Philips VR475

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

aj to mi zvyklo pomoct ale tiez len na kratky cas:))

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#17 Příspěvek od SIDTIM »

Jen proboha nemaž brzdný pásek nebo unašeč olejem!!
Sundej odvíjecí brzdu, sundej levý unašeč - bacha, ať něco neulomíš-jsou tam plastové pojistky, které jsou součástí chassis.
očisti hřídel unašeče, nanes mazací tuk. Unašeč pořádně umyj lihem,nasaď na hřídel.Pokud by měl vybroušenou drážku od brzdného pásku, osoustružit smirkovým plátnem. Očisti brzdný pásek-možná je jetý, ale na rozdíl od jiných VCR Ph. nepoužívá plsť, je to jen jakýsi plastový bleble. Takže absence plsti nic nevypovídá.
Nasaď brzdu zpátky. Její nastavení vyžaduje trochu kumštu-děje se posouváním černého plastového čudlíku v drážce chassis. I desetina mm posunutí učiní divy.
Přeji zdar Tvé činnosti! :)
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#18 Příspěvek od keso »

No takze probelm bol naozaj v tej brzde (okrem pritlacnej kladky samozrejme).
Ta paska na brzde sa casom asi natiahla, alebo ten unasac sa zodral a zmensil svoj priemer. Proste ju bolo treba nasponovat posunutim toho plastoveho *picusu* na ktorom je uchytena. Samozrejme som tu pasku aj unasac vycistil liehom.
To piskanie bolo sposobene pravdepodobne tym, ze nastavenie brzdy urcuje aj nastavenie toho *sponovaka* pred mazacou hlavou. Kedze paska bola uvolnena, tak ten sponovak sa vyklonil viac ako je zdrave - videopaska sa na nom ohybala takmer v pravom uhle, nejak sa to tam zadieralo a piskalo. Po napnuti brzdovej pasky to stoji v takej *normalnejsej* polohe, nepiska to a video ide zatial OK.

P.S.: Nastavenie napnutia tej pasky je pekna pakaren. Ked je paska malo nasponovana, tak je na spodnom okraji obrazovky niekolko centimetrovy pas *rozpadnuteho* obrazu. Ked som ten nastavovaci plast posunul zhruba o 1 mm, tak obraz preskakoval, jak na starych TV. Metodou pokus - omyl sa musis trafit s presnostou na desatiny mm.
A samozrejme pri prestaveni brzdy musis doladit aj ostatne nastavovatka na mechanike.
Podarilo sa mi to asi na15-krat :-)

Vdaka vsetkym za rady

keso

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “