TESLA 4131U-a Orava 131

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Tomáš

TESLA 4131U-a Orava 131

#1 Příspěvek od Tomáš »

Dnes jsem si ze skládky pøivezl TESLU 4131U-a Orava 131 :) , po zapnutí se sice obrazovka rozsvítila, ale obraz dìsnì bliká, že od toho bolí oèi... :x , nevíte nìkdo, èím by to mohlo být?Ještì jsem zjistil, že když chci nìco naladit, zvuk je nìjaký zkreslený :x a na obrazovce se zobrazí pouze vodorovné, nìkdy i šikmé tmavší pruhy.Èím by to mohlo být?Dìkuji za každou radu!!

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#2 Příspěvek od yakl »

A dá sa ubrať jas - stmaviť? lebo ak nie, tak asi obrazovka - skrat medzi katódou a žeravením. Skontroluj aj potmetr kontrastu, či nie je prehorený v mieste, kam je vždy nastavený. Aj to býva znakom zvodu v obrazovke.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#3 Příspěvek od yakl »

Napadá ma, že obraz by mohol blikať aj pri nastavení niekoľkonásobne väčšieho kmitočtu vertikálu, treba skúsiť pokrútiť tým vytŕčajúcim gombíkom vzadu...

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Oberleutnant »

To blikání obrazu může být taky způsobeno vadnýma filtračníma elytama ve zdroji nebo tím, že si je nenaformoval.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od urbanek »

V prvé řadě si, Leoši, vyměň ty samé kondíky jak jsem ti radil u té první Oravy 131 a problém s blikajícím obrazem bude vyřešen, pokud se ti rozjíždí i horizontál tak to budem řešit potom.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“