pripojenie SATA diskov

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

pripojenie SATA diskov

#1 Příspěvek od kassquit »

viete mi povedat ci je bezpecne pripajat SATA disky bez vypnutia pocitaca? Teda tak ze najprv pripojim napajanie a potom datovy kablik? viem ze by to slo cez ramik, ale myslim ze USB prenos ktory pouzivaju ramiky nie je az tak rychly ako priame pripojenie SATA.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

U SATA disků není potřeba vypínat počítač.
Já když chci změnit disk, dám restart, čekám až v disku dvakrát cvakne, pak přehodím napájecí a SATA kabel. Chce to stihnout do doby, než pípne počítač. Ještě tak 2 vteřiny po pípnutí to jde, jinak se musí znova restartovat.

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od kassquit »

nie, ja som myslel bez resetu, raz som to skusal na jednom vyradenom PC s winXP a disk sa prihlasil asi ako ked zasunies USB disk. Len to bol taky experiment a neviem ci to je korektne, ci sa mi nerozsype datova struktura ked to odpojim a WIN bude prave nieco zapisovat

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Radix »

Tak to nevím. Já když měním disk, tak na něm mám jiný OS, tak musím restartovat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Zalezi na radici/doske - na niektorych je vyslovene zakazane pripajat SATA zariadenia za chodu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“