Polomrtvý USB Flash disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladkof
Příspěvky: 14
Registrován: 09 srp 2008, 02:00

Polomrtvý USB Flash disk

#1 Příspěvek od Vladkof »

Dobrý den,
mám problém s USB diskem Kingston DataTraveler 512Mb
po připojení do pc se normálně najde a když se chcu na něj dostat tak mi win hlasí že jednotka není naformátovaná.
ke formátování jsem zkusil i HP USB Disk Storage Format Tool a ten mi hlásil že mám odstranit ochranu proti zápisu.
Vím, že už to nemá abslolutně žadnou cenu opravovat (hlavně když už mám novou a také kvůli jejich nízké ceně), ale hodně by mě zajímalo kde je problém...

PS: disk mi vydržel 11 měsíců každodenního používání - a to jsem si myslel že je Kingston hodně dobrá značka :)

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Mozno sprosta otazka,ale: nemas na kluci nejaku malinku packu alebo tlacidlo na ochranu proti zapisu?

Uživatelský avatar
Vladkof
Příspěvky: 14
Registrován: 09 srp 2008, 02:00

#3 Příspěvek od Vladkof »

:D :D hehe :D :D to nemam :lol:
ikdyž když se tak zamyšlim esli to nebude tim že už sem ji rozebral..(samozřejmě že ne když ještě fungovala) a nezdálo se že by byla nějak poškozená a ani nic, co by mohlo být spínačem...
možná sem hodim foto ale asi až zítra bo už je tma

EDIT: takže fotky sou tady http://vladkof.rajce.idnes.cz/flashka/

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Pri takejto chybe potrebujes program od vyrobcu USB kluca (alebo od vyrobcu riadiaceho chipu vnutri), ktorym to mozes naformatovat "low level". Tym sa to da niekedy zachranit.

Uživatelský avatar
neodym
Příspěvky: 18
Registrován: 24 pro 2004, 01:00

#5 Příspěvek od neodym »

Vladkof píše::D :D hehe :D :D to nemam :lol:
ikdyž když se tak zamyšlim esli to nebude tim že už sem ji rozebral..(samozřejmě že ne když ještě fungovala) a nezdálo se že by byla nějak poškozená a ani nic, co by mohlo být spínačem...
možná sem hodim foto ale asi až zítra bo už je tma

EDIT: takže fotky sou tady http://vladkof.rajce.idnes.cz/flashka/
mam ten samy od minuleho roku,pouzivam ho jako dalsi dodatecnou mezipamet pomoci programu eBoostr

Uživatelský avatar
Vladkof
Příspěvky: 14
Registrován: 09 srp 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Vladkof »

Takže zrovna zkouším Hard Disk Low Level Format Tool který už něco dělá...
akorát že mi tam občas napíše
Format error occured at offset 0
Format error occured at offset 524,288

a tak to pokračuje dál...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Nie, nemozes pouzit hociaky program. Ten program musi byt priamo na ten typ USB kluca (alebo chipu v nom).

Uživatelský avatar
Vladkof
Příspěvky: 14
Registrován: 09 srp 2008, 02:00

#8 Příspěvek od Vladkof »

no je to kingston datatraveler 2.0 512MB (dnes už se prodává jenom 1,2,4Gb ale z dob kdy ho mám tak byl i 128Mb ale ten byl červený)
je na něm napsáno i DTI/512
a ten čip by měl být Toshiba jak sem vyčetl z toho čipu a ten program by ho měl podporovat...
nevíte jak dlouho by to formátování mělo trvat???ja čekám skoro 2 hodiny a nejsem ani ve čtvrtině...

Uživatelský avatar
Vladkof
Příspěvky: 14
Registrován: 09 srp 2008, 02:00

#9 Příspěvek od Vladkof »

tak se to konečně naformátovalo.
na konci mi to napsalo že disk byl úspěšně naformátován a že na něm můžu vytvořit oddíly.
když sem se tam ale snažil z winu dostat tak mi to stále hlásí že disk není naformátován.
znovu jsem zkusil HP USB Disk Storage Format Tool a ten mi stále hlásí že mám odstranit ochranu proti zápisu.
na to nastavení oddílů sem zkusil Acronis Disk Director Suite 10 ale ten ho vůbec nenašel(nějak sem s tím počítal protože to je program pro HDD).
nevíte co zkusit dál???

Uživatelský avatar
rovno
Příspěvky: 37
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od rovno »

snad este flash firmware. jinak smeťák

Uživatelský avatar
rovno
Příspěvky: 37
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od rovno »

UTILITKA
Tu je link na USB flash disk s tym tvojim TOSHIBA CHIPOM http://rdm.kiev.ua/filearea/File/pdx8_2k_v327.zip
FORMAT Utilita:
http://monitor.espec.ws/move.php?url=ht ... 112(1).zip

daj vediet ako si dopadol

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#12 Příspěvek od bardot13 »

Měl jsem podobný problém se svým flesch diskem JOGR 2Gb.PC nepravidelně hlásil ,že dis není naformátován a nebo na něm přeslávala blikat led.Už jsem chtěl flešku vyhodit, protože jsem nenašel záruční list.
Tak jsem ji otevřel a zjistil,že je špatně přiletovaný konektor USB na desku plošných spojů.Ten jsem odpájel a zjistil,že dva přívody nebyly vůbec připájeny.Po očištění plošného spoje a opětovného připájení jede
disk jak má.Zkus prověřit. Zdravím Bardot.

Uživatelský avatar
Vladkof
Příspěvky: 14
Registrován: 09 srp 2008, 02:00

#13 Příspěvek od Vladkof »

rovno píše:UTILITKA
Tu je link na USB flash disk s tym tvojim TOSHIBA CHIPOM http://rdm.kiev.ua/filearea/File/pdx8_2k_v327.zip
FORMAT Utilita:
http://monitor.espec.ws/move.php?url=ht ... 112(1).zip

daj vediet ako si dopadol
1) no u té první utility sem nějak nepochopil jak ji používat a u té druhé mi to psalo NO USB Flask Disk Attached!

2) Jestli je na ní nějaké poškození a nenapájené kontakty sem opět zkontroloval a nic sem nenašel.

3) kde mam ten firmware sehnat, a jak ho tam mám dostat???

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Mel jsem taky jeden USB disc. Nesel otevrit, formatovani dojelo dokonce. Led svitila. A v systemu byl videt. Zkusil jsem nekolikrat format. Ten vzdy dojel do konce. A pak jsem v pc otevrel ovladaci panely, nastroje pro spravu, sprava pocitace, sprava disku. Tam jsem odstranil logickou jednotku. Vytvoril novou a zformatoval. A usb disk se rozjel. Nevim presne ten postup. Je to dva dny zpatky. Ale kdyz najedes na jednotku usb disku a pravym tl. tak je tam odstranit logickou jednotku. Snad ti to pomuze.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#15 Příspěvek od xmarty08 »

zkoušel jsem opravovat 2GB A-Data, byl tam ale načatej přímo ten paměťovej čip! Reagoval na ohřátí, pro záchranu dat, stačilo chvíli hřát mikropájkou ten čip a flash disk se rozjel, žádná utilitka takovou závadu neodstraní...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“