Novy CRT (55 - 72cm)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mareksvk
Příspěvky: 5
Registrován: 17 srp 2008, 02:00

Novy CRT (55 - 72cm)

#1 Příspěvek od mareksvk »

Dobry Den,

Pri hladani nejakeho infa o crt televizoroch som natrafil na vase diskusne forum. Mam taky mensi problem a posledna sanca co mi ostava je asi vase forum, skusal som aj ine diskusne fora ale toto sa mi zda byt zamerane dost dobre na televizory atd. No ale podme k mojmu "problemu"...

Chcel by som si kupit novy crt televizor a vobec neviem ako sa orientovat, co je na crt-ckach v dnesnej dobe najlepsie/najhorsie. Niekto sa mozno opyta, preco CRT? Viem ze v dnesnej dobe su v mode LCD televizory ale mne ide skor o pomer cena - velkost. Prosim vas ak by niekto bol taky dobry a poradil mi ake CRT mam kupit. Som ochotny investovat najviac cca 8000 sk, kedze financne na tom niesom dobre. Uhlopriecku obrazovky uz necham na vas ale bol by som rad ak by bola aspon 55cm kedze vzdialenost z akej budem tv pozerat je cca 2,8 m.

V jednom katalogu som pozeral na tento televizor:
_________________________________

LG 21FS4RLX

* SLIM TV, úhlopříčka: 55 cm
* obnovovací frekvence 50 Hz
* paměť na 100 programů
* DCTI / DLTI
* Turbo Picture
* Digitální hřebenový filtr
* Turbo Sound
* ekvalizér
* hudební výkon 2x10W
* teletext (10 stan)
* paměť nastavení obrazu a zvuku
* časovač vypnutí
* dětská pojistka
* automatické přizpůsobení hlasitosti
* automatické vypnutí
* boční AV výstup, Scart
* rozměry: š x h x v - 600 x 396 x 455 mm
_________________________________

Cena je 6490sk a je pekny aj dizajnovo. Ale niekde na jednom fore som si vsimol ze radia ludom televizory ktore maju 100 Hz. Tak neviem ci ho mam zobrat alebo sa da kupit do 8000 sk aj nieco lepsie. Teraz mame doma OVP CTV256 a ten ani neviem kolko ma tych Hz, ale obraz tam je celkom dobry podla mna. To je asi tak vsetko, budem vam velmi vdacny ak mi poradite...

Dakujem
S pozdravom Marek

PS: Dufam ze som to sem dobre napisal, lebo uz fakt neviem na koho sa s tym obratit[/b]

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

už se to tu párkrát řešilo, projdi si starší příspěvky...
mareksvk píše:Dobry Den,

Chcel by som si kupit novy crt televizor a vobec neviem ako sa orientovat, co je na crt-ckach v dnesnej dobe najlepsie/najhorsie.
... nejhorší v současné době na CRTčkách je mizerná kvalita obrazovek
(bez ohledu na značku) vše ostatní se případně dá nějak pořešit...
osobně bych šel do OVP dokud ještě jsou...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od urbanek »

jinak při nákupu doporučuji nechat si konkrétní kus předvést, stáhnout barvy a podívat se jak zobrazuje ČB obraz (jestli šedá nemá výrazný nádech nějaké barvy) podívat se na geometrii apod.

Uživatelský avatar
mareksvk
Příspěvky: 5
Registrován: 17 srp 2008, 02:00

#4 Příspěvek od mareksvk »

no ja ho musim pravdepodobne obejdnat cez katalog (plati sa az o 3 mesiace), cize skusit ho nebudem moct. No to je uz jedno, chcem aby mi vydrzal aspon 2 - 3 roky. Ide mi hlavne o tych 50 Hz, je to az take zle oproti 100 Hz ???

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Jestli si tou obrazovkou nechceš svítit na fotografování, nepotřebuješ 100Hz - rozdíl k lepšímu je znát jen v případě, že jede na plný kontrast (50Hz při přehnaném jasu a kontrastu viditelně bliká, při normálním na to dosvit obrazovky stačí, jako stačí už 55 roků), TVP je však kvůli 100Hz komplikovanější (asi tak o tři až devět miliónů tranzistorů v pamětech), rozkladové obvody jsou namáhané víc, než v počítačovém monitoru, zkrátka více důvodů k menší spolehlivosti a ještě pár nevýhod skutečných či hrozících.
Nejsem zaujatý proti stohertzovkám, ale nebylo jich málo, co jsem jich viděl, a rozdíl v kvalitě obrazu mě ani v jediném případě nepřesvědčil o tom, že by to byl dobrý nápad si takovou koupit. Spíše naopak.
Doporučil bych například Thomson 29DX172 (50Hz, 72 cm při 4:3), po zkušenostech s předchozími modely bych se ho nebál.
Podobné vlastnosti má Samsung CW29Z504.
Pokud jse o vnitřnosti, je to dnes celkem jedno, už se ani nezabývám tím, kdo pro koho je vyrábí.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od urbanek »

