digitalni zesilovac s menicem napeti do auta

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#46 Příspěvek od Sendyx »

U nějakého prý 6kW GZ píšou něco o min. 35mm2 přívodu. Zajímalo by mne, protože ty údaje k nim jsou nicneříkající, za jakých podmínek je to vůbec uváděno a jak dlouho ty zesilovače jsou schopny ten výkon podávat ? Jestli to spíš nebude něco jako powersoft, který má 2kW po dobu asi 1,5sec a pak padne na pár set W kontinuálně.

Uživatelský avatar
djwoofer
Příspěvky: 80
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od djwoofer »

rnbw píše:Existuje taka specialna skupina ludi, ktorym ide o co najvacsi ramus. K tomu sa obvykle pridava modre podsvietenie roznych casti interieru a exterieru motoroveho vozidla (lebo casto sa to neda nazvat auto). Dalsimi dolezitymi sucastami vybavenia je subwoofer a kapacitor :D
dobry joke! :lol:

tech 250 W na subwooferu neni k zahozeni, nepriklad hifisti, taky maj silnou aparu a to jen kvuli dynamickym spickam, rekneme ze pro starsi lidi i tech 50 W ze zesilovace do beden s citlivosti 88 - 90 dB je hooooodne, ja sem si chtel postaviti mensi aparaturu na prilezitostne ozvuceni ( s velmi citlivymi PA reproduktory - 97 - 105 dB ) kulturnich akci zvanych "Rodea" , kde moji pratele vystupuji se show v trikovem lasovani. a kdyz uz budu mit velice ucinne reproduktory proc ne i zesilovace ze ? => mensi energeticka narocnost.

Uživatelský avatar
djwoofer
Příspěvky: 80
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od djwoofer »

Sendyx píše:U nějakého prý 6kW GZ píšou něco o min. 35mm2 přívodu. Zajímalo by mne, protože ty údaje k nim jsou nicneříkající, za jakých podmínek je to vůbec uváděno a jak dlouho ty zesilovače jsou schopny ten výkon podávat ? Jestli to spíš nebude něco jako powersoft, který má 2kW po dobu asi 1,5sec a pak padne na pár set W kontinuálně.
spis jak dlouho to alternator a baterie vydrzi... , tech 6kW je zesilovac JBL
http://www.hifidum.cz/shop/?product=163

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#49 Příspěvek od Sendyx »

Myslím, že víc práce než vývojáři měli marketingoví cancáři. Akorát nechápu, že JBL uvádí svůj 6kW zes jako nejsilnější na světě, a ground posera uvádí u nějakého snad výkon 30kW či kolik.

S 6kW se dá ozvučit - při odpovídajících reproduktorech - slušný amfiteátr plný lidí.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#50 Příspěvek od kbulda »

Nějak mi to nejde pořád do hlavy.
35 mm2 = 158 A , to je při 12 V - 1896 W !
Na 6000 W by byl potřeba průřez 185 až 240 mm2 !
http://www.lappgroup.cz/fileadmin/redak ... ky/T12.pdf
V tom odkazu na zesilovač sice píšou jak pěkně maká, ale kolik skutečně žere a čím ho připojit , tomu se nějak vyhnuli.
Cena je ale pěkná. 1W = 30,- Kč

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#51 Příspěvek od Sendyx »

na ty průřezy se nedívej tak dogmaticky. Když bude řekněme příkon 6kW, při 12 V tedy 500A, tak na kabelu 35mm2 z mědi bude úbytek 0,25V/m, což je únosné (2m +, 2m kostra) a jseš o 1V chudší.

Uživatelský avatar
djwoofer
Příspěvky: 80
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od djwoofer »

tady je jedno video z PimpMyRide, vsimete si tech kabelu silnejsich jak malicek, i ja uznavam ze ty co by si to nacpaly do auta sou magori nejvetsi( to nema co s kvalitnim zvukem co delat, to je na ohluchnuti nebo souteze max SPL ),tak se prosim zdrzte komentaru ktere se tykaji implementaci subwooferu a zesilovace v aute. diky
http://www.youtube.com/watch?v=NV8keqI2BME

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#53 Příspěvek od kbulda »

Sendyx píše:na ty průřezy se nedívej tak dogmaticky. Když bude řekněme příkon 6kW, při 12 V tedy 500A, tak na kabelu 35mm2 z mědi bude úbytek 0,25V/m, což je únosné (2m +, 2m kostra) a jseš o 1V chudší.
To znamená, že ten kabel bude sám topit 250 W !
Prima topení do auta.
To snad nemůže projít homologací.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#54 Příspěvek od Hill »

Však se to montuje na vlastní riziko. A montují si to takoví, které nějaká homologace nezajímá.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#55 Příspěvek od bu2520 »

ale pánové ti lidé s tím v boudě nejezdí, používají to tuším 30 vteřin na měření , mají to podepřené akumulátorem poblíž když startujete máte podobné proudy a ty kabely od baterky taky nic moc tady u těch výkonů se navíc tahají dvojitě. Jak říkám je to jejich koníček drahý možná pro někoho nepochopitelný. Ale mě to přináší nějakou tu korunu a tak mi to není proti srsti a solidně udělaný zvuk v autě skutečně dokáže zvýšit komfort jízdy , aniž by vylezl člověk z něho hluchý. :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#56 Příspěvek od Sendyx »

No stejně by mne zajímalo - který ground zero jsi trápil do zátěže, měřil jsi to kontinuálním sinem a jak dlouho to dávalo jaký výkon ? Já jsem se díval na dostupné info o pár těchto zesilovačích a jsou tam rozpory mezi různými prameny, a podmínky měření nejasné.
Kdysi jsem se dohadoval s kýmsi o nějakém 3kW zesu, nakonec jsem našel měření, že to dávalo jen 1100W a navíc při 17V.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#57 Příspěvek od bu2520 »

byl to 6 kilowat PA1,6000D tuším, měřeno sinusem do odporové zátěže 0,1ohm co mi zdroj dovolil bohužel mám omezení na zdroji na 350A 13,8V podepřený 40faradovým kapacitorem ta délka měření byla asi sedm minut . Nezapomeň že napájení toho zesáku, je za měničem +/- 125V

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#58 Příspěvek od Sendyx »

Díky za info, to už by chtělo pořídit na napájení při testech nějaký Deltatron nebo Lambdu :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#59 Příspěvek od bu2520 »

jo jo a jistič podepřít smetákem :-)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“