NF Tesla Transformator Vejce

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
somorastik
Příspěvky: 427
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

NF Tesla Transformator Vejce

#1 Příspěvek od somorastik »

Zdravim,
Pripravujem stavbu elektronkoveho kondenzatoroveho mikrofonu, a potrebujem zohnat kvalitne prevodne trafko.

Tak ma napadlo ci niekdo nemá alebo by mi nevedel poradit kde zohnat taky malý Tesla Transformátorcek tvaru vejce, zvyčajne takej zelenej farby.

Mam jedno take trafko ale potrebujem prisposobit impedanciu z 15kOhm na približne 200Ohm, naco by mi posluzil pomer 1:8

Dakujem

:oops:

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od renda15 »

Ten převod impedance máš špatně, napětí a proud se transformují podle převodu trafa, ale impedance s druhou mocninou.

Uživatelský avatar
tapedeck
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#3 Příspěvek od tapedeck »


Uživatelský avatar
somorastik
Příspěvky: 427
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od somorastik »

Konecne niekdo normalny odpisal, k tomu prevodovemu trafku, mam jedno z Tesla AZK101 ale to je asi nevhodne, neveim zohnat dokumentaciu k tomu zos, cize neveim co to je presne zac, skusal som ho merat a hodnoty neboli dobre.

Ide o to ze potrebujem kvalitne trafko (co tesla vajička boli) aby prisposobilo 15KOhm na 200 Ohm, cize transformacny pomer trafa potrebujem aby bol 1: 8,7

Diky za tie linky, vela som uz toho videl uz sa asi rok zaoberam celou tou problematikou dost intenzivne.

Moj plan je prerobit lacny palcovy fet mikrofon na elektronkovy.

Vsetko mam v podstate pripravene, aj skusobne trafko ale nieje dostacujucej kvality.

Lundahl su super trafka ale dost drahe.

Pisal som do Cinemagu a este par lokalnym firmam ci by to vedeli urobit(SK)

Tak ak by sa dakdo dostal k tesla Vajicku tak mi dajte vediet


diky

r

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Tesla vajíčka zas takový zázrak nejsou. Mám jich kupu, ale ne s požadovaným převodem. Možná bych našel nějaké 1:12.5, dají se sehnat i z bratislavských pultů. Mám jedno trafo 27K/600 ohm, anglické, ale je dost velké.

Uživatelský avatar
somorastik
Příspěvky: 427
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od somorastik »

Kde v bratislave sa daju zohnat? Skoda to je uz prilis vysoka impedancia tie 1:12,5 :(

Uživatelský avatar
tapedeck
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#7 Příspěvek od tapedeck »

Ještě jsem si vzpoměl na jeden link:
http://www.volny.cz/mgberan/
:)

Uživatelský avatar
somorastik
Příspěvky: 427
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od somorastik »

Dikes vlemi pekne, tento posledny link je presne to co som potreboval.

DIkes

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od zdenoeddie »

Ahoj mam doma to prevodove trafo (vajicko zelenej farby) z rozhlasovej ustredne pre obecny rozhlas. Impedanciu zmerat nemam ako zatial, takze prevod ti povedat neviem , jedine ze by stacilo to zmerat ohmmetrom :oops:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

U indikátorů v pultech pro rozhlas po drátě se tato tráfka používala běžně, i když s poněkud jinými převodními poměry.
Jestli ale jejich kvalita nezabije kvalitu celého kondenzátorového mikrofonu, tím si nejsem jistý.
Nenašlo by se řešení se sledovačem, když už trváš na nízké impedanci?

Uživatelský avatar
somorastik
Příspěvky: 427
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od somorastik »

Sledovač? hmm to je pre mna uplne nove, skus mi vysvetlit v com to spociva?

Teraz som si nie isty ci mam ten prevod spravne, potrebujem 15k vystupu prisposobit na 200Ohm, neviem aky trasformacny pomer to ma byt niekde mi vravia 1:4 inde inak...

diky!

Uživatelský avatar
tapedeck
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#12 Příspěvek od tapedeck »

Právě,že se jich spousta dělala jako katodový sledovač.Protože nebyly použité výkonové lampy,byla výstupní impedance pořád dost vysoká.Právě,že se to vtipně a šikovně dá dohnat trafem. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Radix »

Zde též něco.
Přílohy
micro.jpeg
(203.52 KiB) Staženo 156 x

Uživatelský avatar
elipsa
Příspěvky: 98
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#14 Příspěvek od elipsa »

Tapedeck. Na Tvém obrázku je předpětí vytvořeno na děliči 560 Ohm/27kOhm. Tak je vytvořen jistý stejnosměrný proud. Tento dělič bude přemostěn kondenzátorem a jistou zátěží(v našem případě impedančním převodníkem-transformátorem). Má otázka zní. Jakou největší zátěž na straně primáru (v kOhmech)mohu použít, abych neohrozil funkci děliče(27,56kOhm)a vůbec celého systému? Děkuji .

Uživatelský avatar
tapedeck
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#15 Příspěvek od tapedeck »

elipsa píše:Tapedeck. Na Tvém obrázku je předpětí vytvořeno na děliči 560 Ohm/27kOhm. Tak je vytvořen jistý stejnosměrný proud. Tento dělič bude přemostěn kondenzátorem a jistou zátěží(v našem případě impedančním převodníkem-transformátorem). Má otázka zní. Jakou největší zátěž na straně primáru (v kOhmech)mohu použít, abych neohrozil funkci děliče(27,56kOhm)a vůbec celého systému? Děkuji .
Většinou se používá každá další zátěž s pět až desetkrát větší impedancí,jenže ty odpory představují odpor stejnosměrný a to je něco jiného. Jinak ty trafa mají většinou impedanci primáru 200 kOhm a impedanci sekundáru 200 Ohm,Takže ta podmínka DESETKRÁT bude i tak splněná.
Radix:na tvém obrázku je i amatérská stavba kondenzátorové kapsle.Nebyl bys té dobroty a nenafotil trošku víc,případně dal nějaký link na pramen,z kterého to je? Dík. :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“