PC osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

PC osciloskop

#1 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, má někdo zkušenosti s tímhle: http://www.volny.cz/elecon/cz/pcoscilos ... oskop.html ,nebo s něčím podobným, nakolik vyjde stavba takového osciloskopu?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Kdysi jsem o necem takovym taky uvazoval. Ma to nektery vyhody oproti klasickymu scopu (zaznam namerenych dat, FFT atd...), ale me treba vadilo to, ze mam PC na jinym stole nez bastlim, tak to pro me bylo dost nepohodlny. To musis zvazit co Ti vic vyhovuje, jestli klasickej stolni samostatnej, treba nejaka starsi oblibena BM556 apod, nebo toto. Ja si nakonec nasetril na malej jednoduchej digital (Tektronix TDS1001B). Bohate mi to staci.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od radekrd »

Především je tam zas převodník TDA8703, který se už nevyrábí.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

radekrd píše:Především je tam zas převodník TDA8703, který se už nevyrábí.
Ano, ale pořád je k dispozici a ještě dlouho bude: http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES05002544

Killroy

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta TDA8703 je dobrá, rychlá, ale já jsem měl vždycky problémy se šumem. Prostě mě lítaly poslední dva bity i na absolutně stabilním ss napětí. No, asi jsem něco dělal špatně. Nakonec je to A/D určený pro video, tam se to ztratí...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xpo
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00
Bydliště: PnT

#6 Příspěvek od xpo »

Zdravim Vas. Chcem sa opytat, ci niekto z tych, ktori ten "adapter" postavili, neskusali rozsirit konstrukciu aj o druhy kanal. V povodnom zapojeni o comsi takom sam autor uvazoval. Ja som postavil tiez iba jeden. Dakujem.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#7 Příspěvek od mihal »

Mozno som mimo misu, ale na trhu su prevodniky s o rad vyssou frekvenciou (napriklad texas instruments), takze poskladat kvalitnejsi digital bude len otazka sw do procaku a dobreho navrhu plosaku.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od Atlan »

NO lepsie su ..len treba vymenit ramku za inu, potom citace za rychlejsie.... a potom.....ale pockajme si...ma v plane usb osciloskkop s rychlejsim prevodnikom...vid volny.cz

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“