Zdroj 500W

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

Zdroj 500W

#1 Příspěvek od borovecek »

to jsem jednou takhle zapl pc ,chvíly běžel ,a pak mě najednou chcípl ,komplet ,neběží ani stálá 5-ti voltová větev (fialový drát) ,když jsem ho rozdělal tak tam pod jednou diodou (asi stabilizační) bylo úplně zčernalý ,zjevně s trošku zahřála ,když jsem jí vyletoval ,a pak jí opatrně vytáhnul ,tak se rozpadla na dva kusy ,problem je v tom že nevím co to bylo za diodu ,byla zapojená oproti zemi, paralelně s kondikem (1000uF na 10Volt) ,tuším že to byla zenerka ,ale s jistotou to nevim ,a ani nevim na kolik volt měla být, prosím poraď te mi :(

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Co to je za značku?Třeba to má doma někdo na stole a může kouknout.Jeden 500W tady zrovna mám.Všechny kondy nafouknutý. :lol: Vydržel asi 2 roky.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

vyměň elyty na stby části a taky v primární části bude mít 4M7 nebo 22M, nebo 47M ta dioda je ochranná aby když kondík nevyhlazuje nepouštěl špičky do desky a neodpálil jí, výrobci dávají 6V2 0,5W já osobně upřednostňuju 5V6 1,3W

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

nebol to nahodou taky modry zdroj s veeelkym ventilatorom so zlatou mriezkou a odpajatelnymi kablami???presne toto iste som raz riesil spoluziakovi...zdroj drahy jak hovado...tiez tato dioda rupnuta plosak opeceny ani som nevedel v akom smere ma byt proti zemi..v jednom kuse mi ju vypekalo...par krat sa mi ho potom podarilo rozbehnut ale ked sme ho v skole skusali tak ju zase vypieklo a s_al som na to...

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ona ta dioda určitě neodešla sama od sebe. Bude potřeba vyměnit i filtrační ellyt.

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#6 Příspěvek od borovecek »

je znaky Mercury ( http://www.mercury-pc.com ) , já to mam taky sesmahlý kde byla ta dioda, ale po očištění tam je vidět jakym směrem mla bejt ta dioda, má bejt zapojen zenerka, jinak ty filtraní kondy sou na mysli ty na primáru?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukas-Peca »

ne, na sekundáru, v té větvi, kde je ta zenerka. Ten kond je vyschlý, nefiltruje, jsou tam napěťové špičky a ty odpálí tu zenerku (a následně základní desku). Klidně ale vyměň všechny, nic se nestane.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od breta1 »

Popsaná závada má příčinu a následek - prvotní příčina je v primární části zdroje +5V SB (tam jde o výměnu již zmíněného elytu). Ten způsobil zvýšení tohoto +5V SB a protože toto výstupní napětí +5V SB je chráněné ZD cca 5V6, tato ZD odešla. Zpravidla po výměně obojího je zdroj OK.

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#9 Příspěvek od borovecek »

ty kondy jsem už vyměnil, tu diodu koupim až se dostanu do města, děkuju moc, nevěděl jsem jakou diodu tam dát,děkuju

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#10 Příspěvek od borovecek »

No tak už jsem vyměnil i tu diodu, no ale stále to nejde, budu muset měřit jestli tam alespoň něco leze

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#11 Příspěvek od borovecek »

Tak oprava jde to, on je na zdroje vypínač a já ho zapoměl zapnout :oops:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Tak ho zkus zapnout a pak napiš jestli to pomohlo. :lol:

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#13 Příspěvek od borovecek »

no už to jde, ale musel jsem jen vyměnit tu diodu a radši i ty filtrační kondy

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“