Zapojení elektromotoru ve vysokozdvižném vozíku

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

Zapojení elektromotoru ve vysokozdvižném vozíku

#1 Příspěvek od MirekMH »

Jen tak na zkoušku,nemáte někdo schéma na cca 30 let starou elektrickou ještěrku??? Je to asi Made in USSR,nebo Bulgaria a jde mi o zapojení pojezdového motoru,má 4 vývody,řízení stykači a odpory........Díky za podívání....

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenys »

MirekMH píše:Jen tak na zkoušku,nemáte někdo schéma na cca 30 let starou elektrickou ještěrku??? Je to asi Made in USSR,nebo Bulgaria a jde mi o zapojení pojezdového motoru,má 4 vývody,řízení stykači a odpory........Díky za podívání....
Spíš to bude Bulharský Balkán. Je to taková žlutá potvora. Možná bych sehnal schéma od kluků z údržby, co jsem kdysi dělal. Tam na to byly i schémata, pokud to nevyhodili. Přemýšlím o těch čtyřech vývodech, mohlo by to být k vůli reverzaci. Ty motory jsou přímo u předních kol, že jo :?:

Ty odpory byly pro jinou rychlost, myslím, že měly dvě nebo tři, už si to nepamatuji. Znal jsem víc ty švédské paletové vozíky, ty pomocí stykačů a odporů měnily rychlost, těch jsem se naopravoval snad kolem stovky, jak mechanické problémy, tak elektrika, jojo, to mě bavilo. Dělal jsem na nich i malé generálky, třeba i vyvaření šasi. U Balkánu jsem vyměňoval ty motory ve předu, nějak to vyhořelo. Ale jinak to nebyl špatný vozík.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#3 Příspěvek od souba »

Zřejmě se jedná o Bulharku (žlutou)
Kdysi jsem je opravoval a dokumentaci jsem nevyhodil.
Pokud uvedeš typ .Nebo foto.Pohledám a pošlu.

Trochu trpělivosti neuškodí .
Pokud nejde o život není kam spěchat.

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MirekMH »

Je tu jen jeden motor pro pojezd.Jo a je to bulhar....už jedu pro označení,jestli tam nějaké ještě bude...zatím veliké díky!

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

MirekMH píše:Je tu jen jeden motor pro pojezd.Jo a je to bulhar....už jedu pro označení,jestli tam nějaké ještě bude...zatím veliké díky!
To chodíš na obhliadku až do bulharska ?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

MirekMH píše:Je tu jen jeden motor pro pojezd.Jo a je to bulhar....už jedu pro označení,jestli tam nějaké ještě bude...zatím veliké díky!
Hm, tak já měl dojem, že tam byl u každého předního kola jeden motor, že bych se zmýlil :?: Nebo by to byl jiný model, potom by tam musel být diferenciál. :wink: Je to už osm let co jsem to neviděl, tak je možné, že si to nepamatuji, ale fakt bych řekl, že tam jsou dva motory na pohon a jeden pro hydrauliku vzadu :idea:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

Vypadá nějak takhle :?: http://www.autobazar.eu/uk/vysokozdizny ... 22060.html
nebo nějak takhle :?: http://www.polygrafickestroje.cz/produk ... -balkancar

Já jsem opravoval ten poslední odkaz :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

A ještě jeden odkaz http://www.servisvzv.cz/CZ/default_cz.htm Nabídka VZV Balkancar EV 631
a jsou tam dva ty motory :wink: http://vyscar.szm.sk/galeria-5.htm
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#9 Příspěvek od MirekMH »

Tak měl by to být typ EB 687 45 11

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

MirekMH píše:Tak měl by to být typ EB 687 45 11
Není to něco jako tohle http://www.yauto.cz/stroje/vysokozdvizn ... 44993.html :?:
To je, ale už moc nový typ :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#11 Příspěvek od MirekMH »

je to možný a že by to bylo zrovna moc nový,no asi byla víc používaná...bylo by k tomu něco?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenys »

MirekMH píše:je to možný a že by to bylo zrovna moc nový,no asi byla víc používaná...bylo by k tomu něco?
Ne já jsem myslel, jako, že je to nový a na to bych neměl schéma. Asi bych spíš sehnal na rok kolem 70tého roku. Možná to zkusit někde v servisech na VZV, když to opravují, tak by měli mít i schéma. Nebo se zkus podívat přes Google jestli by se nenašlo i schéma :idea: :wink: Ten typ je po česku EV, ne EB :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
JirM
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2019, 02:00

#13 Příspěvek od JirM »

Dobrý den,
abych zbytečně nezakládal nové téma:

sháním servisní dokumentaci(nebo jen schema).

Elektrický VZV : Steinbock,EFG 1,6TC/296,r.v.1976
Nebo podobný typ.Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“