Do 100Hz bych nešel, podle mě jsou to vyhozené peníze. Můj subjektivní dojem je, že většina 100Hz zobrazuje hůř než DOBRÁ 50Hz. Jediná slušná 100Hz co se mi dostala pod ruku bylo asi 10 let starý loewe (přesný typ si nepamatuji), navíc kvalitní 100Hz už dnes stejně neseženeš...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Tak, tak - 100Hz je vlastně především zaklínadlo, jak z lidí dostat peníze. Určitá skupina zákazníků vidí i lepší obraz, když ta televize stála tolik... a musí to taky být lepší, protože to dřív nebylo.
ALe je tomu naopak: vždycky bude mít (už z principu) i obyčejná padesátka lepší obraz, než stohertzovka, třebas vybavená různými vyfikundacemi (z nichž polovina obvykle v každé televizi, i 50Hz, už léta je, například hřebenový filtr a další, jen se dnes hodí, že o nich předtím zákazník nevěděl).
Neutrácej zbytečně, stohertzovka prostě lepší nemůže být.
Jenže kvalita obrazu závisí na hromadě dalších věcí (takže se za nimi často ani rozdíl mezi 50Hz a 100Hz nepozná ani cvičeným okem) a chce to nekupovat zajíce v pytli a lepší je vidět, zač zaplatíš.

Uživatelský avatar
mareksvk
Příspěvky: 5
Registrován: 17 srp 2008, 02:00

#8 Příspěvek od mareksvk »

nasiel som ten samsung, ale nasiel som 2 linky...

prvy je na model NTX (8990,- sk):

https://www.proelektro.sk/eshop/906733- ... 29Z504-NTX

druhy na model NT (10988,- sk)

http://www.hej.sk/audio-video/obchod/41 ... w29z504nt/

Je tam pomerne vysoky cenovy rozdiel, tak v tom asi nieco bude. V com je ten model NT lepsi ???

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Zbytečně velký cenový rozdíl na to, že má menší výkon zesilovače a tuším mu chybí vstupy zepředu. Ber to tak, že oba umí vše, co běžně potřebuješ. A u dražšího zaplatíš obvykle jen za něco, co využiješ jen zřídka, častěji vůbec ne.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

Ještě bych byl opatrný v případě SLIM obrazovky,většinou mají potíže s ostrostí obrazu a konvergencí (hlavně v rozích).
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kozoka »

workhard píše:Ještě bych byl opatrný v případě SLIM obrazovky,většinou mají potíže s ostrostí obrazu a konvergencí (hlavně v rozích).
Ty poslední 100 HZ byla děs a hrůza. Ale takový Samsung CW29M66VG nejkvalitnější obraz co sem viděl.....zkoro jako na 50 HZ
Staré Grundiky nebo Sonky ve 100 hz strčí kterou koli Telku do kapsy... to at se na mě HILL nezlobí. Poslední modely od Philipsu, Panasonicu, a seriové telky Beko Vestel za 7000 :cry: Nejhorší co mohlo být.. Radší bych se díval na starého Rubina
Na 100HZ sem se díval 15 let a pokaždé mi 5O blikala. Je to otazkou zvyku.

Uživatelský avatar
mareksvk
Příspěvky: 5
Registrován: 17 srp 2008, 02:00

#12 Příspěvek od mareksvk »

Ja zoberiem asi ten SAMSUNG CW29Z504 NTX. Dakujem vsetkym ktori mi pomohli pri vybere...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Co bych se zlobil?
V podstatě jsme se přece shodli, že ty dnešní stovky jsou krokem zpět. Asi proto, že jsem byl desetiletí zvyklý mít nastavený kontrast na "padesátce" tak, aby dosvit stíhal a tedy neblikala, všímal jsem si u "stovek" jiných věcí - ze všeho nejvíc mi vadilo, že z analogového signálu se musí udělat digitální, prohnat ho stránkovanou pamětí a zase převést na analogový pro zobrazení. A u dvou Sonek 50Hz a 100Hz, postavených vedle sebe a nastavených stejně, jsem nepozoroval rozdíl, který by mi stál tehdy za 6 a půl tisíce navíc.
Po přechodu na digitální vysílání nejspíš bude na 100Hz CRT stejný nebo i zdánlivě lepší obraz, než na 50Hz CRT TV. Nakonec většina pořadů dnes ani moc kvalitní obraz nemá, takže vlastnosti přijímače nebudou právě účelně využité.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Problém 100Hz je taky v tom, že často a přitom zbytečně nastaví filtry před A/D převodníkem tak, že obraz viditelně rozmažou. U mé staré 28HD11 jsem to vyřešil pár kondíkama a obrázek je evidentně ostřejší. 50Hz je na mě málo, na monitoru vidím blikání ještě při 75Hz. Když přijdu do obchodu plného 50Hz televizorů, připadám si jak na diskotéce pod stroboskopem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#15 Příspěvek od PLV »

Mám staré OVP 100 Hz, širokoůhlá, pip a obraz má vynikající. Padesátihertzovky nemají nárok. Není u ní ani náznak uměliny jak u některých jiných stohertzovek. Asi budete zase oponovat ale nedám na její obraz dopustit. Na to, jak je prasácky provedená mechanická konstrukce uvnitř má dobrý obraz. Ale opravář televizí mi říkal, že je to normální a že některé televize jsou po mechanické stránce ještě horší.
Netřep se mnou!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“