Plazmu nebo LCD?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#16 Příspěvek od DolfiG »

p32 píše: Do 40" jedině LCD, nad 40" jedině Plazmu :wink:
Fajn a čo značka ...?

Respektíve inak. Čo treba preferovať ? Rýchlosť, plné rozlíšenie, jas, statický/ dynamický kontrast (čo to vlastne je ?), farebnú hĺbku, technológiu panela, ...

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od kozoka »

p32 píše:Ono je to také o něčem jiném. Plazma je opravdu na elektřinu nenažranec, ale také je vhodnější na uhlopříčku 50" víc než LCD. Pokud chceš porovnávat, tak porovnavej Plazmu versus LCD na uhlopříčce 32".
Do 40" jedině LCD, nad 40" jedině Plazmu :wink:
Ono 32" plazem moc není ale co taková LG 32PC51 výrobce udává 180W. Takové LCD 32" okolo 150W jenomže je tady háček. LCD má spotřebu konstantní nezavisle na zobrazení scény. U plazmy je to podobmé jako u CRT. Takže když taková 32PC51 zobrazuje tmavou scenu, příkon klesne pod 150W. A to mají LG vysokou spotřebu oproti Panasonicu bohužel 32" modely nedělá

Tak kdo se tlemí Motorolo :x

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#18 Příspěvek od MirrA1 »

kozoka píše:
MirrA1 píše:Já osobně kdybych měl na výběr, tak počkám rok, nebo dva a koupím si už novou technologii s OLED...
tu si koupíš tak za 5..6 let :lol:
No tím bych si zase nebyl až tak jistej. Výrobci plánují snížení cen v rámci konkurenčního boje a vývoj této technologie jde hodně rychle dopředu. Jinak když se podíváš, jaké se už dnes dělají úhlopříčky OLED panelů, tak bych o tom, že si za 2-3 roky budu moc koupit OLED panel s úhlopříčkou běžné TV nepochyboval.

Ale kdoví, co do té doby ještě příjde za nové technologie... kromě OLED se už teď začínají objevovat laserové obrazovky.

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

kondik píše:S týchto dvoch možností by som volil CRT :D
Já bych zvolil SED :D

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od kozoka »

MirrA1 píše:
kozoka píše:
MirrA1 píše:Já osobně kdybych měl na výběr, tak počkám rok, nebo dva a koupím si už novou technologii s OLED...
tu si koupíš tak za 5..6 let :lol:
No tím bych si zase nebyl až tak jistej. Výrobci plánují snížení cen v rámci konkurenčního boje a vývoj této technologie jde hodně rychle dopředu. Jinak když se podíváš, jaké se už dnes dělají úhlopříčky OLED panelů, tak bych o tom, že si za 2-3 roky budu moc koupit OLED panel s úhlopříčkou běžné TV nepochyboval.

Ale kdoví, co do té doby ještě příjde za nové technologie... kromě OLED se už teď začínají objevovat laserové obrazovky.
njn bohuzel ja sem školen přímo od servisních garantů a vím co se bude prodavat 2 roky dopředu. Na OLED si ještě minimalně 5 let počkate. Viděl sem modely Plazem od Panasoniku a věřte mi že mají co prodávat. Jsou lidé kteří sou zblblý z různých časopisů a internetový recenzí a myslí si že sou mistři světa. Oled TV jsou zatím ve vývoji, jejich vyroba drahá a životnost krátka. Na různých veletrzích jsou jen vystavovány aby firmy ukatovali technologický nazkok oproti konkurenci.. viz případ Samsungu předvádějí svoje 40" Oled panely a do svých LCD TV dávají panely z chiny. :D

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:24, celkem upraveno 1 x.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#22 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#23 Příspěvek od DolfiG »

kozoka píše: Viděl sem modely Plazem od Panasoniku a věřte mi že mají co prodávat.
Môžete, prosím, trochu rozviesť túto vetu ?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Chtělo by to nějakej model pro nás, co u televize během tří minut spíme. A i když nespíme, tak stejně stačí většinou jenom zvuk.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od hafca »

baci
Na takovou otázku těžká odpověď. Je to stejný, joko když se zeptáš jaký si máš koupit auto. Z toho taky nikdo nepozná ani to, jestli to má být osobní nebo náklaďák. :D
Napiš z jaké vzálenosti budeš koukat, co za signál pro tu TV máš, co Ty a fotbal nebo hokej, jestli HD Ready nebo Full HD a kolik máš připravených peněz.
Jinak se nestačím divit, když tady čtu o spotřebě plasmy. To co je uváděné v prospektech a štítku, to je maximální spotřeba. Tu dosáhne jen a pouze při bílé obrazovce s jasem na plno. To ale připadá v úvahu snad jen při sledování alpského lyžování, nebo sněžné bouře. :lol: Plasma má spotřebu, která přímo úměrná jasu scény. Mám 42" Panasonica a průměrná spotřeba při celovečerním sledování (zprávy a dva filmy) byla 170VA. Měřeno klasickým elektroměrem, co má každý z nás doma.
O přirozenosti obrazu se nemá cenu moc bavit, každý preferuje něco jiného. Pokud ovšem mám nastavený normální obraz, bez těch všelijakých pouťových fičur (dynamický profil atd.), pak je z plazmy obraz prakticky stejný jako na CRT. Já bych se k mé CRT 55cm určitě nevrátil a že má perfektní obraz ještě teď. Jednou to někdo někde shrnul tak, že LCD patří k počítači a plasma je na TV a podle mě to má dost do sebe.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#26 Příspěvek od PeteBurns »

