regulátor napìtí

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Desertexpress

regulátor napìtí

#1 Příspěvek od Desertexpress »

Mám na motorce pøídavné ventilátory na chladièi z PC, když je vypnutý motor tak jedou normálnì, ale když nastartuju jedou na hodnì nízké otáèky. Myslým si že je to tím že do nich jde vyšší napìtí. Jak by se dal udìlat ragulátor napìtí, aby tam nešlo více než 12V? Díky za každou radu nebo nápad

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Ty máš to napětí změřené na ventilátorech nebo proti kostře?
Nezačne ti po nastartování foukat jiný ventilátor nebo nápor za jízdy proti nim?
Nevidím totiž důvod, proč by měly při tak nevýznamném navýšení napětí zpomalovat. Naopak, zrychlit by měly.

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#3 Příspěvek od alles »

no nejdřív by to chtělo změřit to napětí, bez toho jsou to jen dohady, pak mě napadá, že by něco mohlo rušit ty hallovy sondy nebo jak se to jmenuje co vlastně řídejí to otáčení (zapalování, alternátor)...

Uživatelský avatar
radek_benda
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2008, 02:00

#4 Příspěvek od radek_benda »

Ahoj, nejdriv bych to asi poradne promeril a pokud ti tam pujde vic, tak by se mel ventilator opravdu otacet rychleji ne naopak.

Ale kdyby si v budoucnu resil jak stabilizovat napeti zde je levne reseni
http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES05002919

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Ragnol »

Desertexpress píše:Mám na motorce přídavné ventilátory na chladiči z PC, když je vypnutý motor tak jedou normálně, ale když nastartuju jedou na hodně nízké otáčky. Myslým si že je to tím že do nich jde vyšší napětí. Jak by se dal udělat ragulátor napětí, aby tam nešlo více než 12V? Díky za každou radu nebo nápad
mě by jen zajímalo co takovej ventilátor z pc dokáže uchladit ... Když srovnám ventilátor na motorce a ventilátor v PC tak mi to přijde jako zbytečnost, radši bych tam dal druhej ventilátor z motorky

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od piitr »

Možná tomu větráčku může vadit chvění motoru. Ta ložiska na to nemusí být dělaná. Ale to rušení od zapalování je taky dost dobře možný.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“