Programátor Brenner8

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

Programátor Brenner8

#1 Příspěvek od MirrA1 »

Dobrý den
Jelikož jsem přešel ze stolního počítače na notebook, tak jsem z důvodu absence LPT a COM portů musel přejít na nový programátor do USB.
Nechtělo se mi ho stavět, tak jsem zakoupil programátor Brenner8-P (rev 5) najdete ho zde

Bohužel prodávající však nevěděl podrobnosti jak s ním pracovat... Říkal jsem si, že to zvládnu, ale teď nad tím sedím a nevým si rady :-) Hlavní problém je v tom, že manuál je v němčině, se kterou si neporadím.

Takže bych se vás chtěl zeptat, zda někdo s tímto programátorem nemá skušenosti co se týče jeho nastavení (dokonce ani nevím, na jakou pozici mám zasunout programovaný obvod do patice :-) )

Za každý info díky

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Ale je dostat redukcie USB - LPT a COM port. Nevidím problém to používať.
Pri kúpe zahraničného programátora si musel byť vedomý že asi naše jazyky tam nebudú podporované.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#3 Příspěvek od MirrA1 »

galjo píše:Ale je dostat redukcie USB - LPT a COM port. Nevidím problém to používať.
Zřejmě si asi neměl tu čest používat tuto redukci se sbastlenými programátory. Měl jsem půjčenou redukci USB>COM a ani jeden z mých 2 programátorů mi v tom nefungoval. A když se člověk podívá do katalogu GM na programátory, tak pouze u některých je psané, že jdou provozovat přes tuto redukci. Takže to není jen tak jednoduchý říct si, že tam prdnu redukci a bude to...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

Ja mám programátory kupované. A funguje to.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#5 Příspěvek od ccode »

No mám doma BRENNER8 vlasní výtvor , ten manuál je sice v němčině , ale ovladaci SW je anglicky t.j. technicky přijatelnější řeč. Ač nevládnu ani jedním z těchto jazyků nějak jsem z toho vykoukal , že jediná věc co musíš udělat ja jakási kalibrace programovacího napětí cca 13V. To se provádí v ovladacim SW (bez vloženého čipu). Jinak s nim nemám já ani kolega co ho má také problémy. (Já ho tedy už z nedostatku času několik měsíců nepoužil. )
Nepíšeš jaké máš problémy.
1. máš nainstalovaný správně ovládací SW.
2. po připojení se ti detekuje USB zařízení - BRENNER
3. detekujetu ti PICe ?

Jaké máš konkrétně problémy? Já ho se k prog. dostanu sice až v pondělí , ale třeba se to podaří vyřešit dříve i bez toho.
Po různých COM a LPT programátorech je BRENNER pro mě nejlepší , sice mám nově PICKIT2 , ale zase nemám moc času na hraní.
a ještě jsem s ním nic nedělal. :(

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od eljaro »

mám a používám 8 vtéverzi s paticí i s verzí smd chodí to skvěle ! pokud jde o pozici tak ta je ve 40 pin patici pin 1 na pin jedna zbytek se volí v prográmátoru ! poku nelze do patice obvod vložit i to prográmator hlásí ! pokud se tak stane pužívá se redukce a konektro na desce pro připojéní pro programování aplikace v desce. Jinak určitě jsi nekoukal do manuálu je tam i popis redukcí pro obvody které nejdou přímo v patici prográmatoru - manuál je zde http://www.sprut.de/electronic/pic/proj ... ndbuch.pdf

Aneb více číst to co se nám objeví na obrzovce ! a použíj slovník když si nevíš rady s cizím jazykem !

pokud ti tio nebude stačit tak napiš pokud to budu vědět poradím

PS: omluvte pravopis

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od MirrA1 »

Soft mám nainstalován zprávně, po připojení mi to ten programátor detekuje. Co mi ale nejde je to, že když vložím PICe do patice, a dám v softu identifikovat PIC, tak mi ho to nenajde...

Přišel jsem ale na jednu věc, že když se zespod dotknu plošňáku, tak mi to ten PIC normálně najde a rozsvítí se zelená dioda a můžu normálně programovat.


Takže zřejmě bude někde chyba na HW, takže mi asi nezbude nic jinýho, než to projít jestli něco špatného nenajdu...

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od MirrA1 »

ccode:
Hodně by mi pomohlo, kdybych věděl, co která dioda signalizuje. Červená by měla tuším znamenat přenos do PICu a co zelená? Zelená se rožne okamžitě po připojení programátoru k portu, nebo až po detekci PICu ?

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#9 Příspěvek od ccode »

To se prakticky podívám až v pondělí , dřív se k programátoru nedostanu a od boku nevím. Jedna z diod jak si matně pamatuju (ta co malokrat svitila se mi jevila jako chybová - t.j. svitila při nejakých překročení nebo podkročení parametrů pro programování

V pondělí dám vědět.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od eljaro »

v softu je kolonka kalibrate a tam se dá odskoušet všechy stavy programovacích pinů jednotlivě , mimochodem v manuále je i doplnění o kondy u patice !

PS:omluvte pravopis

pokud jde o funkci ledek mohu se ti podívat až zítra odpoledne mámto totiž v dílně a tam se dostanu až zejtra :(

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#11 Příspěvek od ccode »

Slíbil jsem , že odpovím v pondělí - no nějak to nevyšlo - omlouvám se.
Tak že můj programátor má dvě LED Zelenou indikaci z RB0 5V Vdd a žlutou z RC1 +12V Vpp.
Po zapnutí do USB se nejdříve rozsvítí zelená , po té žlutá , zelená zhasne a žlutá zhasne.
V programovém vybavení programátoru v horních ouškách zvol OPTION , potom se ti zobrazi níže řada dalších oušek kde zvol CALIBRATION/TEST.
Zobrazi se ti okénko pro testování a kalibraci kde v pravé části je možné
pomocí tlačitek v HARDWARE TEST měnit stavy všech potřebných signálů.
Pomocí tlačítka Vdd ON a Vdd OFF rozsvítíš LED +5V zelená ,Vpp vidíš na žluté LED, SCLK změříš voltmetrem (to můžeš všechny ale CLK ty nejsou vidět) podobně SDATA ,ty se daji ale pomocí Check Data In přečíst. Snad ti to pomohlo dej vědět zda se ti podařilo programátor zprovoznit.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#12 Příspěvek od ccode »

Ještě poznámka , píšeš o červené LED , ve schématu je uvedena žlutá a zelená jak ti to popisuju. Jinak u USB konektoru je Udd 5V (má být zelená) a u krystalu je Upp 12V (má být žlutá) . Použití jiné barvy LED nemá na funkci vliv - jen aby jsme mluvili o správných LED. V http://www.sprut.de/electronic/pic/proj ... ndbuch.pdf je na straně 19 foto kam se mají přiletovat přídavné kondenzátory 47 - 220k.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“