preventivna vymena elytov?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

preventivna vymena elytov?

#1 Příspěvek od keso »

Zdar pani.

Mam doma OVP2172RF. Mam ju 6 rokov, sluzi bez problemov. Po 6 rokoch ale predpokladam, ze niektore elyty budu uz dost vysusene.
Aky je Vas nazor - vymenit preventivne, alebo pockat kym to bude *viditelne*?

btw: ked je uplne ticho (vecer) z tej telky od novoty pocut taky tichy, rapcivy zvuk, taky aky vydavali stare TV s tyristorovymi zdrojmi :-)
Nie je to z reprakov, je to zvnutra (nemal som tu TV este rozobratu). Z nijakej inej TV som spinanym zdrojom som taky zvuk nepocul :-)
Zjavne to ale nie je zavada, za 6 rokov by sa uz hadam prejavila :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud elyty nejeví známky poškození, neměnit. Kolikrát bývají v lepším stavu než dnešní nově koupený.

Jedinej elyt, kterej zaslouží zvýšenou pozornost, bývá v bázi VN tranzistoru (netuším, jestli zrovna u tohohle modelu je použitej).

Spíš je dobrý prohlídnout desku na studený spoje.

Ty pazvuky ze spínanýho zdroje jsou daný konstrukcí a občas taky použitým trafákem. Většinou jenom otravují, funkci to nijak neovlivní.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od stefan31 »

Na to asi neexistuje žiadny recept, že kedy... napr. vèera podveèer som po dlhom-dlhom èase zapol svoje video Hitachi VT-F785 a obraz bol tmavý, vypadávala synchronizácia, zubaté okraje...zmeral som ESR nieko¾kým elytom a nakoniec ich bolo 31 kusov vyschnutých a polovyschnutých ... už je zase všetko OK...

Stefan31

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od bumbo »

Určitě bych neváhal vyměnit kondíky ve zdroji,snad až na hlavní napajecí,ten jsem za svoji mnohaletou praxi měnil minimálně.Dávno je pryč doba obvodů TDA4601,tam když vyschli kondíky,tak zdroj chcípnul a škodu nenadělal.Stačilo vyměnit 4 ks kondíků(i bez měření)a zdroj běžel zas několik let.U dnešních zdrojů když vyschnou kondy,tak je to kolikrát na nápis"SCHROTT"a na zběrný dvůr.Jen bych doporučil kondy kvalitní na 105°C.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#5 Příspěvek od jano2 »

Menil so ,nepametam už presne typ TV,OVP,elit v baze rozkladoveho tranzistora,dal som tam kvalitny,na 105°c a za pol roka bol naspet,vyschnuty aj zo zničenym tranzistorom.Niektore elity ,aj menej kvalitne idu dlhe roky.Zda sa mi že hodne zla robi miniaturizacia.Sa mi vidi ,že rozmerovo večšie elity,su na dlhšie použitie.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
patrikm
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2008, 02:00

#6 Příspěvek od patrikm »

:idea: čo sa týka výmeny elytov, tak výmena, alebo aspoň premeranie c220uF na báze BU nie je zbytočné. Čo sa týka kvality kondíkov, tak sa poobzerajte vo výpredajoch po kondíkoch Tesla TF010-011. Tieto mali minimálnu stratu kapacity a aj dnes v starých tv OTF sa kazia minimálne. Inak meniť za kondíky na 50-63V

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od watt3 »

já většinou používám do zdrojů kondíky z ECOMU LXZ NEBO LXY mimo jiné udávají větší životnost u kondenzátorů s větším průměrem.
Jsou tyto kondy dobrá volba?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

To by mohli byt Chemicony (logo je stit) - a tie patria k najlepsim.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“