Zdroj do 10.000Kč

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Zdroj do 10.000Kč

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co se dá dneska koupit za rozumnej zdroj do 10.000Kč, aby to mělo dva regulovatelný výstupy 30V/3A + popř. 1 pevnej ?
Něco jako toto : http://gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=722-148

Ovšem když vidím ty "čudlíky" , tak z toho moc dobrej pocit nemám....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Poohlédl bych se na ebay, Sorensen třeba... za tyhle prachy se dá koupit mnohem lepší sekáč.

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Skay »

Ten zdroj na který uvádíš odkaz potkávam denně, pro zlost. Práce s nim je vyloženě vo nervy. Je stavěnej snad jen na to aby se dal regulovat svit žárovky nebo modelářská vrtačka, cokoli s pulsnim odběrem ho totálně rozhodí, nepomohla ani filtrace na výstupu. Při měření se skopem a připojením země se restartuje :?: a jednou se mi i povedlo na budíku ukázat 80V :D , možná je to jen těma digitálníma měřidlama, ale určitě bych si ho nekoupil.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

Tenhle zdroj máme v práci ve světlém provedení, není s tím žádný problém. Je to od Diametrálu :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stanleyv
Příspěvky: 123
Registrován: 21 led 2007, 01:00
Bydliště: Trnava

#5 Příspěvek od stanleyv »

Jenys píše:Tenhle zdroj máme v práci ve světlém provedení, není s tím žádný problém. Je to od Diametrálu :wink:
Tiez som na tom tak , a tiez ziadny problem....

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Mam v praci jeho jednoduhou verzi a pohoda klidek. Nemuzu si na nej stezovat a to mu opravdu delam prasarny. neslo by se domluit ze bychom vzali dva se slevou? Uvazuji totiz o nem.

V gesu ho maji levnejsi.
Naposledy upravil(a) rezis dne 10 čer 2008, 09:13, celkem upraveno 1 x.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Skay píše:Při měření se skopem a připojením země se restartuje :?: a jednou se mi i povedlo na budíku ukázat 80V :D
Bud to mas nejaky vrak nebo jsi sikovny :lol:
Internet - metla lidstva

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Ten Diametrál je fuj, sice je k nìmu prohlášení o shodì, ale EMC kompatibilní není ani náhodou (kolikpak si ten zkušebák asi vzal?), staèí nulákem škrtnout o nìkerý výstup a zresetuje se v nìm procesor. Nebo staèí pøipojit impulsní zátìž, která obèas vrací energii do zdroje, také reset. Zkusili jsme na nìm provést test odolnosti burstem a nevydržel ani 200V. Teï tu mám Manson DPD-3030 a chodí fajn, akorát mi na nìm chybí jemné nastavení napìtí jako mají tøeba Statrony.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

Manson vypada pekne ale chybi i unej vypinani vystupu. Pokud jsem se tedy spravne dival na net.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vzhledem k tomu, že to budou používat silnoproudaři a hlavně jako náhradu akumulátoru pro PLC atd., nebude o jiskry v okolí nouze. Byl bych nerad, kdyby se jim to při sepnutí nějakýho stykače vypnulo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

rezis píše:Manson vypada pekne ale chybi i unej vypinani vystupu. Pokud jsem se tedy spravne dival na net.
No to je dìsnì nezbytná vìc, když chci vypnout výstup, tak vytáhnu banánek né? Mám ruce. A ten Manson umí jet jak sériovì tak i paralelnì, což ten Diametrál neumìl. A má i tøetí výstup nastavitelný (1.3 až 6.5V), Diametral má jen pevných 5V.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

Anonym píše:
rezis píše:Manson vypada pekne ale chybi i unej vypinani vystupu. Pokud jsem se tedy spravne dival na net.
No to je děsně nezbytná věc, když chci vypnout výstup, tak vytáhnu banánek né? Mám ruce. A ten Manson umí jet jak sériově tak i paralelně, což ten Diametrál neuměl. A má i třetí výstup nastavitelný (1.3 až 6.5V), Diametral má jen pevných 5V.
Ve smeti dratu docela dost podstatne ze zapnes rozvadec a i kdyz nekdo nechal zaply zdroj tak neni nic na vystupu. Seriove paralelne beru dobra vec.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Sunmay »

Na ty HY bych si dával majzla, u obou už sem měnil kapacitu na výstupu, je pravda, že jim docela dávám, zatím teda všechny vydržely, ale ty měřaky se mi už párkrát dostaly do Out of range - při poruše napájeného zařízení.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Rakosnik
Příspěvky: 184
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Rakosnik »

Caw... taky sem uvazoval o koupi zdroje.... ale urcite ne v gme.....
jestli kupuju soucastky... a bse kolem toho.... v gesu
maj tam dobrej zdroj.... 0-30V/0-5A... za 3500kc.... chtel sem si ho koupit....ale porad sem to odkladal.....
tak sem si postavil vlastni stabilizovany zdroj.... 0-30V/0-4A
a slape skvele.... a vysel me na 1000kc :D :D
Good luck

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“