simulátor pøipojení CD mìnièe - PIC

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
liborek2005

simulátor pøipojení CD mìnièe - PIC

#1 Příspěvek od liborek2005 »

Zvládne nìkdo z Vás naprogramovat ( nebo i postavit ) simulátor pøipojení CD mìnièe k autoradiu podle tohoto odkazu?

http://forum.skodahome.cz/index.php?sho ... 31114&st=0&

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#2 Příspěvek od Banda »

Jelikož nejsem placený za hledání, ale rád bych pomohl, položím Ti 3 jednoduché otázky:
1) Nenašel jsem schéma, proto se ptám: "Kde jej najdu?" (link prosím)
2) V jakém formátu je ten program (HEX, ASM, atd.)?
3) Chceš to jen naprogramovat a procesor poslat nebo i teda víc?

liborek2005

#3 Příspěvek od liborek2005 »

Banda píše:Jelikož nejsem placený za hledání, ale rád bych pomohl, položím Ti 3 jednoduché otázky:
1) Nenašel jsem schéma, proto se ptám: "Kde jej najdu?" (link prosím)
2) V jakém formátu je ten program (HEX, ASM, atd.)?
3) Chceš to jen naprogramovat a procesor poslat nebo i teda víc?
Díky za odpovìï
1,bohužel všechno co o tom vím je ten èlánek + odkazy v nìm.
2, jde o program .hex
3,myslím si že by mi staèil jen ten naprogramovaný procesor.Pokud bys to ale mohl pøipravit tak,abych to jen pøipájel k tomu rádiu - budu ještì radši.

Tady je moje ICQ318573527 - mùžeme se domluvit tam

liborek2005

#4 Příspěvek od liborek2005 »

liborek2005 píše:
Banda píše:Jelikož nejsem placený za hledání, ale rád bych pomohl, položím Ti 3 jednoduché otázky:
1) Nenašel jsem schéma, proto se ptám: "Kde jej najdu?" (link prosím)
2) V jakém formátu je ten program (HEX, ASM, atd.)?
3) Chceš to jen naprogramovat a procesor poslat nebo i teda víc?
Díky za odpovìï
1,bohužel všechno co o tom vím je ten èlánek + odkazy v nìm.
2, jde o program .hex
3,myslím si že by mi staèil jen ten naprogramovaný procesor.Pokud bys to ale mohl pøipravit tak,abych to jen pøipájel k tomu rádiu - budu ještì radši.

Tady je moje ICQ318573527 - mùžeme se domluvit tam
Tady ještì jeden odkaz + fotky http://www.skodaoctavia.cz/muzikanavody ... mphony.htm

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#5 Příspěvek od Banda »

Tak zapojení je hotovo. Našel by se někdo z okolí Ostravy, který by měl některý typ autorádia uvedený v odkazech víše? Namátkou: Skoda Symphony, Panasonic Gamma, prostě vstup na CD měnič.
Rád bych můj prototyp otestoval.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#6 Příspěvek od Banda »

Tak otestováno na VW Gamma IV, je to super. :prst:
A ještě foto:
Přílohy
Zapojeni.jpg
(160.51 KiB) Staženo 242 x
Gamma zepredu.jpg
(136.22 KiB) Staženo 151 x

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od caven »

nezveřejnil bys tady schéma s programem ???

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Které typy měničů Panasonic to simuluje?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#9 Příspěvek od xxxe »

Tady to je už vyrobený na prodej. http://www.aukro.cz/item419233372_cd_ch ... _seat.html

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#10 Příspěvek od Banda »

-> Hill: Tak to nevím, jelikož v těch odkazech se značky CD měničů ani neprobírají. Spíš jde o správný typ autorádia, s kterým CD emulátor funguje.
-> caven: Zveřejnit mohu, ale stejně si myslím, že člověk, který to chce stavět, by si měl projít origo stránky:
http://www.k9spud.com/vwcdpic/
a vpravo nahoře kliknout na "Developer's Area", je tam vše.
Je potřeba odsouhlasit jejich podmínky a zadat jméno a heslo, které se nacházejí na té stránce, nic složitého.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

--> právě proto se ptám: například k řadě CQ-RD1xx dodával Panasonic nejméně tři typy kompatibilních měničů, které, předpokládám, by mohly být kompatibilní i s rádiokazeťáky Gamma. Navíc v době, kdy nešlo koupit rádio s kazeťákem jiné, než JVC a Panasonic (všechno ostatní za akceptovatelnou cenu mělo už jen CD nebo mp3 přehrávač), se právě montovaly do VW a Škodovek ty Gammy.
Ale nepodařilo se mi nic bližšího zjistit.

Jen to, že tady kolem se prodalo poměrně hodně kousků CQ-RD133N a sousedních typů. Asi proto, že někdo má spoustu kazet a málo disků, netouží po diskové mechanice. A pak má možnost připojit nějaký mp3 přehrávač, ale ono to nejede, tlačítko CD na tatrance nefunguje, protože si procesor v rádiu nepokecal s procesorem v měniči.... to soudruzi u Macušitů nedomysleli. Nebo naopak si tím chtěli zajistit prodej těch měničů.
Tam, kde se nepožadoval příjem AM, se za cenu ztráty záruky udělal vstup pro vnější zdroj signálu, což je ale zásah do konstrukce a nepokládám to za technicky čisté (i když stoprocentně funkční).
Podotýkám, že by to byl jeden z mála případů, kdy jsem ochoten se smířit s PICem nebo AVRkou v souvislosti s analogovým zvukovým zařízením.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“