Teplomìr, regulátor teploty

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
fullhouse

Teplomìr, regulátor teploty

#1 Příspěvek od fullhouse »

Zdravím,

potøeboval bych ubastlit teplomìr s regulátorem na spínání dvou sériovì zapojených 650W topných tìles. Myslel jsem, že to nebude problém, ale problém je ten, že potøebuju mìøit teplotu až 250-300 stupòù celsia a na internetu jsem nacházel pouze schémata na teplomìry pouze do cca 150 stupòù.

Nemáte nìkdo s tímto zkušenost a nevíte, kde by se dalo nalézt nìjaké schéma?
Dìkuji všem za rady.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Nevim jestli jsem to pochopil dobre...to chces mit zavazbeny? Nastavis nejakou teplotu a tu aby to drzelo a jeste si mel vystup na display? Nebo regulator mas a ptas se jenom na teplomer?

fullhouse

#3 Příspěvek od fullhouse »

Potøebuji udìlat regulátor, nastavím teplotu a tu mi to bude držet a na displeji se bude zobrazovat aktuální teplota.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#4 Příspěvek od kybl »

Pokud máš zájem,mám doma jeden profi,který se používá průmyslově.Ozvi se ss...
Roman

fullhouse

#5 Příspěvek od fullhouse »

Ano mìl bych zájem, ale jen o schéma, potøebuju to konstrukènì upravit na moje zaøízení.
Kdyžtak moje ICQ je 265-181-177 nebo e-mail Milan.Honig(zavinac)seznam.cz

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#6 Příspěvek od jandu »

To chceš regulovať teplotu topných telies, alebo teplotu priestoru, topnými telesami vyhrievaného. Pretože v druhom prípade je to podstane ľahšia úloha. Reguláciou teploty top. telies potom určuješ iba dobu, za ktorú teplota priestoru dosiahne stanovenú hodnotu. Takto má kolega postavený el. ohrievač v byte.

fullhouse

#7 Příspěvek od fullhouse »

Mám desku ze železa, ve které je zalisované topnì tìleso a potøebuju dosáhnout urèité teploty na ploše té desky, teplota topného tìlesa je nepodstatná

Uživatelský avatar
mpkarlin
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#8 Příspěvek od mpkarlin »

mám na chapupě regulator s pt100, měřím teplotu rozpálených kamen na dřevo, spíná relé. Neukazuje mi však aktuální teplotu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#9 Příspěvek od Cust »

stáhni si datasheet k AD597 a na předposlední stránce máš celé schéma i s vyhříváním....

(místo čítače a LCD můžeš dát digi milivoltmetr za 150Kč)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“