CRT Mitsubishi C25T7E, vadný Q901 ve zdroji

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
olda007
Příspěvky: 132
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

CRT Mitsubishi C25T7E, vadný Q901 ve zdroji

#1 Příspěvek od olda007 »

Vadný Q901 /BUT56A/ve zdroji,který zřejmě odrovnal Q552/S2055/.Studený spoj jsem v horizontální části nenašel,diody v podušce vypadají ok,TEA2031 v tomto chassis není,máte někdo zkušenosti co je třeba prověřit příp.vyměnit?Díky

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Na rovinu - máš v tom zmatek, plácáš nesmysly a věšteckou kouli tady ještě nikdo nemá. Rozchoď ten zdroj do žárovky a potom se uvidí. Co to je za chassis? To je s TEA2261 ve zdroji?

Killroy

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

To víš, že je to s TEA2261. Já osobnì bych zaèal opraváøem, ale rád si nechám vysvìtlit jak zdrojový tranzistor zøejmì odrovnal Q552 . Prostì dneska samá záhada . Ivan

Uživatelský avatar
olda007
Příspěvky: 132
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od olda007 »

To že hor.tranzistor odpálil zdrojový byla má špatná úvaha.Neuvědomil jsem si,že většina IC ve zdrojích má ochranu proti přetížení.Omlouvám se,někdy člověk moc neuvažuje,takže mě neberte ve zlém.IC ve zdroji je opravdu TEA2261.TEA a elyty vypadají už měněné.Je třeba ve zdroji vyměnit něco co vypadá i na poměření dobře?Zkusím rozchodit zdroj a dám vědět.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

Takhle, jak jsi to napsal nyní je to naprosto v pohodì a jiná píseò. Z tvého prvního pøíspìvku totiž spíš vyplývá, že ti odcházející konec zdroje odrovnal horiz. (S2055) . Proto se tomu podivuju.
Jinak na ochranu ve zdroji moc nespoléhej , nebo￾ u Mits. ve vìtšinì pøípadù jde zdroj "do vìèných loviš￾" za horizontálem .
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

olda007 mimo jiné píše:TEA a elyty vypadají už měněné.Je třeba ve zdroji vyměnit něco co vypadá i na poměření dobře...
Ty elyty bych asi preventivně vyměnil. Někdo je sice měří, ale já je při opravě zdroje většinou vyhazuju abych měl jistotu že nepolezu dál po naříznutý větvi. U téhle plečky to platí obzvlášť. Tady je schéma zdroje.

Killroy
Přílohy
C21T7_C25T7_zdroj.jpg
(80.38 KiB) Staženo 372 x

Uživatelský avatar
olda007
Příspěvky: 132
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od olda007 »

Tak jsem tam vyměnil všechny 3 elyty,2 zennerky 3V0-jedna z nich byla ve zkratu,TEA..,transistor a ochranný odpor 4r7.Zatím to jede,tak uvidíme jak dlouho,díky za rady

Uživatelský avatar
fraaa
Příspěvky: 2
Registrován: 23 lis 2008, 01:00

#8 Příspěvek od fraaa »

dobrý den. prosím o radu k této tv. nemůžu přijít na to jak se dají naladit programy na této tv. nijak se mi to na ovladači nepovedlo a na tv nic není krom tlačítek na přepínání programů a zesílení zvuku. moc prosím o radu . díky moc

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Zkus podržet tl. MENU . Ivan

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“