Monitor HP p1120 (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Monitor HP p1120 (přesunuto)

#1 Příspěvek od dudlaxx »

Ahojte , chci se zeptat jestli nema nekdo zkusenosti s timhle monitorem ...
Je to muj osobni , mam ho rok , koupil jsem ho repasovany....
Ted nejde stahnout jas ostrost taky nic moc ... dival jsem se do nej zatim jsem jen vse rozebral peclive vycistil od prachu a dival se po nejakych trimrech .... Na VN trafu jsou jen dva na ostreni ...... Pokud by jste meli tip jak by mu slo jeste vylepsit obraz tak prosim napiste ..... Neverim ze by byla spatna obrazovka ....{ Sony } ...
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Dal jsem na upload servisní mauál a popis úpravy jasu výměnou pár odporů(anglicky),ještě jsem to nezkoušel.Najdeš to v sekci schemata->pc->hpp1120.zip.kdyby to nešlo stáhnout,tak napiš mail a já ti to pošlu.
Potřebuješ na otevření Djvu plugin,ten najdeš na www.lizardtech.com.

Já s tím monitorem mám jinej problém:občas se rozmaže,ale na vnt to jde trimry focus1 a focus2 dokorigovat,tak za hodinu jde všechno zpět.samozřejmě nepravidelně,někdy o tom měsíc nevím,z toho je to třikrát denně.Napětí jsou všechny ok,vn nevím nechci na to sahat multimetrem(mám ho rád),mám podezření právě na ty trimry na vnt

tak teď babo raď

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od breta1 »

samovolné rozostřování obrazu může mít 2 příčiny -1.vadné potenciometry či odpory uvnitř VN trafa, 2.vnitřní svody uvnitř obrazovky/v tomto případě je rozostřování spojeno se změnami jasu/.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od dudlaxx »

dj_Paul píše:Dal jsem na upload servisní mauál a popis úpravy jasu výměnou pár odporů(anglicky),ještě jsem to nezkoušel.Najdeš to v sekci schemata->pc->hpp1120.zip.kdyby to nešlo stáhnout,tak napiš mail a já ti to pošlu.
Potřebuješ na otevření Djvu plugin,ten najdeš na www.lizardtech.com.

Já s tím monitorem mám jinej problém:občas se rozmaže,ale na vnt to jde trimry focus1 a focus2 dokorigovat,tak za hodinu jde všechno zpět.samozřejmě nepravidelně,někdy o tom měsíc nevím,z toho je to třikrát denně.Napětí jsou všechny ok,vn nevím nechci na to sahat multimetrem(mám ho rád),mám podezření právě na ty trimry na vnt

tak teď babo raď
AHOJ TEN zip jsem stahl ale bohuzel je poskozeny a nejde otevrit kdybys mohl a poslal mi na mail overeny . budu ti vdecen .
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

manual

#5 Příspěvek od dudlaxx »

tak uz nemusis zkusil jsem to jeste jednou a mam ho stazeny v poradku .. diky za nej ..... ta uprava je jednoducha . urcite ji aspon zkusim
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#6 Příspěvek od dj_Paul »

breta1 píše:samovolné rozostřování obrazu může mít 2 příčiny -1.vadné potenciometry či odpory uvnitř VN trafa, 2.vnitřní svody uvnitř obrazovky/v tomto případě je rozostřování spojeno se změnami jasu/.
jas se nemění,takže asi trimry :(

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

Re: manual

#7 Příspěvek od dj_Paul »

dudlaxx píše:tak uz nemusis zkusil jsem to jeste jednou a mam ho stazeny v poradku .. diky za nej ..... ta uprava je jednoducha . urcite ji aspon zkusim
dej vědět jak jsi dopadl

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od ViPali »

Mal som podobnú závadu, vadný bol veľký IO v RGB ceste 1205 alebo tak nejak.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

ViPali píše:Mal som podobnú závadu, vadný bol veľký IO v RGB ceste 1205 alebo tak nejak.

Můžeš prosímtě popsat jak se ta závada projevovala?

Uživatelský avatar
MPazdera
Příspěvky: 26
Registrován: 13 pro 2005, 01:00
Bydliště: Suchdol nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od MPazdera »

Mě se něco trochu podobného stalo na Samsungu. Obraz se rozjasil na plno a nešlo to stáhnout. Ješte chvíli předtím se objevily v obraze zpětné běhy. Reagovalo to na poklepy. Chyba byla ve studeném spoji pod VN trafem.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od dudlaxx »

Takze laboroval jsem ..... nemel jsem po ruce 10mega rezistor tak jsem jen zatim zkousel pridavat na r459 a zmena k lepsimu se projevila. Jas i kontrast uz lze regulovat parada. Po svatcich koupim 10M a hned ho tam soupnu...
Uprava funguje !!! Alespon v mem pripade
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od ViPali »

dj_Paul:

Rozjasený obraz, mierne nad požadovanú úroveň, čierny okraj už nebol čierny. Text na obrazovke čitateľný, písmená neostré.
Potenciometer jasu a kontrastu vôbec nereagoval a ostrosť na VN sa nedala nastaviť.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od dudlaxx »

Jeste dodam ... pokud nekdo budete delat tu upravu ... zkontrolujte a nebo spise rouvnou vymente R463 smd ( 104k ) za 100K dle doporuceni v servisni uprave
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#14 Příspěvek od dj_Paul »

ViPali píše:dj_Paul:

Rozjasený obraz, mierne nad požadovanú úroveň, čierny okraj už nebol čierny. Text na obrazovke čitateľný, písmená neostré.
Potenciometer jasu a kontrastu vôbec nereagoval a ostrosť na VN sa nedala nastaviť.
jas,kontrast,barvy,tvar ani poloha obrazu se mi vůbec nehne,pouze se rozostří.
Nevíte někdo kde sehnat vrak tohoto monitoru nebo vn trafo?
trafo je označeno X-4560-175-1 (NX-4502//J1D4)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“