Parazitující "brum"

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
nebel

Parazitující "brum"

#1 Příspěvek od nebel »

Zdravím pánové, mám takový malý/velký problém.
Vlastním Minidisc SONY MZ-RH10, pro audio záznam. Napomáhají mi v tom binaurální mikrofony fy.SOUNDMAN, OKM Clasic II. Problém nastává v pøípadì použiju-li souèasnì dodávaný sí￾ový adaptér (výstup 3V,100mA) a zapojím mikrofony do MD. Na pozadí nahrávky je celkem mohutný brum, který snižuje výslednou jakost záznamu.
Pouhým dotekem na skelet MD mohu tento nežádoucí jev odstranit. To mì svádí k domìnce, že MD nebo adaptér není nijak izolován èi nemají "nulák".
Bohužel díky mým chabým znalostem se nemohu více hnout z místa. Pomozte prosím!!! Dìkuji

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od jopein »

Někdy pomáhá otočit adaptér v zásuvce 230V
Vyzkoušel bych i jný adaptér.
Můžeš vyzkoušet připojit nulovací vodič na skelet MD. (Bacha, tím se změní ochrana oddělením obvodů na ochranu nulováním !!!)
Možná by stálo za úvahu si koupit akumulátory a nabíječku.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od eljaro »

pokud mohu radit zahod ten zdroj a kup si nějaký pořádný stabilizovaný a alespoň tak 0,5A jinak je to opravdu problém ! Já to provozuji různě z adaptéru , přes LM317 v autě a při nahrávkách do PC přímo z pc přes pár 1A diod a dycky to jelo čiště to co popisuješ je divný zdroj ! a taky mně udivuje že má jen 100mA Sony ke svým hračkám dává malokdy něco jiného než alespoň 0,5A . schválně jsem si vlezl pod stůl se podívat co mám za adaptér pod stolem ! a ani tak to nedává smysl z toho zdroje se přeci dobíjí i baterie a to by se ti ládovala tak 24h a ještě by jsi to nesměl zapnout a používat ?!

nebel

Parazitující brum

#4 Příspěvek od nebel »

Pardon!!! Má skuteènì 1 A !!!! Pøesto je to zcela jiný adaptér než vìtšina jiných -plochý a lehký.

85.71.184.39

Re: Parazitující "brum"

#5 Příspěvek od 85.71.184.39 »



Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Zahod ten originalni urcite pulsni zdroj a pouzivej klasicky transformatorovy treba i univerzalni stabilizovany zdroj. U tohoto zdroje premosti diody v usmernovaci kondama 10 - 100nF /50V a mas po brumu..

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#7 Příspěvek od Nagant »

Potvrzuju, včera jsem si koupil (výprodej v Hypernově) 2 napájecí adaptéry HAMA se spoustou výměnných konektorů - jeden pulzní 3-7V/2,5A a jeden klasický transformátorový stabilizovaný 3-12V/500 mA, a jen ten klasický je použitelný s diskmanem SONY, spínaný produkuje silný brum.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“