Oravan 332 a slabá obrazovka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

Oravan 332 a slabá obrazovka

#1 Příspěvek od daton »

Ahoj všichni
mám na stole Oravana a občas mu už obrazovka vypadne z automatiky (zpětňáky a tak), je v kýblu modrá barva. Kdysi jsem na to měl fintu jak obejít tu automatiku, ale nějak jsem ztratil to schematko té úpravy. Obdoba byla i v AR ale nevim v kterém ročníku hledat, neporadil by někdo? Dík.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#2 Příspěvek od Frenky »

Na modulu G zkus odpojit D4 a C22!Obrazovka asi * licenční * RFT,tam už toho moc neseřídíš.Z prvních serií originál Japan hrají stále OK...

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od daton »

Ta obrazovka je nějaká německá potvora ale docela to asi pomohlo. Zkoušel jsem to ted asi 2 hodky a nevypadlo to ani jednou a trochu dostavit to taky ještě šlo. No je to na dožití. Dík za radu já znal něco trochu jiného, to jsem však bohužel ztratil .

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#4 Příspěvek od Frenky »

Dělali jsme TV na Multiservis a u slabých obrazovek,když vypadávala *automatika* to většinou pomáhalo.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Oldradio »

Což takhle zkusit regeneraci katod? http://www.oldradio.cz/regenerace.htm

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#6 Příspěvek od Frenky »

U Oravana to nejde....slabá vrstva na katodách....moc dlouho to nevydrží
Naposledy upravil(a) Frenky dne 11 pro 2005, 13:18, celkem upraveno 1 x.

82.117.134.2

#7 Příspěvek od 82.117.134.2 »

Frenky píše:U Oravana to nejde....slabá vrstva na katodách....
Ale jo jde to,i když soudruzi z NDR nìkde pøi výrobì udìlali chybu,tak to jde a docela to drží.




M.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od daton »

Jednou jsem to pokusně děla na 110 u které už nebylo co zkazit, ne tímto přístrojem ale měl jsem nějaký modul z kopírky ten dával celkem měkých 3-4kV. odpaloval jsem každou katodu stejně ale kýžený efekt se nedostavil. Tak jsem to po několikátém odstřelu kdy už se mi začalo zdát že je to spíš naopak tedy, že se vše zhoršuje, vzdal. U starých ruských čb to fungovalo skvěle po první šlupce to bylo někdy i horší ale druhá to bohatě vynahradila. U toho oravana mi to pomohlo alespoň v tom že je stále ovladatelný a zpětňáky které jsou tam stejně jse minimalizoval na nejmenší možnou mez. Ten televizor ke mě totiž přišel s uplně jinou závadou studeňák na VN - klasika, to že se to pokouším ještě zlepšit je jaksi navíc zákazník to ve své podastatě vůbec nechtěl. Když se člověk kolikrát dívá na to na co lidi koukají tak se diví že tomu ještě říkají barevná televize a nebo možná že tomu říkají barevná televize proto že umí jen jednu barvu (někdy dvě).

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Nevím co a jak používáš na regeneraci,ale já s orig. kuføíkem nemám problém,èím starší(kvalitnìjší )obrazovka,tím vìtší úspìch,ty dnešní se na regeneraci moc nehodí,asi tam není co opalovat..... :cry:



M.

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

Kluci tak jsem po dalších dvou televizích co mi pøišli se slabou obrazovkou postavil ten oživovaè, ale nemam AR kde byl popsán postup oživování. Nrporadil by jste mi nìkdo jak na to? Pøedpokládám že budu ledovat napìtí a snažit se rùznou délkou èinnosti pøístroje dosáhnout stejného nebo alespoò pøibližného na každé katodì - møížce.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#11 Příspěvek od daton »

Ten anonym jsem byl já, zapoměl jsem zadat číslo na registraci.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“