TOSHIBA-2140RS

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

TOSHIBA-2140RS

#1 Příspěvek od maf3 »

Mam taky problem.Když zapnu telku D.O.Tak mi najede zvuk.Musim ji znovu vypnout a za 5 vteřin zapnout a naskoči i obraz.Ve zdroji jsem vyměnil kondiky.Díky.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od zslaby »

maf3 píše:Mam taky problem.Když zapnu telku D.O.Tak mi najede zvuk.Musim ji znovu vypnout a za 5 vteřin zapnout a naskoči i obraz.Ve zdroji jsem vyměnil kondiky.Díky.
najdi si vertikal kde je a proletuj ho jsou tam studene spoje, to je cela zavada

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#3 Příspěvek od maf3 »

Tak jsem to proletoval a stejne.Ale při vypnuti se mi děla barevne kolečko.Mam podezření na vych.civku.Jo a ještě jak je to ve stanby tak mi to slabě vrči.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od zslaby »

maf3 píše:Tak jsem to proletoval a stejne.Ale při vypnuti se mi děla barevne kolečko.Mam podezření na vych.civku.Jo a ještě jak je to ve stanby tak mi to slabě vrči.
jak velke kolecko to dela ?? a kde presneji.. stabmy blbne ? mnenil jsi kondik na Filtraci ve zdroji ?? u toho stamby je dalsi kondik vymenil jsi ho taky ?

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#5 Příspěvek od maf3 »

Jo to kolečko ma tak průměr 3cm a ty kondíky ve filtraci jsem měnil.Bylo by dobre schéma.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od zslaby »

maf3 píše:Jo to kolečko ma tak průměr 3cm a ty kondíky ve filtraci jsem měnil.Bylo by dobre schéma.
proletuj vychyl. civku. a VN trafo, podivej se musim tam jeste mit neake studene spoje.!!! a co se tice stamby je tam odpod zmero ho jestli je ok. a u VN trafa je kondik ! vymenit !

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#7 Příspěvek od maf3 »

Vše ok.A stale to nejde.A to vrčení mi připada jak v impulzním trafu.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od zslaby »

maf3 píše:Vše ok.A stale to nejde.A to vrčení mi připada jak v impulzním trafu.
impulzni trafo to delat nemuze je tam nekde kondezator asi 100MF/250V nebo podobní stací ho vymenit . hledej kondik ! bude uplne vyschlí bez kapacity ! stačí ho pouze vyměnit!! u VN Trafa, ci Stanby, ci U zvuku !!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

To kolečko co se Ti tam objevuje značí,že je vadný obvod "zhášení bodu po vypnutí televizoru" nebo tam je celkově špatné předpětí pro obrazovku.Namáš náhodou nastaveno vysoké Ug2? Že se Ti občas nerozsvítí obrazovka může být tím,že je ta obrazovka slabá a právě proto tam někdo nastavil vyžší Ug2.
Vrčení imp.trafa ve standby může být porucha nebo taky vlastnost daného televizoru ,nevím jak je to přesně u tohoto typu,ale některé telky pískaly a musely se měnit hodnoty kapacit v imp zdroji.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#11 Příspěvek od maf3 »

Ano ta obrazovka je slabši bo to dele trva než naskoči obraz.Zkusim ubrat na ug2 a zapnout co to uděla dam vědět.

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#12 Příspěvek od maf3 »

Tak jsem ubral na ug2 a telka zapina jak ma ale neni tam skoro žadny obraz.Díky Vam všem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“