V princípe je zbytočné sa vypytovať na vhodnosť toho-ktorého televízoru, kvalita obrazu aj veľkosti spotreby sa trochu líšia, či už pri LCD alebo plaziem rôznych značiek..opravovať si to asi bude málokto takže sa dá rozhodovať jedine z pohľadu užívateľa..skôr sa treba najskôr rozhodnúť či LCD alebo plazmu, a potom voliť spomedzi všetkých tých cien a parametrov..kamarát mesiace básnil aké sú LCD super, plazmy črepy..teraz bola akcia, kúpil 42" plazmu :D a zrazu sú plazmy najlepšie a LCD črepy :lol: To je klasický prípad - čo mám ja, to je najlepšie..čo som si ja osobne vytvoril názor - LCD má podstatne krajší obraz, čo sa týka jemnosti - body sú totižto oveľa menšie ako na plazme, takže jemné linky sú pekné, na plazmách sú hranaté, rozdiel je ako medzi grafikou PC VGA a ATARI :D , no z diaľky to moc nevadí..no pokiaľ nemá televízor signál z DVD alebo podobného kvalitného zdroja, na TV tuneri je zase horší obraz na LCD, možno má na to vplyv aj zotrvačnosť samotného LCD panelu..no tie rozdiely v obraze nie sú nijako obrovské, myslím že sú nepodstatné, mňa osobne tiež najviac zaujíma spotreba, pretože veľkoplošné LCD aj plazmy sú žrúty dosť podobne..čo som tak pozeral, 50" LCD malo zhruba okolo 260W, rovnaká plazma až 380W..logicky by LCD mali mať nižšiu spotrebu, no tie reči okolo bielych a čiernych scénach na plazme sa mi moc nezdajú, skôr to vyzerá na typické oblbovacie reči predajcov, niečo ako pri meničoch, napíšu modifikovaný sínus a podobné somariny, pričom je to trošku upravený obdlžnik..bolo by super kebyže to niekto vie presne zmerať pokiaľ má možnosť, pretože práve kvôli absencii ventilátorov, bez núteného chladenia, je veľmi jednoduché porovnať teploty na rôznych miestach televízora, a tu musím povedať, že akokoľvek sa niekto snaží dokázať o vysokej spotrebe plazmy iba počas zimnej olympiády, čo som počul už viackrát :lol: , tak každý si môže porovnať dva rovnaké vedľa seba stojace LCD a plazmu rovnakej uhlopriečky, tá plazma je podstatne teplejšia, či už celá plocha obrazovky, alebo vychádzajúci teplý vzduch na vrchu, preto mi tie údaje nejako nesedia..osobne som stále presvedčený že plazma žerie určite viac..ja by som kvôli tej spotrebe aj detailnému obrazu zvolil LCD, možno je tu aj obava zo životnosti plazmy, zatiaľ na otázku ako funguje nikto neodpovedal..ešte čo som si všimol je trochu podozrivé znižovanie cien u plaziem, na začiatku boli za státisíce, teraz sú lacnejšie ako LCD..ale to zase môže byť dôsledkom veľkej predajnosti, ktovie či nie aj lacnejšej výroby, rád by som vedel či je jednoduchšie vyrobiť plazmu alebo LCD s toľkými malinkými bodíkmi 8O Každopádne je prirodzené, že pokiaľ už má niekto konkrétny typ doma kúpený, snaží sa obhájiť svoju voľbu, takže preto sa tie rady podstatne líšia..aj tak väčšinou záleží na peniazoch, takže plazmy vyzerajú lákavejšie..no aj tak sa s ohľadom na budúcnosť určite oplatí bud počkať alebo kúpiť full HD, ten obraz s vyšším rozlíšením je ozaj nádhera :o

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od kozoka »

