Plazmu nebo LCD?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#46 Příspěvek od rnbw »

Ano, panely ma Benq od AUO. Ale elektroniku a zdroj+invertor ma Benq vlastne. A predavali to aj DELLu (neviem, ci este stale predavaju).

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#47 Příspěvek od kozoka »

rnbw píše:Ano, panely ma Benq od AUO. Ale elektroniku a zdroj+invertor ma Benq vlastne. A predavali to aj DELLu (neviem, ci este stale predavaju).
Ty monitoru se dnes lepí ze všeho možného a je to všechno stejný šunt. Viděl sem Philipsy a vevnitř byl ten nejhorší Panel a zbytek China. Nevím proč by měl Dell zbytečně dělat jinou koncepci Zdroje a zakl desky :? Stejně je Zdroj+invertor a zpracovací obvody všechny dohromady :lol: Nejvic mě sere značka LG se svýma Monitorama :oops: Pišou u monitorů XD Engine (špičkový čip) a u LCD/ Plazma TV (Obrazový processor XD Engine) takový processor neexistuje. V monitorech je TM, ESS, MT a podobné smetí a v LCD/Plazma Genesis a Micronas (TO co je v 90% Značek včetně Samsungu) Jediní vyrobci co mají vlastní čipy je Panasonic a Sony noa par Philipsů .

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#48 Příspěvek od jirkati »

Sice už toto téma asi usnulo, ale mám plazmu LG 42" už dva roky a je to paráda. Ve spojení se satelitním příjmem a DVD rekordérem připojeným přes HDMI je to docela příjemné pokoukání. Na vedle stojícím PC mám samozřelmě LCD, a když si přes TV kartu spustím stejný program, je to jednoduché porovnávání. Prostě je ta celková dynamika na plazmě mnohem lepší. :roll:

Uživatelský avatar
nejca
Příspěvky: 61
Registrován: 17 zář 2006, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Radh.

#49 Příspěvek od nejca »

Koupil jsem si plazmu PANSONIC TH-37PV7P a prodávající mě tvrdil,že mají menší spotřebu než LCD stejné uhlopříčky.Půjčil jsem si dig.watmetr a měřil.Spotřeba za celý večer byla 124W.Vzadu na štítku mám udávanou spotřebu 215W.Při zobrazení bílé-jas a kontras na maximum měla opravdu asi 210W.U LCD podle značky se spotřeba pohybovala od 160-180W.Panasonic má dnes již 11 generaci plaz.displejů z životností 100 000 hodin.Nic tam netopí a je normálně vlažná.Kdo tomu nevěří ať si to změří.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#50 Příspěvek od Sesi »

Ano, LCD 37" má nějak kolem 160W (Panasonic), ale full HD verze. Stálo by za to zmínit, o kolik naroste spotřeba full HD plazmy oproti normálnímu modelu.

Uživatelský avatar
nejca
Příspěvky: 61
Registrován: 17 zář 2006, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Radh.

#51 Příspěvek od nejca »

Nevím,ale myslím si,že více bodů nemusí zase tolik svítit.Dvě 50Wžárovky budou určitě svítit stejně, jak jedna jedna 100W.Jestli někdo vlastní full HD 37" ať to změří,samotného mě to zajímá,protože Panasonic zdůrazňuje sníženou spotřebu u nových palzmách,což nikdy nedělal.N

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#52 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#53 Příspěvek od kozoka »

kondik píše:
nejca píše:z životností 100 000 hodin.
No tak to by som chcel vidieť, aby to toľko vydržalo.
U LCD je to jedno ale u plazmy nikoliv. Více výbojů v bunce a tim padem větší spotřeba. Ve srovnání Plazma Panasonic 42" 1024x768 255W
42" 1920x1080 385W

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od hafca »

kondik píše: No tak to by som chcel vidieť, aby to toľko vydržalo.
A proč by nemělo?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
nejca
Příspěvky: 61
Registrován: 17 zář 2006, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Radh.

#55 Příspěvek od nejca »

Já myslel opravdovou běžnou spotřebu a ne co je na štítku-tam musí byt největší možná.Já mám napsané 215W a průměrná spotřeba za celý večer byla 124W a to je rozdíl.N

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od urbanek »

hafca píše:
kondik píše: No tak to by som chcel vidieť, aby to toľko vydržalo.
A proč by nemělo?
Ikdyby čistě teoreticky panel těch 100 000 hodin vydržel, tak silně pochybuju, že to vydrží ostatní součástky... podle mě je to jen čistě teoretický výpočet a dobrý obchodní trik.
Mimochodem to by ta telka při sledování 5 hodin denně musela vydržet asi 54 let :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#57 Příspěvek od rnbw »

Zaujimalo by ma, aku papierovu zivotnost malo LCD v tom notebooku, kde som po necelych 5000 hodinach menil ziarivku...

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#58 Příspěvek od kozoka »

rnbw píše:Zaujimalo by ma, aku papierovu zivotnost malo LCD v tom notebooku, kde som po necelych 5000 hodinach menil ziarivku...
Ježiš zady se řeší uplné kraviny. Je to podobné jako u CRT. někomu hrála TV 20 let bez opravy a obraz jako vino a druhemu tři roky a to měl 5 oprav. Otazka zní jakou životnost ma CRT??

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#59 Příspěvek od kozoka »

Mimochodem Pan Karel XXXXX ze Sony mi nedavno rikal že evidujou nižší poruchovost na LCD oproti Skleněnkách. Samozřejmě v zaruční době.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“