Galvanicke oddelenie káblovky - Zemná slucka

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Ak ma zosilnovac zem spojenu s PE(N), tak potom ano.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od pole »

Ak by nemal nieje problem so zemnou sluckou :)

Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Rayman »

Tak když nemáš chuť hledat, našel jsem to za tebe. Je to trochu špatně čitelné. Kondenzátory jsou všechny tři 330pF/500V a rezistor 1k/0,5W
Přílohy
galvanickeoddeleni.jpg
(5.36 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
tapedeck
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#19 Příspěvek od tapedeck »

A prosímtě,ta krabička se připájí k vstupnímu stínění v tom bodě4? :o

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Krabička se připájí k jednomu nebo k druhému stínění, celkem to není to nejdůležitější, ke kterému, ale ne k oběma najednou. Jedno stínění musí jít přes oddělovací kondíky.
Ale ani ta krabička není tak nutná, v televizorech Tesla (C110, 424, 429, Standard, Diamant, Olympia a co já vím, ve kterých ještě...) byl na tomto členu nanejvýš plastový kryt, u těch černobílých ani ten ne.

Uživatelský avatar
tapedeck
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#21 Příspěvek od tapedeck »

Prima,díky Hille.Já mám teď malý problém při připojení klasické Tv a nouťasu s externí kartou na jeden rozbočovač.Ten nouťas evidentně ruší TV,dělá totakové,,Palubky" se strukturou dřeva.Tohle se mi snad bude hodit,ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Těm "prkýnkům" na obrazovce se říká MOARÉ a je to skutečně projev rušení - konkrétně interference kmitočtu blízkého ke kmitočtu signálu, který je rušen... Odděl vstup TV od ¨vstupu TV karty na PC těmi kondíky a uvidíš - možná bude potřeba ještě důkladnější oddělení, možná i transformátorem se směrovou vazbou - funguje to jako odbočovač, z přívodu do jednotlivých odboček je relativně malý útlum, ale z jedné odbočky přímo do druhé je útlum podstatně vyšší, takže to odstraňuje i takovéto formy rušení.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tapedeck
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#23 Příspěvek od tapedeck »

Aha,dík.Já mám doma někde zahrabané spousty takových malých toroidních jadérek,je to něco takového,jako byly tlumivky v ruské stavebnici-radiokonstruktér Kiev,jestli to ještě pamatuješ.Nešlo by to oddělovací tráfko na něj namotat?Tam bude vzhledem k přijímanému kmitočtu asi jen pár závitů. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“