Akai - nečte cd

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Mourek »

3 roky je dost to už muže pomalu uhnívat. Nebylo to v místnosti kde jsou kuřáci??Velké šance nedávám a náhraa hlavy to asi ne to by byl zázrak, to není kazeťák.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od DjRix »

Že by software omladil o 3 roky laser?????? 8O

Zanes to do servisu na změření emisního výkonu laseru a budeš mít jistotu.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
zandas
Příspěvky: 8
Registrován: 18 zář 2005, 02:00

#18 Příspěvek od zandas »

Tak jsem zkoušel trochu rýpnout do toho trimru, ale výsledek byl ten, že přestalo jet i DVD, tak jsem to honem vrátil do původní polohy - jsem tam kde jsem byl.....
No a ten software nebo frimware tam asi nahrát nejde - v návodu není ani zmínka a na netu jsem nic nenašel.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Ak ti to prestalo ist

#19 Příspěvek od jEti »

Ak ti to prestalo ist tak si mozno cukol zlym smerom.. Ja som niekedy musel potocit niekolko krat a triafat sa aby som to presne doladil :polka:
Ale je pravda, ze ja som to robil ked uz nic necitalo, takze nebolo co stratit.. A ak sa to rozbehlo, potom bolo vzdy jasne ze je treba nova optika..

Uživatelský avatar
zandas
Příspěvky: 8
Registrován: 18 zář 2005, 02:00

#20 Příspěvek od zandas »

Já to zkoušel na obě strany a nakonec jsem byl rád, že jsem našel tu původní polohu. Stačil drbek na jednu nebo druhou stranu a už to nešlo.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#21 Příspěvek od denis15 »

Ony totiž mají některé tyhle hračky trimry na ostření a i na nastavení proudu laserem. Ty novější jsou rády, že mají ten ostřící trimr. :D

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od DjRix »

A někdy tam nemusí být ani to,u novějších laserů se to nastavuje softwarově ve výrobě.Správně nastavit laser je fuška i s vybavením,točení doma podle oka je naprd.Jak jsem řekl,odnes to do servisu a nech si zjistit závadu,když to bude laser,tak max zaplatíš 200-400kč za zjištění závady a budeš to vědět na tuty....
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#23 Příspěvek od GEEL »

Su tam dva trimre CDROM,DVD.Nastavit to je problem.Aj ked sa mi to podarilo na SONY radsej som vymenil optiku.

Uživatelský avatar
zandas
Příspěvky: 8
Registrován: 18 zář 2005, 02:00

#24 Příspěvek od zandas »

Tak jsem to zkoušel v servise - jednoznačně prý optika a rada vyměnit - oprava cca 2.000Kč. Na to kašlu - do 3 roky starého DVD nacpu 2litry a posere se něco jiného...... Nechám to dožít - dokud jedou DVD a pak hold bude muset přijít něco nového.

Uživatelský avatar
arcikam
Příspěvky: 14
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: slovensko

Riesenie

#25 Příspěvek od arcikam »

Zaujimavo sa to cita chlapci.Riesil som presne to iste u Philipsa.Urobil a vyskusal som vsetko co sa tu spomenulo.A riesenie respektive chybu som mal rovno pred nosom.Napajanie lasera je spinane rovno so svabu cez SMD tranzistory, kde su zavesene filtracne kondiky.Vymenil som ten co napaja laser diodu na CD.A cuduj sa svete CD to zacalo citat ako nove.Ten Philips mal 1,5 roka.Vyskusaj sa na to pozriet, ale v tvojom pripade ma DVD 3 roky a to uz moze byt aj vycerpana optika.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “