Vypíníní mobilu pøi autonabíjení

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
LadaW

Vypíníní mobilu pøi autonabíjení

#1 Příspěvek od LadaW »

Zdravím, chtìl jsem si udìlat do auta GSM lokalizátor. Použil jsem siemens S55, ale mìl takovou vlastnost, že se pøi nabíjení z auta vypínal po max 21Hodinách. Tak jsem použil siemens c25, ten možnost nastavení vypínání nemìl, ale zase se po urèité dobì vypne. Nabíjení je realizováno pomocí klasického autoadaptéru za 50,-Kè. Nevím proè se telefon vypíná. Nevíte, jaký použít telefon, nebo jak zamezit vypání? Napadá mì, že by to mohl dìlat adaptér, který má v sobì nìjaký IO, je to možné?Díky za odpovìï.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#2 Příspěvek od ace_ventura »

U těchto telefonů je problém, že ikdyž je telefon připojen k nábíječce stále, nedokáže při poklesu kapacity baterie obnovit nabíjení. Já jsem to vyřešil u c35 vyndáním baterie a výrobou smd dc-dc měniče na 3,9V (napětí vyštelováno aby tlf. ukazoval plné nabití). Telefon měl v zadu díru a napájen byl rovnou z palubní sítě vozu.

LadaW

#3 Příspěvek od LadaW »

To by asi také šlo, jen že je škoda, že pøi použití v autì, nebude mít telefon záložní zdroj baterii. Napadlo mì, že by to šlo udìlat pomocí relé, kdyby vypadlo palubní napájení, relé by pøeplo na baterii, ale nevím jestli by se telefon do doby pøepnutí relé nevypnul. Moøná to vyøešit nìjakým kondenzátorem, který po tu dobu udržel napìtí. Co myslíte?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Sprav si nejaky casovac, ktory napr. po 10 hodinach na chvilu prerusi napajanie.

LadaW

#5 Příspěvek od LadaW »

Taky zajímavý nápad. Zkusím nìco dohledat na netu, jestli bude.

LadaW

#6 Příspěvek od LadaW »

Napadá mì použití IO 555, ale nevím, jako hodnoty odporu a kondenzátoru zvolit, aby bylo schopno zaøízení sepnout rele resp. rozepnout napájení. A jak se dá nastavit doba sepnutí relé u takového obvodu?Je to vùbec možné, nebo sepnutí probíhá pouze na principu pulsu? Díky za odpovìdi.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#7 Příspěvek od Milan_F »

Přerušovač nabijení pro MTB Siemens byl v PEAR 6/2004 a v KTE10/2003

LadaW

#8 Příspěvek od LadaW »

Milan_F píše:Pøerušovaè nabijení pro MTB Siemens byl v PEAR 6/2004 a v KTE10/2003
Tak to bohužel nemám možnost sehnat. :cry:

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#9 Příspěvek od ace_ventura »

To je dobrej nápad s tím časovačem :)

Extrahoval jsem ti ten návod z KTE :arrow:
Přílohy
kte_10-03.pdf
stránky 9-11
(519.85 KiB) Staženo 154 x

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#10 Příspěvek od Milan_F »

Naposledy upravil(a) Milan_F dne 18 čer 2008, 14:56, celkem upraveno 2 x.

LadaW

#11 Příspěvek od LadaW »

Dìkuji vám mnohokrát za návody kucí ;-) ještì mì napadá jedna vìc, nokie mají stejný problém, nevíte?

LadaW

#12 Příspěvek od LadaW »

"Tento soubor již neexistuje" :? Mohl by jsi prosím ještì jednou? Dìkuji mnohokrát.

LadasW

#13 Příspěvek od LadasW »

Možná že, by nebylo tøeba stavìt pøerušovaè, protože vlastnì dnes už takové mobili koupíte za pár korun, proto bych se chtìl zeptat, zda mají i tuto vlastnost jiné znaèky mobilu, jako tøeba Nokia? Díky za odpovìï.

Uživatelský avatar
jpirat
Příspěvky: 10
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#14 Příspěvek od jpirat »

Setkal jsem se se stejným problémem u Siemens C55. Taky jsem přemýšlel o cyklickém přerušení napájení a dalších věcech... Problém byl však v tom, že adaptér dával moc velké napětí do mobilu. Rozebral jsem adaptér, zjistil zapojení (měl jsem spínací) změnil jeden odpor v děliči a od té doby bylo vše OK.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od breta1 »

Měl jsem podobný problém u Siemens CF62 - někdy při nabíjení se vypnul. Reklamoval jsem ho v záruce, tam mi řekli, že v telefonu není originál baterka a tím se zničily obvody v telefonu. V duchu jsem se zasmál, že to je kravina, ale pak jsem tam dal původní originál baterku (i když už slabší) a ejhle - problém vypínání byl pryč a samozřejmě žádné obvody zničeny nebyly. Ty baterky mají totiž ještě dva další podezřelé kontakty a kdoví co tam všechno dělá. Třeba to může být tvůj problém.
Pro použití v autě jako hlídače používám 2 varianty - buď v mobilu baterku nechám a na její kontakty z DC/DC měniče dávám trvale 3,9V, nebo baterku vyndám a přímo na napájecí piny přivedu z toho měniče 3,9V - ale v tomto případě je nutné přímo na tyto piny dát kondenzátor (min 2G2/6.3 nebo 10V).

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“