Napájecí zdroj

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pokype
Příspěvky: 13
Registrován: 09 lis 2005, 01:00

Napájecí zdroj

#1 Příspěvek od pokype »

Ahoj, může mi někdo dát jakýkoliv typ na napájecí zdroj? Zdroj proudu - regulace 0-15A a výstupní napětí - regulace 0 - 20V. Může být i více ampér. Klidně 30... Potřebuji nějaký nápad... Díky

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#2 Příspěvek od Raptor181 »

Popozeraj starsie prispevky. Uz sa to tu riesilo.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od eljaro »

a budeš ho stavět nebo chceš koupit ?

Uživatelský avatar
pokype
Příspěvky: 13
Registrován: 09 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pokype »

musim stavět...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »


Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

musíš stavět ! hmm ! to bude práce !

#6 Příspěvek od eljaro »

:D JOJo bude to trochu delší tak kohoto nezajímá ať to nečte :!:
No docela to chápu ja mám zdroju několik ale nic co by regulovalo současně napětí i proud do 15A ! končí legrace a začne sranda !
:P :twisted:
Tak a teď vážně pokud se nepletu je takové zapojení s LM317 a jedním operáken ! vyšlo to s dávno tomu v modrém amaru !? asi ? bude to i někde na netu mam takový dojem ! V principu je tam 10xLM317 paralelně a výstupní napětí hlídá komparátor a proud pak diferenční zesilovač ! pokud se ptáš na funkčnoust - tak určitě - ty paralelní kombinace jsem používal a dělám to dodnes ! ale bude to topit ! Já řeším něco podobného ale trochu odlišně se zdrojem ATX - Hodlám použít -/+12V jako zdroj - základního napětí . Za ním pak stabilizátor 2xKD503 a regulaci proudu .To ATX upravim a budu regulovat pro potřebné předpětí to už mam natrénované i regulací nadproudu . Možná je to ta sestava která tě bude zajímat . Pokud by jsi upravil tak 450W zdroj mohl by jsi se i dostat na těch 30V/15A . Budeš muset ale přetvořit baterii kondů ve zdroji ty co tam jsou to nesnesou (16V a už při těch 12V ledva dejchaj natož když tam vytočíš 16,5V!) - raději par menších ale kvalitnějších . Nemám moc času tak ty zdroje překopávám je tak po chvilkách . :twisted: :idea: :!: Pro případ že to veme někdo vážně tak u všech těchto zdroju doplňuji výstupní omezení proudu ,normálně totiž nepřežijí skrat na výstupu !!!! :!: A berte to fakt vážně a je potřeba to implementovat ne do regulátoru odchilky ale přímo do DEAD TIME CONTROL :!: jinak to má ten zdroj spočítané !

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#7 Příspěvek od Vena »

A berte to fakt vážně a je potřeba to implementovat ne do regulátoru odchilky ale přímo do DEAD TIME CONTROL jinak to má ten zdroj spočítané !


proc stejne tu regulaci pak resis operakem ne? na (Feedback PWM
Comparator Input) vyvod 3 TL494 to muzes taky privest

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

3-feedback

#8 Příspěvek od eljaro »

no tam jsem to používal ale tato větev simi neosvědčila na regulaci výstupního napětí je to dobré ale na proudovou ochranu to nestačilo ! až když jsem si to dal do 4 tak to zabralo hned a bez čmoudů z tranzistorů !
Nezkoumal jsem proč ale je to tak - bude to mít spojitost z oscilátorem ! na 4 to skrátí impulzi PWM hned ale na 3 až ze synchtro ipulzem ! asi tak nějak ! :twisted: Toto je praktický výsledek zkoušek ! Schválně nám regulovanou zátěž do 20A včetně rozkmitu tak vím své ! :idea:

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#9 Příspěvek od Vena »

no me to zajima protoze taky "experimentuju" s ATX zdrojem a potrebuju omezovat proud a kdyz to pouziju s tim internim komparatorem tak mi to zacne vysazovat a piska to tak 2kHz coz nebude dobre melo by to spravne zmensit stridu co to delal o tobe? nebo ti to slo hned do haje?

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od eljaro »

no hned do háje to nešlo , ze začátku to dokonce jelo i dobře ! používám stadartně překuchanou výkonovou část a napětí přivadím standartně tam co vede 5V ( 15+1 )akorát přes dělič protože jedu na těch 14,4V že jo . Ale mám i externí kontrolu proudu a tu když jsem přiváděl do stejného bodu nebo do 3vývodu tak to taky tak vrnělo . Ale při prudkém zatížení už to nebyla lekrace a když jsem tomu zasimuloval rázy 14A to to umřelo ! A tak jsem si přečetl jěště jednou co o tom píše Belza a je tam i zmínka právě tom vývodu 4 který přímo omezuje délku ipulzu ! Tady to funguje už normálně prostě to omezí a trandákum to neva ! Kdež-to na té komparační větvi (1,2 + 16,15 +3 )to asi dokáže stopnout impulz v synchronizaci s osc. uplně!!A takové výpadky ve spínání to asi není úplně vono ?!

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

prvotní inspirace na téma zdroju PC

#11 Příspěvek od eljaro »

tada jsou moje prvotní inspirace se kterýma jsem začínal pro inspiraci
http://www.webx.dk/oz2cpu/radios/psu-pc1.htm uplně první vlaštovka

http://www.webx.dk/oz2cpu/radios/psu-pc400-mod.htm poslední hit

http://www.qrp4u.de/docs/en/smps_new/index.htm a opravdu drsná přestavba ATX
http://www.epanorama.net/links/psu_computer.html no a tady něco od kolegu z polska
http://www.pavouk.comp.cz/hw/atxps.html no samozřejmě taky české stránky a jako teori doporučuji http://www.belza.cz/swmodeps/compow1.htm a mohl bych pokračovat byl by to asi námět na samostatnou diskuzi
:?: 8O Ale už tu hned na začátku opozornovali ( Raptor 181 )že podobné problému už se tu probírali ! Takže je dobré asi projít starší příspěvky ! a neřešit tu pořád něco do kolečka ! tím ovšem nemyslím že o tom nemužene diskutovat - v mém okruhu většinou všichni končí u zatěžovacích odporu na 5V větvi a basta . Takže cizí poznatky a náměta vítám !

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#12 Příspěvek od Vena »

no ja uz sem tu o tom psal ale nikdo nereagoval nebo spis nevedel poradit ja sem dokonce i prvinul sekundar:) muslel sem si ze to bude fungovat s tim vnitrnim komparatorem oprasknul jsem to zapojeni toho proudovyho omezeni z nejakyho pdf TL494 tak sem mysle ze to pudje kdyz to tam vyrobce uved a vono to piska a sici:) Ale dik zkusim vyuzit ten vstup na mrtvou dobu.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od eljaro »

no ono bude dobré se i podívat jestli ti to zbatečně ne nakmitává ! a doplnit to o nějaký RC aby to omezilo plynule a hned to zas nepustilo ! to byla možná příčina těch zvvuků ! Já tam žadný RC člen nemám ale když to je na hraně tak spíš tak cvrká !

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“