Poloautomat WLSP-315

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#16 Příspěvek od ypsi »

Zbek: To vazne? Tak potom som rad. Inak moc velke skusenosti s CO varenim nemam, takze sa ucim za pochodu :lol: Co sa tyka nastaveni tocitiek, tak prepinace mam podla doporuceni na A,1 (ked som skusal vacsie hodnoty tak to najskor prepalilo plech a potom vystrelili poistky :D ), a na tom potaku co je na zasobniku drotu mam nastavnych asi 100A na stupnici pre 0,8; a zaboha sa mi nedari urobit peknu husenicu. A este mam taky pocit ako keby masina zvarala nejakym principom bodovania, proste drzim spinac, plyn funi, urobi sa prsk vtedy sa pohyb drotu spomali, po prsknuti sa zase zrychli atdatd... Takze aky by mal byt spravny postup?
(Sorry ze tolko otravujem, ale kazdy dookola koho sa spytam mi povie ze bud tu masinu nepozna, teda nevie; alebo ze "to musis podla citu" :roll: )
Dik

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od zbek »

To je v pohodě proto jsem ti dal tel. číslo že je to na větší ranu. Tím potákem řídíš rychlost drátu . na stroji je další poták a ten udává přibližovací rychlost . Drát se přibližovací rychlostí dotkne materialu a jazyčkove rele vyhodnotí proud a přepne na svařovací proud a ten máš asi nastaven malý . skus si sněma pohrát :D
zbek

Tonek

#18 Příspěvek od Tonek »

Návod k obsluze mám.

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#19 Příspěvek od ypsi »

To Zbek: Ked si fakt nebudem uz vediet rady tak skusim brnknut, ak ti to nebude vadit. :wink:
Co sa tyka tych potakov tak tym na stroji dokazem drot od plnej rychlosti zastavit a ten horny (na zasobniku) mi pripada ako nastavenie prudu, ale aj ked mam oba na maxime mi to pride rovnake ako stroj maximum, zasobnik minimum. :(
To Tonek: A dokazal by si ho nejako poskytnut? Dik

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od zbek »

Ten nahoře je opravdu jenom řízení svařovací rychlosti :( VLSP má řízení napětí pouze na přepinačích . Nezapomen mit zavřený kryt podavače je tam spinač
zbek

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#21 Příspěvek od ypsi »

To Zbek: Ten kryt mam zavrety vzdy, ten spinac som si vsimol. A to teda ako sa potom nastavuje zvaraci prud????? 8O
Jo, a este da sa nieco vyriesit zmenou trojuholnik/hviezda na hlavnom trafe? Bolo tu spomenute ze to nejak ovplyvnuje napatove pomery, ale neviem ake a v akom zmysle... :?:

Tonek

#22 Příspěvek od Tonek »

Mohu jen zaslat,nemám to kde oskenovat.

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#23 Příspěvek od ypsi »

To Tonek: I to by bolo super, kludne aj na dobierku, posli mail, napisem ti tam svoju adresu. DIk

Tonek

#24 Příspěvek od Tonek »


Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#25 Příspěvek od zbek »

zvárací prud predsa tema prepinačema A,B,C,D a 1,2,3,4, ale to jsme brali na začátku 8O hvězda ,trouhelník to až trochu budeš umět svařovat zatím to neřeš
zbek

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#26 Příspěvek od ypsi »

To zbek: Ja vieeem, len ma to zaujimalo v sirsich suvislostiach :wink: Dnes sa dufam dostanem k experimentom c.2 :wink:

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#27 Příspěvek od zbek »

Tak dej vědět jak ti to vaří :wink:
zbek

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#28 Příspěvek od ypsi »

No, takze: pri zakladani drotu mi nejakym sposobom odisla jedna z tavnych poistiek (2 infarktove minuty, oprava dalsie 2 minuty), zaroven podrobna obhliadka spodnych stran trafa a tlmivky, povysavanie kvanta kovovych pilin, takisto aj z vystupnych svoriek a konektorov a dosiek elektroniky, kontrola kontaktov a drah potakov, a po zakrytovani a spusteni som zistil uplne rozdielne spravanie masiny, obluk uz hori bez problemov, pri nastaveni minimalnych hodnot bezproblemove zvaranie plechov cca 0,5mm, pri maxime velka supa a diera cca 7mm :D ; zacinam byt s tym strojcekom spokojny, zajtra este nejake pokusy, poinformujem :wink:

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

315

#29 Příspěvek od FERYACT »

Já jenom proletěl tema a chci upozornit na to že svary pod CO2 nejsou
tak krásné jako u balených elektrod.Okraje svaru nesmývají plochu trčí jako hora Říp.Svary jsou hluboce provařené,/svařovali jsme tlakové nádoby/.

Uživatelský avatar
Vali46
Příspěvky: 26
Registrován: 25 říj 2007, 02:00

#30 Příspěvek od Vali46 »

ahoj, moh by mi prosim nekdo taky poslat manual, mam ji taky a nechce mi varit elektrika :cry:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“