restart

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

restart

#1 Příspěvek od baci »

Ahoj lidi, neporadíte mi někdo prosím, co pustit na PC (program) aby se mi projevil nahodilej restart PC? Potřeboval bych něco, co je náročné na OS.Potřeboval bych si přečíst co je před rrestartem na modré obrazovce - aych odhalil závadu.Díky za rady.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Měl by jsi se k tomu výpisu dostat ve správci počítače ->prohlížeč událostí

Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

#3 Příspěvek od baci »

koukal jsem tam do záložky "system" a žádné vady jsem tam nenašel.Je tam jen "informace"

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

baci píše:Ahoj lidi, neporadíte mi někdo prosím, co pustit na PC (program) aby se mi projevil nahodilej restart PC? Potřeboval bych něco, co je náročné na OS.Potřeboval bych si přečíst co je před rrestartem na modré obrazovce - aych odhalil závadu.Díky za rady.
A co vlastně máš za problém :?: Jako že ti to dělá nahodilé restarty :?: To by vypadalo na nějaký vir, či něco takového. Zkoušel jsi to projet antivirem, Spybotem, Ad awarem, Advanced WindowsCarem, a tak :?:
Zkus spíš zjistit jestli je PC čisté či ne :idea: :wink: Co máš za systém, asi XP :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Taky to muzou delat ramky nebo zdroj....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

rezis píše:Taky to muzou delat ramky nebo zdroj....
A nebo i vyschlé elyty, to jsem také někde viděl :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#7 Příspěvek od DolfiG »

Najsôr zdroj, nestíha napájať elektroniku. Použite s vyšším výkonom alebo "kilogramovo ťažší", (drahší, od zmámeho výrobcu. Môže byť aj rovnakého výkonu).

RAM väčšinou spôsobujú "modrú smrť".

U týchto hračiek, (PC), "núranie sa" v chybových hláškach nikam nevedie. Musí nastúpiť systém "cvičená opica" a postupne vymieňať komponenty ...

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#8 Příspěvek od borovecek »

Pokud máš XP tak ve vlastnostech systému si dáš kolonku upřesnit a dole je spuštění a zotavení systému, u toho nastavení, klikneš a tam v nomé okně je selhání systému a je tam zaškrtnutý automaticky restartovat, tak to je odškrtneš

Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

#9 Příspěvek od baci »

¨Vir by to dělat neměl, mám tam čisté XP. Jinak tu záložku jsem už dávno odšktrnul, proto jsem se ptal na nějakej soft, kterej je náročnej abych docílil toho restartu, protože jako na potvoru se mi to teď nechce zrestartovat. :-(

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od kony2807 »

Zažil jsem si podobné trable .
Přičina ? Poddimenzovanej zdroj , velké množství navěšených periferií . Reset se projevil výjmečně dokonce i s modrou obrazovkou , což dle mé dedukce mohlo být podpětím na 3,3V větvi a disfunkci RAMek , ale většina přišla nečekaně a bez modré smrti .
Řeření ? Výměna zdroje za výkonější , taktéž to mohlo být spojeno s elyty ve zdroji , potom sem už však nebádal .

A ještě poznámečka k pravděpodobnosti náhodného resetu :
1. Pravděpodobnost restartu je tím větší , čím větší a důležtitější je kus práce , který jste právě napsali bez uložení .
2. Jen 3mi věcmi si můžete být jistí : -smrtí , - nekonečnou lidskou blbostí a že Murphyho zákony schválnosti opravdu fungují :D .

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#11 Příspěvek od MOTOROLA »

Dělá ti to jen v těchto parných dnech co teď jsou nebo i jindy? Měl sem stejný problém a odstranilo ho přídavné větrání v case. Když je chladno tak ho mám odpojené a je také vše ok.

Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

#12 Příspěvek od baci »

Ne ne, počasí na to nemá vliv. nejhorší je, že mi to teď 2 dny neudělalo:-(. Tak nevím co s tím...

Uživatelský avatar
dudan
Příspěvky: 46
Registrován: 14 bře 2007, 01:00
Bydliště: Bratislava IV.
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od dudan »

vravis ze vir to neni a ani sa to neprehrieva. Tak si tiez myslim ze to bude najskor zdrojom alebo mozno priamo napajanim procaku. Pripoj si na comp co sa da a a totalne ho zataz.(pusti torrent, nechaj prekodovavat divx do dvd video, pusti aktualizacie, naformatuj kartu vo fotaku a vypeckuj oblivion na maximum:D) Keby si mal linux tak staci pustit compiz z uzdy.

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#14 Příspěvek od DolfiG »

MOTOROLA píše:Měl sem stejný problém a odstranilo ho přídavné větrání v case.
Dá sa PC aj odeklovať a je to rovnako účinné ... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“