Philips L6 blyskanie v obrazovke

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#16 Příspěvek od Ivan_Ryger »

presne to som myslel, obrazovku prehodim, vychylovacky necham povodne. To je ako s chlebom a Zemou, chlieb pada na Zem alebo Zem na chleba? Z pohladu fyzikov je to jedno.

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

Pánové dìkuji za schémata , ale doma je opravdu neotevøu . Byl jsem u kolegù a :
Na kol. BF423 máš místo 11.9V 19V . Kolik máš na kol. BF487 ? Na nap. hor. dej žárovku a odpoj konec .
Ivan

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#18 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Na kolektore BF478 je 55V, co sa mi nepaci.
Ale tranzistor som mal vonku a javi sa OK, vyssie som popisal.
Inac je asi skutocne vzduch v obrazovke, nakolko je prepalene zeraviace vlakno.

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

Ivan_Ryger píše:Na kolektore BF478 je 55V, co sa mi nepaci.
Ale tranzistor som mal vonku a javi sa OK, vyssie som popisal.
Inac je asi skutocne vzduch v obrazovke, nakolko je prepalene zeraviace vlakno.
Pak zkus ještì vyzkratovat D6501 (5V6) a mìlo by to snížit nap. napìtí horiz . Ivan

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#20 Příspěvek od Zmije »

Zdravim. Přidávám taky s problémem s TV Philips L6. Před rokem sem ji dostal stím, že se ji mám pokusit opravit. Nešel zdroj, led na předním panelu nesvítila, když jsem ji rozebral a podle schématu, stejného jako sem dal Killroy, začal meřit napětí ve zdroji, televize se najednou rozeběhla, rozeběhla se i po vypnutí napětí, ale ve chvíli kdy jsem ji smontoval přestala zase jít, na poťukání šroubovákem na DPS nereagovala, nakonec jsem zjistil že se rozeběhne vždy, když se dotknu sondou báze T7505 (BC548B) ve zdroji, přeletoval jsem ho, ale pomohla až jeho výměna. Potom TV chodila dobře celý rok, až teď před 14 dni jsem se díval a najednou se začal obraz na pravé straně lehce natahovat a smršťovat (do šířky) asi v 5sec intervalech, asi po 15min provozu se obraz náhle rozpadl(jakoby se složil z obou krajů do středu). Na středu zůstala svislá čára, ze které se vysunuly vodorovné úzké čáry střídavě napravo a nalevo (mezi nima byl několika cm. svislý rozestup), po pár sec (2-4). se televizor vypl a začalo se z něj kouřit. Od té doby jsem ho ještě nerozdělal, ale je mi jasné že min. zdroj odešel. jakou závadu byste odhadli? Nemohlo se jednat např. o jíž zmíněné jiskření ve VN transformátoru?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#22 Příspěvek od Ivan_Ryger »

tak teraz zacala sranda, v TV som vymenil obrazovku(nemala vobec vakuum), a poistku 1502, ktora bola prepalena. Po vymene TV nabehol, no poistka sa prepalila, dal som tam 400mA(viem, ze to nie je korektne, no tvrdy skrat tam nebol), dost dlho to bezalo, no znova sa poistka prepalila. Neviem, kde moze byt chyba, asi to skonci tak, ze do cesty zaradim ampermeter a budem merat.
napatie +96V je zvysene na +108V

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“