levné potenciometry do 40Kč

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

levné potenciometry do 40Kč

#1 Příspěvek od zdenekxxx »

Potřebuji nějaké levné potenciometry do eletronkového předzesilovače. Na alps nemám, zatím mě napadá jen TP160 za 20-36Kč, který nemá ale uhlíkový sběrač....
U TP280 se prý zlepšila kvalita, ale nevím kolik nové stojí. A teď babo raď. Mám jit do potenciometrů z GME nebo do čeho? Také bych ocenil pokud by byl průměr hřídele 20mm. Hlavní je aby to fungovalo i za 2 roky.

Nebo tohle?
http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?sad ... a&rozsah=1
(P162ML 22k/N)

(potenciometrů je 8 a já jsem omezen 300 korunami. Jasně že bych šel asi do TP190 kdyby tam byly dva)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Průměr hřídele 20 mm?

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#3 Příspěvek od zdenekxxx »

hodil by se, jasně že vím že TP160 jej nemá.(asi jsem měl napsat hřídelky)

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od MOTOROLA »

Hřídel nebo hřídelka......to je snad fuk.Každý si to už přebere ale 20mm???
Do čeho to je? To je silnější než náprava u nákupní tašky. :(

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Radix »

Zřejmě těmi potenciometry bude otáčet nějaká transmise.
Přílohy
dilna-s-transmisi-rafkarna.jpg
(40.81 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#6 Příspěvek od zdenekxxx »

jsem to ale blbec.průměr má být 6mm. A jak koukám vyrábějí se tak dnes i nějaké TP160. Co používáte za potenciometry vy?

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od MOTOROLA »

Já používám např. tyto : http://www.ges.cz/?search=DK4110&page=i ... cz&cur=CZK nejsou ani drahé.Pro tebe si myslím přímo super cena. :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Dobré levné DDR potenciometry prodávalo Compo, 6mm hřídel mono i dvojité. Sám jsem se divil, jak malý (neslyšitelný) šelest má sběrač a taky se vůbec neviklá hřídel, což byl u závěrečných sérií TP283 dost problém, šmajdaly jak stará notorička.
Akorát mám pocit, že Compo (v pasáži na Karláku P-2) bylo vyhnáno?
Přílohy
ddr.JPG
(26.48 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od mira2830 »

mas pravdu, bylo... posledniho pul roku meli na internetu psano, ze hledaji nove prostory a ted to konecne vypada, ze se podarilo :!: ... budu se tam taky muset zajet podivat :)

viz. http://icompo.name/

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Pro majitele prostor v té pasáži asi byla elektronická prodejna moc sprostá, počítám že tam otevřou ťamani trička nebo nějaká pizzerie pro buzíky... :barf:

V nabídce ty ddr potenciometry mají pořád, 2x50k/N a 100/G, po 10,-

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Spíš s ohledem na zisky z prodeje součástek se pro ně stala tato lokalita finančně neúnosnou - Prágl je hrozný město!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Ty myslíš, že nájemci v zeleninách a potravinách na P-1, P-2 (šikmé oči) nebo prodejničky alternativních pošahanců s čajem a jáhlama a kuskusem vydělají na vyšší nájemné?
Snad trhovci v plátěných hypermarketech, kteří "nélozumíseski" a když přijde financ nebo celníci, nechá tam zboží a přesune se jinam, ale u kamenných obchodů do kterých žluťas investoval a je na něj kontakt, bych tomu moc nevěřil.
Co jsem do Compa chodíval, obyčejně jsem nebyl hned na řadě, ale musel jsem docela čekat. Což nevylučuje, že majitel nemovitosti to pronajal eskortní službě s ukrajinským vedoucím... ale to si děláme tak trochu sami, všichni jako národ.
Netýká se to jen Prahy, vyjdu ráno pro rohlíky na malým městě a první dva lidi který potkám jsou vietnamka a číňanka... :evil:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Crifodo píše:....Netýká se to jen Prahy, vyjdu ráno pro rohlíky na malým městě a první dva lidi který potkám jsou vietnamka a číňanka... :evil:
Ty taky kupuješ housky v Hořicích?

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#14 Příspěvek od zdenekxxx »

Dík za typy. Když jsem si to přepočítal tak mi asi nezbyde než jít do těch RFT protože mi rozpočet silně nevychází....

Mimochodem, je slyšet rozdíl mezi kondenzátory z polyesteru a polypropylenu? :roll: A co meltaloxidové a drátové rezistory(TR223 oproti TR521)? Které byste dali do eletronkového zesíku? (potřebuji na 150V a 0,5W)
Naposledy upravil(a) zdenekxxx dne 08 črc 2008, 22:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

nechci být násilně vtipný, ale neměl bys rozpočet poopravený, kdybys místo celodenní úvahy a půldenní cesty do Compo třeba někde nanosil vodu, nasekal dříví nebo narovnal palety na kamion? i kdyby za 50,- /hod...

Hille, obávám se, že žlutý poprašek je už plošný. Sibylla měla asi pravdu :evil:

Počítám že Sendyx ti vysvětlí, že metaloxidové kondy hrajou líp nastojato a potřené včelím voskem a odpory zase dotažené pod oka z mosazi tl. 0,7mm pravotočivě za svitu měsíce dotahované... :wink:
V poslechové místnosti musí být vyvětráno a vykouřeno myrtou a na stěnách nesmí viset nic co je zarámováno pod sklem, jinak se to projeví mikrozákmity vzduchu a rozdíly mezi polypropylenem a metalizovaným papírem se stírají.
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 08 črc 2008, 22:54, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“