ITT Nokia

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#16 Příspěvek od jandu »

To je zatiaľ jasné, ale ako sa ladí to TSA? To viem, že do pinu 4 /SDA/ a do pinu 5 /CSL/. Ešte snáď aj to, že SDA je sériová kombinácia kódov a SCL ich odštartuje a uzavrie. To ale už netuším, aký má byť ten sériový kód, ktorý pôvodne dodáva processor.

Ide mi práve o to, že ak toto neviem vyrobiť /možno by to snáď šlo pomocou mikroprocessora - to ale ja nezvládnem/ tak by to šlo vylúčením TSA a ladením či už cez T170 alebo z vývodu TZ7. Rovnako by sa vyriešilo prepínanie pásiem. Iba neviem, či TDA 5330 nebude potrebovať nejakú spätnú väzbu /myslým ale, že nie/. Tak by to snáď mohlo fungovať?!
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

Prosímtì mùžeš mi polopaticky vysvìtlit co z toho chceš spáchat . Ivan

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#18 Příspěvek od jandu »

Prijímač zvuku TV vysielania. TV rádio.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#19 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:27, celkem upraveno 1 x.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#20 Příspěvek od jandu »

kondik píše:Nebol by nato vhodnejší kanalák s napäťovou syntézou?
Určite, ale ten nemám. A tú ITT Nokiu naopak mám.

A tá nokia má už komplet mf a nf výstup.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Návštěvník

#21 Příspěvek od Návštěvník »

jandu píše:Prijímaè zvuku TV vysielania. TV rádio.
Upøímnì mi moje kotrba nebere k èemu , že to bude . Jako rádio to bude zoufalost , citlivost mizerná a velikostí to pøesáhne pøenosná rádia . Ivan

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#22 Příspěvek od jandu »

Veď tu ani nejde o to, aké to bude, alebo ako to bude hrať - leží mi to na stole a aspoň si trochu pohrajem. Na "bastlenie" z nudy dobré. Ide len o to - vyskúšať to.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od zajemce »

Myslím si,že by úplně stačilo dát přepínání pásem na isostaty(přepínače) a ladění potenciometrem.Vypadá to ale,že by se tam musel dát kvaziparalelní zvuk.Bylo by to bez zbytečných složitostí.Potenciometr v bázi T a vývod 18 odpojit.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#24 Příspěvek od jandu »

To ladenie som tak nejako uvažoval. Ale prečo "by se tam musel dát kvaziparalelní zvuk" - veď on tam je, nie? Výstup TZ31 je už nF výstup.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od zajemce »

Omlouvám se,ale mám teď málo času.Ten zvuk jsem myslel kvůli tomu,že jsem tam zahlédl filtr 5,5Mhz.Možná by stačilo dát k němu 6,5,a doladit,ale s tím zvukem by byly obě normy O.K.Jinak se bavíme v rovině bastlení,což mě vždy bavilo,ale pracovní vytížení jaksi nedovolí.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“