Hroty na ERS 50

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Sunmay »

Ted sem psal do EZK, sice u ceníku mají uvedeno, že se jedná o nekontinuelní zboží a že nezaručují dodávku, ale odpověděli, že je mají a mají tam i ERS50 komplet
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

A ještě nějaký dražší dodavatel by nebyl ? :roll:

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Sunmay »

pokud máš peníze navíc tak se ti podívám :D ale většinou se pohybují (nešroubovací) kolem 75kč
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#19 Příspěvek od tandel »

Jehlové šroubovací z toho PS jsou jen za 70 korun a jsou moc pěkné http://www.pselectronic.cz/ishop/o.php? ... =290&q=100

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Jenže u Sagatu jsou za 33-50Kč :D A mezi náma, kupoval jsem pár hrotů porůznu jinde, včetně Hadexu a PS a dobrá půlka byly zmetky s vadným pokovem. Od Sagatu přišly perfektní a hlavně zářicí novotou.

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Sunmay »

Tak v tom případě díky moc za info příště budu vědět kam pro hroty.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#22 Příspěvek od SMITH »

Síce to trvalo dlhšie , ale mám hroty doma .
Najprv som poslal otázku ohladom ceny , naèo mi obratom p. Zídka odpovedal . Následne som urobil objednávku a èakal. Po mesiaci som preposlal email z dotazom v akom to je stave , naèo som dostal odpoveï , že požadovaný tovar bude vyexpedovaný do 7.5 , èo sa viac menej stalo.

Tak teraz som štasný majitel fungel nových hrotov za cca á 53 Kè :D
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
mihaldp
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2008, 01:00

#23 Příspěvek od mihaldp »

SAGAT opat funguje :) http://sagat.vyrobce.cz/

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#24 Příspěvek od pavel16 »

Nepokoušel se tu někdo do toho šroubovacího adaptéru použít nějaké jiné - levnější hroty? Třeba v TIPA Opava mají doprodej nějakých špiček do 10kč - musel by se tam vyřezat závit , což by neměl být takový problém.Mám totiž velkou spotřebu těchto hrotů , jelikož pájím oboustranné konektory na dvouvrstvé desky a neustálým odíráním o jednotlivé piny se rychle poruší vrstva na hrotu a ten de do kopru.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Nechápu, možná máš špatnou technologii - desky jsou prokovené ?

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#26 Příspěvek od pavel16 »

Jedná se o pájení slotů do plošných spojů 25pinů ve dvou řadách. Piny musím naohýbat tak, aby sevřely středem oboustrannou desku a tu pak zapájím. Ty piny mají ostou hranu - cín nanáším z boku a přitom se opírám o tu nožku. Tím prošoupu tu ochrannou vrstvu a pak se udělá do hrotu díra a už se s ním blbě pájí. S tím asi nic nenadělám a proto jsem chtěl poradit ohledně levnější variaty hrotů. Dnes jsem ještě koupil origo hroty po 80kč a taky jeden šroubovací. Je v něm 4M závit a tak bych chtěl zkusit sehnat lacnější špičky a buď na ně vyřezat závit, nebo ten adaptér vyvrtat a dát tam z boku šroubek.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Sendyx »

Dej foto.
Pájel jsem mračno WK46580 konektorů natupo na desku a nezničil jsem ani jeden hrot.
Kontaktní přenos díra+šroubek bude blbě přenášet teplo.

PavelFF*

#28 Příspěvek od PavelFF* »

Jen pro informaci o firmì SAGAT. Na základì této debaty jsem si zkusil mailem dne 9.12.2008 objednat náhradní hroty, rukoje￾ a tìlísko.
Pan Zídka mi odpovìdìl na mail 10.12.2008 a dnes 15.12.2008 mi byly osobnì doruèeny (osobnì jen shodou náhod, mìl tu svého èlovìka).

Zajímavé je taky to, že mi úètoval ceny pro odbìr 10 a více kusù (nebo i VIP), což jsem neodebral.

Hroty S1 tužka slovenské za 55Kè.

Takže veliká spokojenost.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#29 Příspěvek od Hydrawerk »

Starý hrot od Bučka koupený kdovíkdy (2008 - 2009??) se mi nějak připálil, tak jsem si koupil nový v GMe. Bohužel, prodavač o něm nevěděl naprosto nic.
Ptal jsem se, jestli jsou to staré zásoby nebo nová výroba, jestli je to vyrobené v ČR nebo na Taiwanu a především, jak dlouho ještě budou v prodeji. Prodavač nedokázal na nic odpovědět. Ani zavolat vedoucího ho nenapadlo.
Jak se vám vůbec hrot líbí? Zdá se, že bude dobrý. A viděl bych to na nějakou čínskou výrobu. Vždyť tam má GM už nějaké zastoupení...
Přílohy
ers50 c.jpg
(178.96 KiB) Staženo 115 x
ers50 b.jpg
(145.98 KiB) Staženo 120 x
ers50 a.jpg
(283.12 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

http://www.gme.cz/nahradni-hrot-ers-s4-27-p730-519
V centrálním skladu už žádný není. Aspoň že je za docela dobrou cenu. U Bučka stojí 170 Kč.
Přílohy
ers50 d.jpg
(69.18 KiB) Staženo 120 x

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“