Hromy-blesky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

Hromy-blesky

#1 Příspěvek od ivan116 »

"Ked lietaju hromy-blesky".Technicky by to malo zniet blesky-hromy,ale vela ludovych nazvov je technicky nespravnych,tak ako hromozvod a ine.
Ale to nechcem riesit.Kto z Vas ma rad burku.Ja z profesionalneho hladiska musim škodoradostne :twisted: skonstatovat ze mam.Taky spravne trafeny elektricky stlp,to je potom pacientov (tym myslim TV,Video a ine).
To nie su nudne vymeny pozistorov,BUčiek s budiacim kondikom alebo VN trafa.Pri takej oprave nikdy nevies do coho ides.Za kazdym spojazdnenym obvodom cakas co bube dalej.Horsie je ak sa po urcitom case stravenom nad takymto televizorom dopracujem k vadnym procesorom,kde u starsich typoch je oprava nerentabilna,alebo po uspesnom spojazdneni zabudne skontrolovat oddelovaci kondik a pri zasuvani anteny nastane uplna tma.Tak ako mne vcera pri oprave starsieho daewa.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Doslova platí: "blýská se na lepší časy" :lol:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

já to teda moc nemiluju, radši mám normálně rozbitou telku, třeba teď klasický pacient po bouřce 445 tesla, vadný zdroj zkrat na fetu GS tda 4605, žadný zkrat na sekundáru, po opravě zdroje na žárovku jel po připojení RKS cykloval, vadný TDA8143, naběhlo VN žádný obraz jen ze scartu , žádné zrnění výměna TDA4504 už zrní ale neladí kanálový volič ten nemůžu za rozumný peníz sehnat, tak že kolik si můžu říct za opravu takovéhle telky když vezmu práci a materiál aby to bylo pro zákazníka únosné a když neseženu tuner tak nicje fůra zbytečné práce a šuplíkových zásob . Ne nesnáším bouřky

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

nejsem servisák, tak tyhle problémy nemám
bouřky miluji, čumět z otevřeného okna na blesky, dýchat nádherně voňavý vzduch ... nádhera

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Cust píše:nejsem servisák, tak tyhle problémy nemám
bouřky miluji, čumět z otevřeného okna na blesky, dýchat nádherně voňavý vzduch ... nádhera
http://www.novinky.cz/clanek/146327-ble ... ranil.html

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#6 Příspěvek od helios »

Ja blesky radšej fotím, opravy zariadení po ich zásahu robím len výnimočne. 8-)
Přílohy
blesk 001.jpg
(87.92 KiB) Staženo 65 x
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

Crifodo píše:
Cust píše:nejsem servisák, tak tyhle problémy nemám
bouřky miluji, čumět z otevřeného okna na blesky, dýchat nádherně voňavý vzduch ... nádhera
http://www.novinky.cz/clanek/146327-ble ... ranil.html
psal jsem, že z okna :-)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Radix »


Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#9 Příspěvek od Peterseal »

No ja burky milujem. Ale len ked nie som v Tatrach na turistike 8-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

ivan116 píše:Kto z Vas ma rad burku.Ja z profesionalneho hladiska musim škodoradostne :twisted: skonstatovat ze mam.Taky spravne trafeny elektricky stlp,to je potom pacientov
Až se ti blesk podívá na servisní stůl, to bude radosti.

Bouřka sem, bouřka tam, servisáci jsou stejně druh na vyhynutí. Proč? China a druzí žlutí bast.ardi vedou konzum k jednorázovkám co se neopravujou protože se to a) nevyplatí b) ututlají servisní dokumentaci

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#11 Příspěvek od PLV »

Bouřky tedy nemusím. 16 let jsem byl u radiokomunikací a vím, co dokáží blesky když bijí do věží a stožárů vysílačů. U nás v Litovli byla před lety největší anténní soustava v ČR . Sestávala ze tří stožárů 220m vysokých a dvakrát 300m od sebe. Stačilo jen když se v létě v dálce zatáhlo a už nám to pralo do dlouhovlnného vysílače. Cívky o velikosti auta hořely jak fagule. Později, když jsem dělal na vysílači na horách to samo. Nejvyšší bod stáhl vše v okolí. Jednou jsem po úderu i hasil rozvaděč.
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#12 Příspěvek od Filda »

Já mám taky strašně rád bouřky ...... nejlepší jsou ty obrovské, když se blíská pořád za sebou a nemusí se čekat :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#13 Příspěvek od Peterseal »

Filda píše:Já mám taky strašně rád bouřky ...... nejlepší jsou ty obrovské, když se blíská pořád za sebou a nemusí se čekat :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
A najmä ked pride v noci,vtedy je to efektnejsie. najlespie je, ked sa blisne a zoroven s nim je hrom,a okna sa otriasaju :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

PLV píše:Bouřky tedy nemusím. 16 let jsem byl u radiokomunikací a vím, co dokáží blesky když bijí do věží a stožárů vysílačů. U nás v Litovli byla před lety největší anténní soustava v ČR . Sestávala ze tří stožárů 220m vysokých a dvakrát 300m od sebe. Stačilo jen když se v létě v dálce zatáhlo a už nám to pralo do dlouhovlnného vysílače. Cívky o velikosti auta hořely jak fagule. Později, když jsem dělal na vysílači na horách to samo. Nejvyšší bod stáhl vše v okolí. Jednou jsem po úderu i hasil rozvaděč.
No záleží na tom, jestli se na to díváme okem hospodáře nebo okem puberťáka který si není jistý ani vyjmenovanými slovy :roll:

Kde je konec Litovli, DV, Poděbrabům, OMA... :(
http://www.dxradio.cz/prehled_am.asp
http://www.sweb.cz/stredni.vlny/Tesla/D ... el_cz.html
když člověk čte tu řadu kdysi používaných frekvencí, vidí jen jedno slovo: vytunelováno.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#15 Příspěvek od Radix »

Peterseal píše:
Filda píše:Já mám taky strašně rád bouřky ...... nejlepší jsou ty obrovské, když se blíská pořád za sebou a nemusí se čekat :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
A najmä ked pride v noci,vtedy je to efektnejsie. najlespie je, ked sa blisne a zoroven s nim je hrom,a okna sa otriasaju :D
Za oknem to není ono. Kdysi jsem za blížící se bouřky přicházel na Furkotský štít k vrcholové železné tyči. Asi z pěti metrů vidím, že z vrcholku tyče srší Eliášův oheň a zároveň mně začly vstávat vlasy a chlupy. Hned jsem se obrátil a dal se na ústup, ale po několika krocích začlo strašné krupobití. Jen jsem se schoulil mezi balvany a rukama jsem si kryl hlavu proti těm kroupám. Byl předtím parný den a měl jsem jen tílko.
Deset metrů ode mě bily blesky do té tyče.
To pak je efektní zážitek.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“