445 a barevné moaré

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

tak to je fakt výborný zapnul jsem jí a problém není , nechám jí běžet , pak budu chladit , ohřívat a já nevím c oještě děkuj zatím všem za podnětné rady. To je tak když chcete vyhovět kamarádovi, který vám taky vychází vstříc, jinak by ta mrcha už dávno letěla :evil:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

bu2520 píše:ne ne demagnetizace chodí, je to pruh ve středu obrazovky který mění intenzitu žluté a pokud je nádech žluté nejsilnější odbaví to vrch a spodek obrazu ( jakoby byl obraz na tři vodorovné pásy a ten střední je žlutý) A kdyby to bylo přece jen demagnetizací tak by to nebylo dobré ani při rgb vstupu, ale to je obraz v pořádku


U stejného TVP jsem měl tentýž problém. Nejzřetelnější to bylo: uprostřed - na "pleťovkách"; nahoře a dole - např. při fotbale, byl trávník téměř šedivý.
TVP se mně "něco natrápil" - zkoušel jsem všechno možné (i nemožné) na různé rady řady mých kolegů. Nakonec jsem to odhalil sám - vyměnil jsem 12-tivoltový stabilizátor a závada odstraněna. Přestože se původní vůbec nejevil jako vadný (s novým mně pouze vzrostlo napětí o cca 0,5V). Později jsem "původní stabilizátor" zkusil v jiném-podobném TVP a světe div se, v něm šel bez problémů. Takže mi tato porucha stále "vrtá v hlavě" a chtěl bych znát názor i druhých, "v čem mohl být zakopaný pes?"

Honza

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

V blokování a neblokování přívodů - jestli to byl klasický MA7812 v pouzdře TO3 (kovová "pecka"), tak věř, že to je mrcha všech mrch futrál - mně jeden kus (koupený v krámě!!!) kmital jak blázen, dokud jsem mu nedal 10uF v tantalu (!!!) na přívod i na výstup - a to byl pouhých 15cm od trafa a sběracího 2mF kondu! Výměna za jiný kus to vyřešila, ale najít tu závadu, proč vlastně lítalo napětí za stabilizátorem - to byla fuška!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#19 Příspěvek od bu2520 »

tady je klasika TO220 to bylo první, po čem jsem šel zvlnění napájení jak u obrazového zesilovače tak u signálových částí, ale zvlnění je v normě. Dnes ta potvora celý den šla jako když se nic neděje, už vidím jak mi to byť slušně přijde vrátit. Že já radši nedělám zákony, lidi by sice taky brsnili ale vrátit by mi je nikdo nepřišel.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Pre istotu by som ho vymenil aj ked momentalne funguje.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

bu2520 píše:tady je klasika TO220 to bylo první, po čem jsem šel zvlnění napájení jak u obrazového zesilovače tak u signálových částí, ale zvlnění je v normě. Dnes ta potvora celý den šla jako když se nic neděje, už vidím jak mi to byť slušně přijde vrátit. Že já radši nedělám zákony, lidi by sice taky brsnili ale vrátit by mi je nikdo nepřišel.
Já taky šel, jako první, po filtracích - ellyty jsem nejen měřil, ale rovnou měnil za jiné. Že mi 12-tivoltový zdroj dával "jen nějakých 11,4V" - tomu jsem zprvu nepřikládal velkou váhu. Nevím proč mně nakonec napadlo vyměnit tu 7812-ku (snad to "snížené napětí"!). Výměna byla u mně řešením problému - za to nic nedáš, zkus také!!!

Honza

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#22 Příspěvek od Killroy »

Souhlas, některý ty 7812 TO220 jsou dost mimo. Hlavně když je to původem Litva, Bulhar nebo něco takového podobného. I Číňan je umí líp. Mám raději LM340T - jsou přesnější a v dobách kdy se ještě telky stavěly poctivě se osazovaly zcela běžně.

Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Killroy píše:Souhlas, některý ty 7812 TO220 jsou dost mimo. Hlavně když je to původem Litva, Bulhar nebo něco takového podobného. I Číňan je umí líp. Mám raději LM340T - jsou přesnější a v dobách kdy se ještě telky stavěly poctivě se osazovaly zcela běžně.

Killroy
Dávám Ti za pravdu. Teď si momentálně nevzpomenu výrobce toho "mého 7812" (je to už tak 1,5 roku, co jsem uvedený problém řešil), ale mám ho někde "uložený" tak se po něm mrknu. Jedno ale vím, že to určitě nebyl "nějaký šmejd" - ostatně před cca 15. lety "OTF-ka byla ještě firma"!!!

Honza

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

bu2520 píše:tady je klasika TO220 to bylo první, po čem jsem šel zvlnění napájení jak u obrazového zesilovače tak u signálových částí, ale zvlnění je v normě. Dnes ta potvora celý den šla jako když se nic neděje, už vidím jak mi to byť slušně přijde vrátit. Že já radši nedělám zákony, lidi by sice taky brsnili ale vrátit by mi je nikdo nepřišel.
To, že Ti jela celý den normálně, tím se nenech zmást. Já ji proháněl snad několik měsíců (to se už kolikrát zdálo, že jede a třeba po týdnu to bylo zpátky!).

Honza

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#25 Příspěvek od Pesko »

Aký stabilizátor 7812 tu riešite ,keď v TV C445 taký nieje. Zdroj 12V používa
stabilizátor LM317T.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#26 Příspěvek od kokun »

Pesko píše:Aký stabilizátor 7812 tu riešite ,keď v TV C445 taký nieje. Zdroj 12V používa
stabilizátor LM317T.
Máš pravdu, v C445 je LM317T (přesto je to v ON provozu zdroj +12V!). Psal jsem, že jsem tento problém řešil tak před 1,5 rokem. Vzhledem k tomu, že teď nemám po ruce schéma, jsem si neuvědomil, že tam není klasický tříbodový stabilizátor 7812, ale "spínaný LM317T".

Honza

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“