Zvukova modulacia 555

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Marin z KE

#31 Příspěvek od Marin z KE »

A este chcem dodat ze sa obavam aby mi tie frekvencie nemenilo len vo velmi malom rozsahu. totiz velmi neviem aka ja zavislos tej kapacity CT od vyslednej frekvencie a neviem ani jak do toho bude zasahovat varikap preto ma zaujima ci sa nemoze stat ze aj ked dam ´hlasitos´ na maximum ze mi bude menit frekvenciu len malo tzn. v malom rozsahu a tym padom to nebude fungovat spravne.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od ZdenekHQ »

Stáhni si pdf od varikapu, stáhni si pdf od IR2153, podívej se na závislost kmitočtu IR na Ct a Rt, podívej se na závislost kapacity varikapu na napětí a spočítej si to - včetně toho, že dáš třeba pět varikapů paralelně. C1 by měl být alespoň desetinásobek či více kapacity varikapů.

Vím, že tímhle jsem nejspíš "doradil" a vrhneš se raději na něco jinýho, abys nemusel počítat, ale život už je takovej...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Martin z KE

#33 Příspěvek od Martin z KE »

Ne ne :-) Skusim to vyratat. Dufam ale ze tu bude lepsie ako keby som to robil cez ten fotoodpor ci co to bolo. Pozrem tie datashidy skusim vyraat. Ale aj tak sa mi viac paci ten fooodpor :-) Uvidim co vyratam :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud bys chtěl použít ten optron, tak místo R4 dát trimr a místo varikapu optron-LED (katodou na zem), trimrem nastavit bez buzení "střední hodnotu" odporu fotoodporu či možná střední proud LED (prostě aby svítila napůl). Fotoodpor pak raději ještě přes seriový odpor paralelně k Rt (ať nepřeženeš hloubku modulace). Ale opět pdf a zjistit závislosti.

Ovšem to jsem střelil dost od boku...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Yan
Příspěvky: 32
Registrován: 14 bře 2007, 01:00

#35 Příspěvek od Yan »

Keď ste zašli trochu bokom, na pôvodnú otázku je odpoveď na obrázku.
Keďže pri rovnakom modulačnom napätí bola frekvencia čo kus iná, napokon CMOSová 555 robila úplne presne čo som chcel.
Yan
Přílohy
VCO555.gif
(3.95 KiB) Staženo 46 x

Martin z KE

#36 Příspěvek od Martin z KE »

Pockat pockat. Nerozumieme si. Som sa zle vyjadril asi :-). Je nechcem gneretor presneho tonu ale chcem aby mi zvukovy signal -napr z diskmena - frekvencne moduloval vystup. Tzn. aby sa mi periadicky menila frekvencia podla hudby.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“