PeteBurns píše:V princípe je zbytočné sa vypytovať na vhodnosť toho-ktorého televízoru, kvalita obrazu aj veľkosti spotreby sa trochu líšia, či už pri LCD alebo plaziem rôznych značiek..opravovať si to asi bude málokto takže sa dá rozhodovať jedine z pohľadu užívateľa..skôr sa treba najskôr rozhodnúť či LCD alebo plazmu, a potom voliť spomedzi všetkých tých cien a parametrov..kamarát mesiace básnil aké sú LCD super, plazmy črepy..teraz bola akcia, kúpil 42" plazmu :D a zrazu sú plazmy najlepšie a LCD črepy :lol: To je klasický prípad - čo mám ja, to je najlepšie..čo som si ja osobne vytvoril názor - LCD má podstatne krajší obraz, čo sa týka jemnosti - body sú totižto oveľa menšie ako na plazme, takže jemné linky sú pekné, na plazmách sú hranaté, rozdiel je ako medzi grafikou PC VGA a ATARI :D , no z diaľky to moc nevadí..no pokiaľ nemá televízor signál z DVD alebo podobného kvalitného zdroja, na TV tuneri je zase horší obraz na LCD, možno má na to vplyv aj zotrvačnosť samotného LCD panelu..no tie rozdiely v obraze nie sú nijako obrovské, myslím že sú nepodstatné, mňa osobne tiež najviac zaujíma spotreba, pretože veľkoplošné LCD aj plazmy sú žrúty dosť podobne..čo som tak pozeral, 50" LCD malo zhruba okolo 260W, rovnaká plazma až 380W..logicky by LCD mali mať nižšiu spotrebu, no tie reči okolo bielych a čiernych scénach na plazme sa mi moc nezdajú, skôr to vyzerá na typické oblbovacie reči predajcov, niečo ako pri meničoch, napíšu modifikovaný sínus a podobné somariny, pričom je to trošku upravený obdlžnik..bolo by super kebyže to niekto vie presne zmerať pokiaľ má možnosť, pretože práve kvôli absencii ventilátorov, bez núteného chladenia, je veľmi jednoduché porovnať teploty na rôznych miestach televízora, a tu musím povedať, že akokoľvek sa niekto snaží dokázať o vysokej spotrebe plazmy iba počas zimnej olympiády, čo som počul už viackrát :lol: , tak každý si môže porovnať dva rovnaké vedľa seba stojace LCD a plazmu rovnakej uhlopriečky, tá plazma je podstatne teplejšia, či už celá plocha obrazovky, alebo vychádzajúci teplý vzduch na vrchu, preto mi tie údaje nejako nesedia..osobne som stále presvedčený že plazma žerie určite viac..ja by som kvôli tej spotrebe aj detailnému obrazu zvolil LCD, možno je tu aj obava zo životnosti plazmy, zatiaľ na otázku ako funguje nikto neodpovedal..ešte čo som si všimol je trochu podozrivé znižovanie cien u plaziem, na začiatku boli za státisíce, teraz sú lacnejšie ako LCD..ale to zase môže byť dôsledkom veľkej predajnosti, ktovie či nie aj lacnejšej výroby, rád by som vedel či je jednoduchšie vyrobiť plazmu alebo LCD s toľkými malinkými bodíkmi 8O Každopádne je prirodzené, že pokiaľ už má niekto konkrétny typ doma kúpený, snaží sa obhájiť svoju voľbu, takže preto sa tie rady podstatne líšia..aj tak väčšinou záleží na peniazoch, takže plazmy vyzerajú lákavejšie..no aj tak sa s ohľadom na budúcnosť určite oplatí bud počkať alebo kúpiť full HD, ten obraz s vyšším rozlíšením je ozaj nádhera :o
Souhlasím až na to že lcd má krasnější obraz. Takové zobrazení černé barvy nebo pozorovací uhel je prostě havarie. Panasnic ted rapidně snížil ceny ale je to kvůli konkurenceschopnosti vůči levným LCD.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

Zobrazovací úhel je taková malá rarita. Já osobně se na každou televizi dívám jen kolmo na ni, takže těch maximálně 20-30 stupňů ještě stranou, ale abych řešil úhel 150 stupňů na každou stranu či něco podobného ? Jsem divák a televizi nepotřebuji mít ani u stropu ani 3 metry od pravého ucha. Takže střed každé obrazovky mám ve výši očí a před sebou.
Ještě jsem neviděl LCD TV nebo monitor se spuštěnou televizí, kde by mi opravdu chyběla ultra černá atd. Jestli chce někdo jen trochu tvrdit, že na LCD chybí černá, tak ať se podívá po sousedech na normální TV v CRT, jak je mají nastavené :lol:
Jsem toho názoru, že pod 40" nemůźe žádná plazma konkurovat LCD a nad těch 40" zase naopak.
Jinak i u těchto televizí platí to, že čím více se ohřivají (s logicky větší spotřebou), tím dříve jde ta televize do háje.

OLED jsem už viděl a tato technologie zruší plazmu jako první (proto se jich výprodejem zbavují) a LCD jako druhé v pořadí. 5-6 let je v této technologi opravdu ale opravdu dost dlouhá doba, takže bych se nedivil prodeji OLED již po nové roce, i když asi tady ještě ne. :wink:

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#29 Příspěvek od DolfiG »

Vďaka všetkým za názory. TV máme v hale, teraz 21" SONY. Ako začínajú vysielať 16:9, je to hodne malé, aj keď sa na to čumí tak z 2 krokov.

Predbežne som sa rozhodol pre 32" LCD SONY, model W4000. (Prípadne SHARP, ak nám to "štátna pokladňa" nedovolí).

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od workhard »

Včera jsem byl naladit jedněm postarším sousedům LCD telku SAMSUNG a hnusností obrazu jsem byl přímo šokován,do jaké míry se to dá v menu vylepšit netuším,ale přikláním se k názoru LCD k počítači,PLASMU do obýváku. :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“