Jak poznat, co shořelo?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od markoni »

EKKAR píše: půjdeš na ně podle "fóršriftu" neboli firemního postupu...

a o to pravě jde kde ho mám sehnat ten firemní postup když každý servisák si je hlídá jako hlídací pes přece na každou značku TV musí nebo měl by ten servisák chodit na školení a to právě jde nenašel by se někdo kdo by na třeba na tento server pověsil toto školení nebo bych měl zájem o učebnice co se s toho učí budoucí servismani neboli opraváři na škole.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od sambiliong »

Jinými slovy: zaplaťte si školení, kupte si servisní manuály, mnohými opravami vysledujte typické závady a pak to všechno dejte zdarma na upload. Já si to pak stáhnu a tv si opravím sám. Budu to mít levněji, protože odpor stojí pár halířů...
:flipa: :doublefuck: :flipa: :doublefuck: :flipa: :doublefuck: :boid: :boid: :boid: :boid:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Naprostý souhlas se Sambiliongem - tohle navíc chce i trošku zkušeností, ne jen vzít do ruky páječku a začít se vrtat na DPS... Sám bastlím skoro 30 let - a jen tak z voleje bych se do telky nepustil, i když základní věci bych asi zvládnul. Prostě to není moje parketa...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#19 Příspěvek od Devo70 »

sambiliong píše:Jinými slovy: zaplaťte si školení, kupte si servisní manuály, mnohými opravami vysledujte typické závady a pak to všechno dejte zdarma na upload. Já si to pak stáhnu a tv si opravím sám. Budu to mít levněji, protože odpor stojí pár halířů...
:flipa: :doublefuck: :flipa: :doublefuck: :flipa: :doublefuck: :boid: :boid: :boid: :boid:
Nemôžeš zazlievať ostatným, keď si chcú niečo opraviť sami. Ja sa tiež o to snažím. Vo väčšine prípadov je to preto, že sa chcem niečo naučiť na starých veciach, ktorých zostatková hodnota je symbolická, keď nie nulová. Toto je fórum blastýrov a nie profesionálnych servismanov čakajúcich za každý úkon či radu finančnú odmenu. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Jenže každý (nebo skoro každý) takovýhle tazatel si myslí, že tady nakoupí za hubičku radu, jak se obejít bez opravdových odborníků - já taky vozím TV do servisu, jen mám takovou kamarádskou dohodu - já se nebudu rejpat tam, na co nemám vercajk/měřáky, a při předání povím všecko, co jsem svým konáním zjistil/diagnostikoval - a oni mi naopak nebudou dělat a účtovat nějaký zbytečnosti, na kterých jenom zvyšujou účet těm míň znalým - jako soused, nechal si v konkurenčním servise opravit zdroj u GRUNDIGa - vyměnili mu 4 elyty kolem TL494, ale naúčtovali si k tomu ještě 580,-Kč za "sledování stavu a donastavení bílé" - celková cena za opravu 921,-Kč s DPH... Takovýhle opraváře bych taky ochcával, jak by to jenom šlo - ale je to všecko jen a jen o lidech - solidní opravář si naúčtuje jen to, co opravdu udělat musel, bohužel, z toho dneska jde vyžít opravdu těžko...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Devo70 píše:
sambiliong píše:Jinými slovy: zaplaťte si školení, kupte si servisní manuály, mnohými opravami vysledujte typické závady a pak to všechno dejte zdarma na upload. Já si to pak stáhnu a tv si opravím sám. Budu to mít levněji, protože odpor stojí pár halířů...
:flipa: :doublefuck: :flipa: :doublefuck: :flipa: :doublefuck: :boid: :boid: :boid: :boid:
Nemôžeš zazlievať ostatným, keď si chcú niečo opraviť sami. Ja sa tiež o to snažím. Vo väčšine prípadov je to preto, že sa chcem niečo naučiť na starých veciach, ktorých zostatková hodnota je symbolická, keď nie nulová. Toto je fórum blastýrov a nie profesionálnych servismanov čakajúcich za každý úkon či radu finančnú odmenu. :wink:
On mu ale chce pomoct ! Aby se nezasebevraždil :lol: Nebo co chceš poradit někomu, když ani neví kde jsou součástky ? Pak budeš mít na krku paragraf za navádění k sebevraždě.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#22 Příspěvek od Devo70 »

On mu ale chce pomoct ! Aby se nezasebevraždil Laughing Nebo co chceš poradit někomu, když ani neví kde jsou součástky ? Pak budeš mít na krku paragraf za navádění k sebevraždě.
Možno sa k telke pri fotení zle postavil. :wink: V prípade totálnej neznalosti čriev elektroniky KOMORA BLASTÍROV odporúča slovenské spriaznené fórum " :idea: SE"
Naposledy upravil(a) Devo70 dne 12 kvě 2008, 19:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Takovejch žádná škoda - ten se bude rejpat i v jaderný náloži, aby zjistil, jak tam ty neutrony bloudějí, když zrovna nebouchají.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#24 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ado1122
Příspěvky: 85
Registrován: 14 srp 2007, 02:00

#25 Příspěvek od ado1122 »

ked viem,tak poradím,a nepítam zato nič,a nemyslím si,že je to strata času. a ked tu niekomu ide o peniaze,nech si nezbiera príspevky

Uživatelský avatar
patrikm
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2008, 02:00

#26 Příspěvek od patrikm »

:!: Zapoj zdroj bez záťaže a budeš mať dymu ešte viac. Alebo inak povedané zdroj nabehne, trafo sa presýti a pri vypnutí tranzistora na primáre sa na kolektore objaví vysoké napetie ktoré ho odpáli. potom to odsere aj usmerňovač a nakoniec poistka. V prvom rade pošli riadne , ostré fotky z oboch strán aby sa na to znalci mohli kuknúť.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#27 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Jenys »

kondik píše:
ado1122 píše:ked viem,tak poradím,a nepítam zato nič,a nemyslím si,že je to strata času. a ked tu niekomu ide o peniaze,nech si nezbiera príspevky
Si to vobec nepochopil. Ja len tolko že tu pre mňa nie je miesto, keďže je to fórum bastlírov. (Ikeď nachádzame sa v časti: "Opravářská nebo servisní část" takže si to neviem dať nejak dohromady.).
Jen se nenech odradit, jsi tu potřebný a vítaný...jsi profesionální Bastlíř :lol: :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#29 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:32, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

EKKAR píše:Takovejch žádná škoda - ten se bude rejpat i v jaderný náloži, aby zjistil, jak tam ty neutrony bloudějí, když zrovna nebouchají.
Nemáš tam k zapůjčení nějakou jadernou nálož nebo aspoň granát, abych si to ověřil ? Mám velkej dvorek a případně bych ho trošku zvětšil. Pak bych ti to "nepoškozené" vrátil v "původním" stavu. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“