oznamenie v bytovke - pre pobavenie

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od durkovic »

zdravím fero_b

no na kuzmanke som o tom počul, u nas v blokoch (tie za rokokom) sme mali problem podobný ale nie u všetkých učastnikov, ale my mame spoločnu antenu nie kabel ale bežna širokopasmovka a potom rozbočovače. nakoniec sa zistilo že to bolo amatersky upravenými učastnickými konektormi v stene ked si ich ludia menili zo starých takých tých hrubších na dnešne normalizovane, niekde sa našlo aj tienenie dotýkajuce sa živeho vodiča. hruza no
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#17 Příspěvek od fero_b »

mne na tom ozname trocha vadilo jednostranne obvinenie LCD a plazmovych. Ja chapem, ze zemne slucky a "dvojita" zem to mozu sposobovat, ale nevidim principialny rozdiel medzi CRT s impulznym zdrojom a LCD/plazmou s impulznym zdrojom. Viem ze 110-ky nemali oddeleny zdroj ale to je ina tema. Pritom mozno naozaj zdrojom rusenia v tomto pripade je to co oni vravia a oddelovac zeme pomoze, ale mozu byt aj ine zdroje rusenia (nekvalitny/opotrebovany(obsusene elyty) sietovy zdroj na napajanie zosilnovaca, neodborne zasahy do rozvodu apod) Preto som si to odfotil...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#18 Příspěvek od RadekB »

Dela to u pristroju, ktere maji trivodicove pripojeni - nulak, faze i ochranny vodic. A to maji vetsinou prave LCD, plazmy, pocitace (tam to muze delat taky, pokud se pripoji kabel k TV karte) a nektere projektory (tam se ale zase nepripojuje antena)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

hned na začátku fero_b píše:mne na tom ozname trocha vadilo jednostranne obvinenie LCD a plazmovych. ...
Mně taky. Ono ale vysvětlovat tam něco o zemních smyčkách by asi byla blbost, však potrápí někdy i zkušeného praktika. Co by takové sdělení vyvolalo, těžko odhadnout. Ale o tom už jsem psal dříve.
Každopádně se tak projeví každé zařízení, které má třívodičovou šňůru a nemusí to být televize. Stačí, když takové zařízení má propojenou kostru s videem, které má kostru spojenou prostřednictvím účastnické šňůry s rozvody STA nebo CATV. Může to dělat i spojení s přizemněním satelitní antény, pokud je uzemnění vodivě spojené až s kostrou LNB atd.
To skutečně nelze centrálně řešit. Nakonec ani síť předělaná v celém domě na TN-S a pospojení všeho na vodič PE a zem to nemůže odstranit úplně, takže nakonec, jakkoli to vyhlášení je technicky přinejmenším neúplné a zavádějící, musím bytovému družstvu fandit. Nabídlo nejúčinnější variantu, jak si levně od problému odpomoci, ať už vznikl, či vznikne v budoucnu, kdekoli. A to je asi to hlavní.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“