Oprava C110

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od urbanek »

Zrovna nedávno mě jedna C110 taky pěkně potrápila...... Obraz se rozsype na asi 5mm široké vodorovné pruhy, které jsou mezi sebou zvlněně posunuté (něco podobného jsem ještě nikdy neviděl), přitom hoří R6 na modulu H a občas vypne ochrana. Moduly H,V,S,K a U jsem zkoušel měnit jako první, dále pak oba tyristory a plno kondíků a diod... Nakonec jsem to diagnostikoval na zkrat na vychylovačce. (už jsem zkusil vyměnit snad vše kromě vn trafa a obrazovky... tento typ obrazovky ani vychylovaček doma nemám). Tak když budu mít štěstí a budou ji mít v ekodvoře (můj zdroj náhradních dílů a TV do sbírky :D ) tak vyzkouším vyměnit tu vychylovačku.
Ale jinak byla tato televize na dnešní dobu až neuvěřitelně spolehlivá. Kdysi ji našel kamarád v kontejneru, opravil v ní pár studeňáků a měl ji cca 5let na chalupě. Pak mi ji dal (nefunkční), já jsem vyměnil dvě elka a násobič a TV zase 4 roky fungovala. Obrazovka? - Naprosto v pohodě...

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#32 Příspěvek od Frenky »

Zkus ta trojitá elka ve zdroji...jsou li slabá,kmitá VN část...musíš ale
všechna vyměnit,originál už asi nebudou,jedno,nebo dvě nestačí !!
Občas se taky *přeruší* a TV po zahřátí vypíná /VN ochrana na *H*/. :text: :beer: :hola:

Uživatelský avatar
Jesse
Příspěvky: 93
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Jesse »

To je pravda že tyhle televize byly navrženy poněkud špatně já bych se s ní taky moc nezabejval kdybych nemusel.Doufám že až se mi podaří sehnat nebo opravit tu 404 že tam zase neodejde něco jiného.Ovšem co bych mohl čekat ot tak staré televize.Kdyby neměla v tak dobrém stavu obrazovku tak bych se s ní tak nezabýval rači bych dal dohromady Bajkala nebo Salermon dokonce tam mám i jednu z prvních televizí.Je to potom krásný pocit sednout si do křesla pustit si plně funkční lampovou televizy a koukat se na nějaký ten starý černobílý film.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od urbanek »

Jesse píše:Je to potom krásný pocit sednout si do křesla pustit si plně funkční lampovou televizi a koukat se na nějaký ten starý černobílý film.
Souhlasím, taky mám doma několik televizorů ze 60. a 70. let (a hrajou jako nový :!: :D )

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#35 Příspěvek od pit »

to jr teda síla já SALERMA ještě spravoval a musím říct že to bylo hrozný pokud tam nebyla vadná lampa tak to byl dycky pěknej oříšek :opravar:

Uživatelský avatar
Jesse
Příspěvky: 93
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Jesse »

Já dávám salermo ještě ted do hromady.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#37 Příspěvek od achil »

No ale hlavně já si fakt nemůžu pomoct ale prostě ty následující verze C110ST byly již konstrukčně mnohem povedenější a měly i daleko kvalitnější obrazovky.
Mě se naopak obrazovka ze staré 110 zdá větší držák než v ST.Těm občas vypadlo jadýrko ve žhavení a tím si podtrhla stoličku. Hodně se musely lepit VC a předvolba tragická čekárna, ale obrazovky ještě šlapou. Opravy jsou naprd. Staří lidé je drží z nostalgie a nechtěj se rozloučit. Dnes jdu na nefunkční předvolbu. To zas bude hrůza.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#38 Příspěvek od Hejnicek »

Já jsem ji nedávno dostal a tak jsem ji vìnoval dál. Ale zlobí mì vertikální vychylování. Mám 2 desky a ani jedna není OK. S jednou je na Tv dole stažen asi o 3cm obraz a s druhou obraz pomalu lítá a nejde potenciometrem vzadu ustát. Do které ze závad je jednodušší se pustit? Nemám moc èasu. Taky hlavnì u Novy (mám dojem že hlavnì v reklamì, když tam naskoèí nìjaké textové okno) dost bruèí zvuk. Je to problém PALu a konstrukcí televize nebo nìjakou botou v TV?

