshall.

Dík Pete

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 60
Registrován: 04 led 2005, 01:00
Bydliště: Lubenec

#2 Příspěvek od Pete »

Jo jěště jsem chtěl doplnit, že transformátory mám oba (výstupní i zdrojový) ze zesilovače Music 70.

:D Pete

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Platí "Zásady pro stavbu elektronkových zesilovačů", spisy díl 1 až 39, vyjma paragrafu 9 hlavy 16 v aktuálním znění, a prováděcí vyhlášky pro síťový transformátor z Musicu 70.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Sendyx píše:Platí "Zásady pro stavbu elektronkových zesilovačů", spisy díl 1 až 39, vyjma paragrafu 9 hlavy 16 v aktuálním znění, a prováděcí vyhlášky pro síťový transformátor z Musicu 70.
...že tys byl na návštěvě v parlamentu?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Nebyl, jinak bych přece nezapomněl na vložku o multikulti, sociálních dopadech na široké masy, vztahu k Evropské uňi a poukázat na bezprecendentní chování některých parlamentních stran.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#6 Příspěvek od jardajar »

Tohle těžko vypisovat, ale když tu pohledáš, tak najdeš. A nebylo by od věci si pročíst něco o zesilovačích obecně. Nejlépe knížku. Já vím, je to hrozná otrava se týden zabývat knihou kvůli jedné kostrukci, ale výsledek stojí zato. :)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

jezevec píše:
Sendyx píše:Platí "Zásady pro stavbu elektronkových zesilovačů", spisy díl 1 až 39, vyjma paragrafu 9 hlavy 16 v aktuálním znění, a prováděcí vyhlášky pro síťový transformátor z Musicu 70.
...že tys byl na návštěvě v parlamentu?
Kdyz uz jsi to nakousnul
http://www.stream.cz/video/66566-novoro ... -cr-2014/0
8O
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od half-life2 »

Hosi niekto sa tu pytal na ulpne nieco ine

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 60
Registrován: 04 led 2005, 01:00
Bydliště: Lubenec

#9 Příspěvek od Pete »

Hm...... tak teda dík za odpovědi, já nestavím první elktronickou konstrukci ve svým životě, jen jsem se ptal jestli nejsou nějaký fígle, třeba kvůli velikosti anodovejch napětí, případným přeskokům a tak, jestli raděj plošný spoj nebo drátovat atd..... ale asi to byla složitá otázka, nicméně ......... díky

Pete

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

...jen jsem se ptal jestli nejsou nějaký fígle, třeba kvůli velikosti anodovejch napětí, případným přeskokům a tak, jestli raděj plošný spoj nebo drátovat atd..... ale asi to byla složitá otázka, nicméně ......... díky
Ale na to jsi se vůbec neptal, jen se podívej na svůj příspěvek. :wink:
Ani jsi neuvedl, jaké máš zkušenosti se stavbou el. konstrukcí. Tak nemůžeš čekat, že hned někdo odpoví na očekávané úrovni.

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 60
Registrován: 04 led 2005, 01:00
Bydliště: Lubenec

#11 Příspěvek od Pete »

myslím, že jsem se ptal dost jasně, ale nechme toho....... sehnal jsem si nějakou literaturu tak to asi zvládnu bez přátelské pomoci a prezidentských videíí

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

Pete píše:myslím, že jsem se ptal dost jasně, ale nechme toho....... sehnal jsem si nějakou literaturu tak to asi zvládnu bez přátelské pomoci a prezidentských videíí
Je videt ze jsi ho nevidel cele :lol:
Nevim proc maji vsichni dnes ve zvyku nez si cokoliv najit se zeptat. O Elektronkacich tu toho bylo napsano mnoho stejne jako je spousty knih a doporuceni.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 60
Registrován: 04 led 2005, 01:00
Bydliště: Lubenec

#13 Příspěvek od Pete »

jsem myslel, že "diskuzní fórum" je to proto, že se o problémech diskutuje, samozřejmě, že sháním literaturu a studuju to než se do něčeho pustím, spíš mně zajímaly zkušenosti ze stavbou

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

Jenze ty nejdou shrnou do prispevku to jsou zkusenosti ktere se nasbiraly za 10sitky let. Ja sam jsem postavil dva a porad laboruji. Kdyz tu das problem mam to talk a tak a brumi mi to tak ti urcite nekdo poradi ale takto by tu bylo treba opsat minimalne dve tri knihy.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#15 Příspěvek od Radix »

Před nedávnem jsem nabízel dva poměrně propracované návody na el. zesilovače.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“