Jak nainstalovat OS bez CDrom

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Jak nainstalovat OS bez CDrom

#1 Příspěvek od PCman »

Zdravím ve spolek mám tady NB(notebook) nebo spíše subnotebok který nemá žádnou mechaniku pouze mám ext.flopynu.Potřebuji na tento stroj nainstalovat OS zkoušel jsem nakopírovat celou složku I386 z instalačního CD WIN XP na HDD z tohoto NB.HDD je rozdělen na dvě části já jsem instalaci nakopíroval na D a potom jsem nabotoval disketu z WIN 98 najel jsem na D:/I386 a zadal WINNT ale instalace vůbec nazačala.Zkusil to stejné ale s WIN 2000 tam jsem zadal WINNTUS spustila se normální instalace jako z CD ale po prvním restartu mi instalace nepokračuje a vůbec neví o tom že by měl dokončit instalaci.Může někdo poradit jak nato? Z USB nejde nabotovat.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Dávnejšie som to robil pomocou Volkov Commandera /VC/. Ale na partíciu C som musel pomocou bootovacej diskety preniesť mbr disc a potom som sa cez VC prepol na D disk a spustil instal.exe..
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#3 Příspěvek od PCmaniac99 »

a jakej os chceš na ten notebook dostat???? XPcka?? bez CDrom??? no myslím že seš bez šance ale počkej co řeknou jiní já tohle v životě nezkoušel.... snadjen W95 natahat po disketach do 486ky

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od yakl »

Posledný systém, ktorý sa dal inštalovať týmto spôsobom bol W98 a Me. U W2000 je potrebné vytvoriť štartovacie diskety, asi 4 kusy z inštalačného CD v nejakom inom funkčnom počítači. Sú tam uložené ako image súbory a je k nim program, ktorý z tohoto obrazu diskety vytvori systémovú disketu č.1, č.2 atď. S tými sa dá nabootovať počítač, ktorý potom je schopný inštalácie aj z uloženej kópie inštalačného CD. Zrejme podobne je to aj u WXP, ale nie som si istý, takýto spôsob som používal ozaj len pre W2k.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jankop »

Pomocí diskety W98 funkcí FDISK bych zkontroloval partition. Naformátoval C: na FAT32 a nastavil ji jako aktivní. Pak bych na něj přesunul I386. Nejlépe s integrovaným SP2. WINNT.EXE by mělo instalaci za běžných podmínek spustit.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#6 Příspěvek od PCman »

Tak se povedlo dělal jsem chybu že jsem nechával připojenou tu flopynu,teď jsem před první restartem flopynu odpojil a po restartu začala normální instalace jako z CD.Mám tam teď 2000 a přez ně už pujde nainstalovat i XP takže děkuji všem za rady.Pro ty co budou mít podobný problém tak tady je postup.Na jiném PC ten disk rozdělit na dva oddíly musí být oba na FAT 32,na D natáhnout složku z instalačního CD s názvem I386.Potom HDD strčit do NB nabootovat disketu z 98 nebo nějak se dostat na příkazový řádek tam se přepnete na oddíl kde máte nakopané ty wokna a zadáte D:/I386/WINNTUS a enter poté se spustí klasická instalace windows.U XP to prý jde stejným postupem jen s tím že se zada WINNT.exe ale to se mi nepovedlo možná jsem někde udělal chybu.Na začátku instalace když se nakopírují hlavní věci na C se potom dá zvolit aby oddíl C přehodil na NTFS toť vše.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

pokud to umí bios tak nabootovat z USB disku

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

Já to udělal tak , že jsem nakopíroval na disk instalaci W98 a WIN XP. Nejprve jsem z diskety nainstaloval W98. Pak jsem spustil W98 a z nich jsem spustil instalaci XP. A povedlo se.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#9 Příspěvek od yakl »

Áno, spomínam si, že ozaj W2k štartuje aj z DOS-u, teda z zo zavádzacej diskety pre W98 - čo je DOS 7.x . Ale Microsoft to plánoval inak: Na inštalačnom CD s W2k je adresár BOOTDISK. V ňom je uložený obraz štyroch diskiet - súbory CDBOOT1.IMG až CDBOOT4.IMG .Sú tam aj dva exe súbory MAKEBOOT.EXE na vytvorenie štyroch systémových diskiet vDOS-e alebo 16 bitovom Windowse a MAKEBT32.EXE na to isté v systéme 32bit Windowsoch. Cez tieto diskety sa štartuje W2000, v takom prípade nezostáva na disku DOS, ktorý tam nie je potrebný. S týmito disketami možno upraviť partíciu aj v systéme NTSF. To je všetko, čo by som povedal k inštalácii W2k

uzivatel x

#10 Příspěvek od uzivatel x »

Instaloval som XP uz na vela NB bez CD (sub-NB z nemeckych/rakuskych recyklaciek), a idealny postup je nasledovny:
1) nabootovat (POZOR! - LEN V INSTALOVANOM NB) z diskety win98
2) fdiskom zrusit particie
3) vytvorit jednu FAT 32
4) naformatovat a preniest system
5) cez redukciu alebo suplik nahrat na HDD a) adresar I386 z instalacneho CD XP b) NC alebo VC c) smartdrv.exe
6) vratit HDD do NB, nabootovat
7) spustit smartdrv.exe - POZOR, v opacnom pripade trva pociatok instalacie tak dlho ze Vas trafi slak
8) spustit z adresara I386 subor winnt.exe.
Ostatne je uz len system otazka/odpoved ako je obvykle pri windowsackych instalaciach. Ine postupy su chodenie okolo horucej kase. Dalej, este raz dbajte aby format, vytvaranie particie a prenesenie systemu prebiehalo v pocitaci do ktoreho sa system instaluje. XP je nato haklivy, v opacnom pripade vypise po prvom restarte "ntldr missing / nenalezen".

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“