Je ji škoda vyhodit, obraz je ještì ucházející.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#39 Příspěvek od Frenky »

Vrčení ve zvuku je dáno konstrukcí ZMF,tady asi moc nenaladíš,na kabelovce se přidával KP zvuk,v televizi se nechal pouze 5.5 MHz,obě cívky pro 6,.5MHz vyzkratovat a pak to chodí.
Překlad dělají vadné plastové diody v KS, velký Ri ve vodivém směru,dá se to lehce naměřit,nebo dát nové,jsou to haléřové položky... a pokud nedrží vertikál,dělají to ty polštářkové C,mívají svod..který po zahřátí pajkou mizí,takže raději také nové - obvod oscilátoru...
Tyto TV někde složí dodnes,po mnoha letech provozu,obrazovky drží.
Stejný typ obrazovek z Rožnova používali i Němci a jsou osazeny
v mnoha televizorech k nám *dovezených* různými *dovozci*.
Naposledy upravil(a) Frenky dne 19 pro 2005, 23:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#40 Příspěvek od Hejnicek »

Frenky, dìkuju za odpovìï a co nejdøív to vyzkouším.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od dudlaxx »

ja mam jednu skvele hrajici na chate ma to asi jeste obrazovku toshiba, ma krasny obraz .. Nedavno jsem ji opravoval a mel jsem problem sehnat tyristor tusim kt 128 ci 129 koupil jsem ho pouze nahodou kdyz jsem v sousednim meste narazil na tv servis a jeden starsi pan mi ho prodal za 200Kc a to ze je jeste dobra cena ..:roll: :roll: s trojitym elkem ve zdroji jsem se netrapil a nahradil 3 elkama .

Chci jen polozit otazecku daji se ozasene tyristory v C110ST nahradit necim ??? delal jste to nekdo ??? Vim o jedne na pude kterou muzu mit za odvoz . no nekupte to :)
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#42 Příspěvek od Frenky »

Tyristory KT129,129 mají vestavěnou diodu.V novějších typech byly osazovány tyrystory KT119 a KT120 a k nim je nutno přidat ještě diody
KY189...KT120je dole,KT119 nad ním.V nouzi lze použít 2 xKT120.V cizích starších TV byly také používány tyrystory..ale typ nutno najít v katalogu...už je to hodně dávno,vzhledem k současné ceně těchto tyrystorů už o opravy nebyl zájem...možná je někde ještě mají,ale cena cca 200.- Kč za kus je dost vysoká...
Pokud chceš investovat do tyrystorů,je lepší dát i ta 3 elka/385 V do zdroje nová.Při slabém elku nový tyrystor krásně odejde znovu !!!!

Uživatelský avatar
Jesse
Příspěvky: 93
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Jesse »

Tak sem tady zase s nejnovějšíma zprávama o tý C110 ted sem se k ní sice delší dobu nedostal až ted o vánocích když mám volno protože naposledy když sem jí zpravoval podařilo se mi jí uvést do chodu po chvíly provozu sem zjistil že televize ještě není uplně OK protože obraz se neroztahoval až uplně do konce ikdyž to bylo velmi těsné po bližším prozkoumání a kontrole osciloskopem sem zjistil že televize sice běží ale na minimální rozkmit ale jak už to tak bývá tak se chvíly po tom aniž bych se v televizi jakkoliv vrtal zakouřilo z dalšího trafa stahnul se obraz a televize začla ciklovat tak mě to naštvalo že sem odložil její opravu až na ted snad budu mít víc štěstí. :)

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Mourek »

Když tu tak čtu o těch tyristorech, tak se musim přidat. Tesla, Rubín to bylo celkem v pohodě. Občas násobič, občas tyristor, nějaký elyt studeňák (hlavně u Rubína), to je normál. Ale mám tu vykopávku Thorna, snad 35 let stár s delta obrazovkou. No to bastlilo několik lidí přede mnou a ke mně se dostalo s tím, že se rozkmitá řádek na nějakém vyšším kmitočtu. No na běžný věci jako elyty to nereagovalo, průběhy byly normální , jelo to a cvakla lednice a rozklad se vybodl na buzení a začal kmitat ja chtěl. Nakonec jsem našel vadný svitek, jestli to bylo M68 a měl kapacitu asi 20nF. po výměně OK asi 2 roky, pak to kamarádovi začalo znova odpravil celou síťovou část tak jsem to obnovil , vyměnil další asi 2 svitky a nakonec tyristor a od té doby stojí asi 5let v dílně a běhá.

Uživatelský avatar
ikar
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Bydliště: S-W SK

C110

#45 Příspěvek od ikar »

Zdravim kolegov kutilov,
vidim ze ste dobre nazhaveni na stare historicke kusy, je to fajn, drzim palce. Ak mate niekto zaujem, mam zopar zaujimavych TV, ktore lutujem vyhodit, su opravitelne. Darujem ich za odvoz, a pribalim aj nejake Transduktory do C110, kopku schem (je tam aj SALERMO..) Ide o TV SANYO 3603-vadne vn trafo, obrazovka 14" vyborna, TV SALORA 61cm, chyba je v napajani videokonca,ma DO, a este FTV STASSFURT 4000 ?,chyba vo vn. Mam aj nejake moduly do oravskych TV, napiste, co potrebujete...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“