AWG 681

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

AWG 681

#1 Příspěvek od watt3 »

potřeboval bych schéma této pračky awg 681, u které se mi
neroztáčí buben
předem díky za odpověď

watt3@seznam.cz

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Ahoj mám jen 671 možná ti pomůže.
Přílohy
awg 671 WP.jpg
(52.76 KiB) Staženo 772 x

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od watt3 »

vyřešeno uhlíky :D

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#4 Příspěvek od jano2 »

watt3 píše:vyřešeno uhlíky :D
Len aby,na ako dlho.Tie uhliki,by tam mali vydržat velmi dlho.Prečo asi odišli?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#5 Příspěvek od tatramacek »

a jajajajaj - uhlíky - no abych pravdu řek tak uhlíky jsou dosti citlivou součástkou u praček z regulací. Máme doma Zanussku a po 6 - ti letech provozu ji mám vyřazenou skrz krátké uhlíky - no motor by ještě půl roku valil ale kdo se má piplat pak z vydřeným komutátorem.
Pro WATT3 : Nejde jen o to do motoru,kterému se vydřeli uhlíky až do konce nasadit nové a jet dál. myslím si že pokud se neotáčel buben tak se komutátor musel vysokou komutací a obloukem vydřít... - doporučil bych ještě před nasazením nových uhlíků proškrábnout mikanit - izolaci mezi lamelami komutátoru a komutátor přejet jemným smirkem. Pokud toto neuděláš tak budeš problém řešit neustále - ty uhlíky nevydrží ani rok,protože na křivé ploše komutátoru budou uskakovat a jiskřit. A takový nový motor není levná záležitost (novej kolem 4500 kč ) a myslím si že Whirlpool typu AWG 681 není zase tak stará pračka která by měla jít do šrotu. Měl jsem doma Whirlpool AWG 641 - čili tu samou pračku jak AWG 681 - akorát neměla regulaci otáček a řídící modul na otáčky. Měla indukční motor a 400 ot. při ždímání. Takže díly by měli bejt stejný - které jsem si doma vykuchal... Takže pokud by jste měli zájem není problém poslat. Jde o program,čerpadlo,hladinové spínače..... Hadice... A mám dojem že i motor do AWG 681 mám též doma z uhlíky dobrými...

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od watt3 »

jano2 píše:
watt3 píše:vyřešeno uhlíky :D
Len aby,na ako dlho.Tie uhliki,by tam mali vydržat velmi dlho.Prečo asi odišli?
řekl bych proto, že ta pračka dost často pere, na motoru byl rok výroby 1998 i když jsou nové dost dlouhé tak po té době už mají nárok,


komutátor vydřený nebyl vzal jsem ho pilníkem pročistil drážky namazal ložiska a jede
kupoval jsem jenom uhlíky bez mosazného pouzdra a stály 300,-

a jinak už tam asi 4x co ji máme odešel řemen protože se otevřel buben a motor to rval dál až se řemen přehřál a vytvrdnul tak že pak praskl,
pak už se jen 2x vypálil hlavní vypínač
a když opomenu že jde hlučně jak vibrační deska tak se s tím zatím nic víc nestalo

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

to bude potom dobry patent na tych bubnovych dvierkach ked sa otvaraju....ked robi rachot tak bud tlmice alebo vymlatene loziska...

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od watt3 »

keemo píše:to bude potom dobry patent na tych bubnovych dvierkach ked sa otvaraju....ked robi rachot tak bud tlmice alebo vymlatene loziska...
mě přijde mi že to dělalo od začátku, jako kdyby nebyl vyvážený buben, když to jde naprázdno malými otáčkami otevřené tak se to na těch tlumičích pohybuje sem a tam asi o 5cm,
a jak se poznají špatná ložiska nebo tlumiče

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#9 Příspěvek od tatramacek »

Možná hloupá otázka ale máš odblokovanou nádrž od kostry pračky ?? :oops:

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od watt3 »

tatramacek píše:Možná hloupá otázka ale máš odblokovanou nádrž od kostry pračky ?? :oops:
jestli tím myslíš to v čem se točí buben tak asi jo, když píšu že se na tumičích hýbe o 5cm

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

tak loziska poznas lahko-skus akoby podvihnut otvoreny bubon voci nadrzi-zapri sa palcom o nadrz...nemal by si tam mat v smere hore - dolu vôlu.najlepsie to slo poznat na tatramatkach,tam bola nadrz ulozena pevne k ramu a ked clovek skusal "zdvihnut" bubon, tak to jednoducho citil.hm a tlmice-moze to byt pooznat aj na tom,ze sa to hybe aj pri malych otackach...aka je asi stara ta pracka??je mozne ze tie tlmice su uz mimo a nadrz pri odstredovani niekde naraza o kryt abo co...inak aj moja 2084-ka robi tiez obcas ramus,800 otacok a nevyvazenost urobi svoje...sem tam sa podari ze si pradlo ulozi rovnomerne a to ju uz ani nepocujem,len si tak susti...

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od watt3 »

když je tam nevyvážené prádlo tak to při malých otáčkách tluče o nějaký plech, co ty tlumiče zhruba stojí?

Uživatelský avatar
sspiroch
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2008, 02:00

#13 Příspěvek od sspiroch »

Tlumiče nekupuj, dám Ti klidně moji AWG 680 na náhradní díly. Myslím že by takový rozdíl mezi 680 a 681 neměl být. S touto pračkou jsem neměl vůbec žádné problémy. Jediný problém nastal teď naposled při odstřeďování, kdy se mezi buben a vanu dostal prací magnet (speciální magnet který zlepšoval účinnost praní) a buben se zastavil a na daném místě promáčkl. Pračka je normálně funkční :wink: a s tlumičema jsem nikdy problém neměl . Mám už objednanou novou, takže tuto nebudu potřebovat.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od watt3 »

sspiroch píše:Tlumiče nekupuj, dám Ti klidně moji AWG 680 na náhradní díly. Myslím že by takový rozdíl mezi 680 a 681 neměl být. S touto pračkou jsem neměl vůbec žádné problémy. Jediný problém nastal teď naposled při odstřeďování, kdy se mezi buben a vanu dostal prací magnet (speciální magnet který zlepšoval účinnost praní) a buben se zastavil a na daném místě promáčkl. Pračka je normálně funkční :wink: a s tlumičema jsem nikdy problém neměl . Mám už objednanou novou, takže tuto nebudu potřebovat.
díky za nabídku ale nevím odkud jsi, já jsem z pelhřimova

Uživatelský avatar
sspiroch
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2008, 02:00

#15 Příspěvek od sspiroch »

Poblíž Nových Hradů (jižní čechy) .Pokud se Ti ta cesta vyplatí napiš na sspiroch(zavinac)volny.cz :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“