kytarove kombo, lampy nebo tranzistor?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#46 Příspěvek od Sendyx »

Cesty do pekel jsou vždy dlážděny dobrými úmysly :D

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#47 Příspěvek od Cust »

Pejsvidek píše:Tak sorry no, sem chtel jenom poradit. Myslim, ze je tam mnohem vic lidi, kery maji zkusenosti se samotnym hranim na kytaru a tedy i s aparaty. Tady se zas clovek dozvi jak to funguje.
vazim si kazde rady...

Uživatelský avatar
Techworm
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2006, 01:00

#48 Příspěvek od Techworm »

Ahoj hel za sebe jak za kytarystu msuim říct že jedině lampy. Nemá cenu hrát na nic jinýho... ono se sice říká že třeba hybrid jako je blízko... houby blízko je na miliony let vzdálenej... já mám doma 50w lampu a ktomu bednu 2x12 celestion g12 a nestěžuju si pěkně to jde za rukou je to dynimcký a to tranzistor nikdy nebude... ani když tam je jedna alektronka.. navíc aby vznikllo to správný zkreslení a trošku to reagovalo tak tam musej bejt dvě elektronky ve správným zapojení jinak to nedostane tu jemnost... lampy jsou mohem uchu přijemnější...kdež to tranďák i když hraješ nějakou romantickou baladu tak prostě to zní tak synteticky že děs...btw.. jestli hccete efekty kupovat... tak nekupujte žádnej multiefekt... jedině z bazaru a nějak za levno... spíš doporučim samotný krabičky nejlíp asi electro harmonix... a něco od bose ale hlavně ne krabky od digitechu... vím co říkám chci vám jen ušetřit s bráchou peníze za to že za rok dva přijdete na to že multiefekt je k hovnu a to tranz kombo je taky k hovnu... kluci kupte todle je to levný a hraje to velice slušně http://www.musiccenter.cz/Crate-V50-112 ... erie:28893

btw hrál jsem na to asi půl hodiny mám to ozkoušený... teda takhle kupte to pokud nehcete hrát jazz čistej kanál má takovej lehkej boost když je hlasitost za pulkou ale to je u lampy normálni prostě se nakrmí ale když tu hlasitost dáte eště víc tak je to krásně nakoplí a tony se krásně tahnou jak med...a k tomu si kupte třeba big muff pi nebo metal muffa hlavně kuci nekupujte digitaly dostta často lampu zabijou...(koukněte se na sestavy kytarystu všechno maj většinou analog i slipknot třeba.) a nebo holy stain sice miltiefekt ale ma analog zkreslení tři typi a nějaky modulační efekty vibrato a tak... tak snad jsem vám dal pár rad snad užitečnejch ... fakt kluci si ušetříte trápení stejně po čase budete chtít lampy jako já-jako každej...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#49 Příspěvek od Cust »

díky za příspěvek... (i když se značným odstupem času)
věc se má tak, že kombo není, došlo k opravě starého. Bohužel se nepovedla akce se získáním nové zkušebny. Ve stávající je chlad a vlhko. Takže jsem bráchovi doporučili nové kombo až do nového prostředí... V tom vlhku nějak trpí repráky.

Uživatelský avatar
Techworm
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2006, 01:00

#50 Příspěvek od Techworm »

njn tak novou zkušebnu a pak to bude ok... repráky se většinou dostanou do pohody když jsou zase v suchu jen aby nezkorodovala ta cívka tam...jinak fakt vim proč říkám lampy.. jediný co se dá eště použít jsou jen někerý mosfetový komba ty už jsou o něco lepší a nebo hiwatt jsou jediný tranzistory do kerej bych šel, kdybych vyloženě se o to nechtěl starat... ;) hudbě zdar

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#51 Příspěvek od Cust »

zdar

Uživatelský avatar
elipsa
Příspěvky: 98
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#52 Příspěvek od elipsa »

Dobrý den. Odhodlal jsem se vložit něco málo ze svých poznatků. Asi začnu tím , že nejdůležitější je mít citlivý a dobře znějící reproduktor. Protože jsem na webu pro bastlíře a mnozí začnou tak jako já právě se zařízením pro muziku ,tak rozhodně doporučuji začít s polovodičem. Třeba i integráčem. Na elektronku jsem si troufnul až po mnoha letech bastlení. Jde o život!!!
A ke zvuku. Jsou to prostě dva světy. Pokud jde o elektronku ,tak hraje i výstupák a je slyšitelný rozdíl v provedení ve třídě A ,nebo p-p.
Prostě to zapoj a hraj. Co se ti líbí ,tak se ti prostě líbí. No.

Jinak svoje první kombíčko jsem měl ve vlhkém sklepu a reproduktor to vydržel, ale kompletně odehnily potenciometry.
Bastlení a hudbě zdar. :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“