OVP - kuriozitka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od workhard »

Takovouhle díru jsem měl nedávno v dílenském monitoru - sem tam zaškubal obrazem a zavoněl,říkal jsem si musíš se na to mrknout,ale ono to pořád fungovalo :oops: nakonec z toho byla výměna hovňáku,trandu horizontálního rozměru a 1ohm fuserezistoru :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Moje máti kdysi zalila ruskýho Elektrona - přesně a neomylně na tu "nejtlustší" elektronku ve VN, co tam byla. Samozřejmě praskla. Televize jí to po čase vrátila, když u ní usnula a explodoval VN násobič.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od gumickar »

Je sice pravda, že na LCD se kytičky položit nedají, ale už jsem jí také viděl na zdi kytičkama pěkně ověšenou:)
Vzpomínám na zákazníka.........."Já si říkal, že to logo přestali vysílat"..........Grundig a jeho podduška, dokavať to horizontál ustál.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#19 Příspěvek od Mysteri »

Kvetinky na TV - to je klasika, zažil som už aj akvárium /ešte na 110 ST/, ale to, čo som opravoval asi päť mesiacov do zadu, to bola špica! Keď som prišiel do chalupy pre TV, behalo tam kopu malých mačiek, pod TV asi 5 misiek s mliekom...TV som naložil a doviezol domov.Odpálený zdroj-opravené-zapnutie a zahorenie po oprave-O.K. Len asi po 1 hodine od zapnutia TV sa mi začal šíriť v byte divný pach.A už mi začalo byť jasné, prečo na zadnej časti obrazovky boli akési prapodivné fľaky a oblasť vertikálu bola bez prachu,alebo lepšie povedané, ako vystriekané Kontoxom.Tie ,,pseudotigre", keď sedeli na TV, tak tam našťali!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#20 Příspěvek od helios »

Mačky sú zavše zvláštne tvory. Pred pár rokmi sme tu mali jedno mláďa, ktoré bolo motoristicky založené. Parkujem pred domom, a po jednom naštartovaní sa spod kapoty ozval čudný buchot a spod auta vyskočilo zježené mača. Po otvorení kapoty som mal celý vrch motora osr*tý. To nakoniec na svoju záľubu aj doplatilo u suseda, ktorému sa po naštartovaní stalo niečo podobné, akurát skočilo nesprávnym smerom a zachytil ho plochý remeň poháňajúci alternátor a klímu. Motor to prežil, mačka nie. Dosť zle sa to čistilo, a ten pohľad nikomu neprajem... 8O
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

EKKAR píše:Moje XYL kytičky nepěstuje, takže veškerá home electronics je před zalívací vodou bezpečná....
Moje sice kytičky pěstuje, ale dlouhodobě je rekvalifikuje na slamněnky a má občas připomínky, že je rozmazluji zaléváním.
Ale kolem elektroniky se tu dodržuje taky aspoň metr beztekutinového prostoru.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

helios píše:Mačky sú zavše zvláštne tvory. Pred pár rokmi sme tu mali jedno mláďa, ktoré bolo motoristicky založené. Parkujem pred domom, a po jednom naštartovaní sa spod kapoty ozval čudný buchot a spod auta vyskočilo zježené mača. Po otvorení kapoty som mal celý vrch motora osr*tý. To nakoniec na svoju záľubu aj doplatilo u suseda, ktorému sa po naštartovaní stalo niečo podobné, akurát skočilo nesprávnym smerom a zachytil ho plochý remeň poháňajúci alternátor a klímu. Motor to prežil, mačka nie. Dosť zle sa to čistilo, a ten pohľad nikomu neprajem... 8O
To mě připomíná story s řepákem. Kámoš byl na rybách, chytil samou drobotinu, tak to doma hodil do šroťáku-řepáku, že to ráno dá slepicím. Ráno jekot, přiběhla žena, že chtěla něco pošrotit, zapla stroj, řepák zamňoukal - teda spíš zavřískal a kýbl byl plnej zbytků z kočky... Asi měla po ránu hlad.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Tahle historka mi připomíná jeden opravdu ČERNEJ vtip: Myslíte, že se zvíře může naučit komunikovat zvuky, vydávanými původně jiným zvířetem? Neboli - může se například pes naučit mňoukat?
Odpověď je jednoduchá - MŮŽE!!!
A po otázce "jak?" je odpověď jednoduchá - na cirkulárce - MMMŇŇÁÁÁÁÁÚÚÚÚ!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“