Panasonic F J622 převíjení s obrazem

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Panasonic F J622 převíjení s obrazem

#1 Příspěvek od mi-ro »

Poraďte, při rychlém převíjení s obrazem se po chvíli rozpadne synchro a resetne se. Rolnama se to dá srovnat jenže pak zase poskakuje při normálmím PLAY. Obě nastavení se tím navzájem vylučují, poradí někdo, dík.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#2 Příspěvek od kybl »

Zkus vyměnit přítlačnou kladku.Kdysi dávno jsem to řešil....
Roman

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od daton »

Taky jsem to měl u panasoniku a nevyřešil jsem to i když jsem vyměnil kladku a zkusil vše nastavit vždy se po chvíli rozpadla synchro pře posuvu obrazu zpět , vpřed se to dalo zkorigovat. Po několika hodinách práce jsem to vzdal s tím že ta mechanika na to prostě nemá něco tam bylo špatně co se nedalo nastavit.

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#4 Příspěvek od veny »

daton píše:Taky jsem to mìl u panasoniku a nevyøešil jsem to i když jsem vymìnil kladku a zkusil vše nastavit vždy se po chvíli rozpadla synchro pøe posuvu obrazu zpìt , vpøed se to dalo zkorigovat. Po nìkolika hodinách práce jsem to vzdal s tím že ta mechanika na to prostì nemá nìco tam bylo špatnì co se nedalo nastavit.
Souhlas. Pokoušel jsem se o to taky nìkolikrát a výsledek za to nestál. :roll:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Jelikož jsem se s tím už taky setkal u této mechaniky vícekrát tak to asi bude jejich slabší stránka, jenže to nikomu tak moc nevadilo až na tohoto zákazníka kterej si na to přímo stěžuje. Kláda to není, po ní jsem šel jako první a navíc pásek nijak nahoru ani dolů necestuje. Má na to trochu vliv dynamická brzda, čili přítlak na hlavu ale stejně nic moc. Tak kdyby měl někdo 100% řešení, budu vděčnej a koukám že nejen já.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
san_jose
Příspěvky: 61
Registrován: 11 zář 2005, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od san_jose »

Odpověď je velice jednoduchá. Musí se vyměnit drum assy, čili komplet podhlavec a válec hlav... je to prostě krásně vyleštěné, asi to dělá nějaký typ pásků, a nedostává se vzduch mezi válec a pásek. Zkuste si změřit tah před a za válcem u špatného a bezproblémového videa. Materiály použité v komerční elektronice jsou levné...s tím nic nenaděláme :D

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#7 Příspěvek od kybl »

Tak to by mě ve snu ani nenapadlo.Ale zase jsem pro příště chytřejší.Díky za informaci.... :prst:
Roman

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Taky dík za zkušenost jenže na tohle asi zákazníka nenalákám, myslím na cenu kterou by stála oprava. I tak dík.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#9 Příspěvek od kybl »

Jasně,že do toho asi nikdo nepůjde ale zase víš,čím to je a nemusíš se nad tím trápit.
Roman

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “