ECG DVD3510 DivX nenačítá

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

ECG DVD3510 DivX nenačítá

#1 Příspěvek od Hill »

Natrefil jste někdo na tento přístroj? Disk najde, roztočí, ale nezasynchronizuje. Když už načte DVD, představí ho třeba jako VCD, načež ohlásí No disc.
Je mu rok a půl: učunil jste s ním někdo zkušenost, myslím typickou závadu (elektrolyty mám změřené, napětí na nich osciloskopem, vše se jeví v pořádku, jen laser nemám jak prověřit, kšanda vede, ovšem nemůžu ji prověřit ve všech polohách jednotky)?
Jestli mi jako stojí za to s tím za tu cenu ztrácet čas.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Co krystal?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nenacita ani CD?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

CD čte. Díky, to jsem zatím nezkusil. Takže kšanda v pořádku, ale ani po přečištění optiky žádná výrazná změna.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#5 Příspěvek od DKL »

Možná to bude trochu mimo, ale dnes jsem se zaobíral DVD pøehrávaèem Sencor - skoro jsem ho po negativních názorech tady ani nechtìl vzít. Majitel jej do poslední chvíle provozoval a údajnì se najednou zastavil obraz a pak už nenaèetl nic. Zdroj byl OK, kšandy vedly a optika èistá. Vložený disk se normálnì roztoèil a po chvíli se zobrazil nápis NO DISC. Výjimeènì se povedlo disk naèíst a poté i spustit. Jako poslední pokus jsem ještì pøipojil støedový motorek na asi 2,5V. Pro roztoèení bez mechanické zátìže bylo tøeba asi 1A. Po výmìnì motorku vše OK.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Motor to nebude, to by neslo ani CD. Asi bude ta optika v :wc:. Mozno vystriekat izopropanolom v spreji alebo vyfukat kompresorom. Alebo pouzivat ako CD prehravac.

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od wendys »

rnbw píše:Motor to nebude, to by neslo ani CD. Asi bude ta optika v :wc:. Mozno vystriekat izopropanolom v spreji alebo vyfukat kompresorom. Alebo pouzivat ako CD prehravac.
To není pravda! Ten motor může fungovat na CD normálně, ale na DVD už ne. Takových případů jsem měl už několik a po výměně motoru jsou OK! Dokonce to je častější závada než vadný laser. Určitě bych ho vyměnil.
Když můžu, tak pomůžu!

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od zajemce »

S tím motorkem to je fakt.V 90%stačilo motorek vyčistit (komutátor).

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

DVD Manta načítalo DVD-RW,nenačítalo origo lisovaná DVD. Diagnóza - vadný spindle motor. Po výměně vše OK.
Párkrát jsem ho zkoušel čistit,mazat,nemazat,pružit kontakty,efekt se sice dostavil,ale bylo to funkční vždycky tak týden. Asi nejlepší varianta je tedy výměna za jiný kus. :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Michal0
Příspěvky: 99
Registrován: 05 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Michal0 »

Nikdy som sa nesnažil čistiť špindle,pretože stojí asi stovku a stejne sa to pri čistení za chvílu vráti.Podla môjho názoru tie motorky nie sú stavané na také otáčky,samozrejme na dlhšiu dobu používania.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#12 Příspěvek od xxxe »

Taky potvrzuji že motorek když je v kelu , CD čte v pohodě ale DVD už nenačte.Několikrát jsem to zažil.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “