Zdroj k DVD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

Zdroj k DVD

#1 Příspěvek od RadekB »

Zdravim, resim takovy mensi problem - znamy jezdi s kamionem a chtel by predelat DVD pro napajeni z 12V. Zjistil jsem ze DVD potrebuje napeti 5V, 3.3V, + a - 12V, -24V. To bych resil asi menicem, ale ze zdroje vede jeste dva vodice, na desce jsou oznacene jako +F a -F, napětí na nich je kolem 2,7V ale mirne kolisa a na osciloskopu ma ponekud zvlastni prubeh, nevi nekdo co to je ?
Neresil nekdo neco podobneho ? Nebo neni nekde primo pouzitelne schema ?

Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od vsetec »

Není to náhodou žhavení displeje?
Jarda

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Zdroj k DVD

#3 Příspěvek od Miradim »

Zdravím. Já bych radči nezasahoval do originálního zdroje DVD (nebezpečí požkození, nefunkčnost ochran zdroje) ,ale řešil bych to měničem 24V/220V.Sám jsem mnohokrát tento problém řešil a vždy jsem došel k závěru,že je lepší a jednodušší postavit zdroj než zasahovat do konstrukce přístroje.
Naposledy upravil(a) Miradim dne 29 pro 2005, 22:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

hoj asi bych to taky resil menicem na 230V a mozna nebude treba ani stridac pokud ma to dvd spinany zdroj tak ho muzes zivit z menice primo stejnosmernym napetim 300V :idea:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

jeste abych byl pohcopen muzes udelat menic na 20khz bude malinky.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Ano, taky se me jevilo jako lepsi menic na 220V , DVD ma spinany zdroj, takze by to nemuselo byt tak nejak moc velke, asi to tak tedy dopadne. Jinak to F+F- bude asi opravdu zhaveni displeje.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

A nejake osvedcene schematko by se naslo ? Diky

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

rezis píše:hoj asi bych to taky resil menicem na 230V a mozna nebude treba ani stridac pokud ma to dvd spinany zdroj tak ho muzes zivit z menice primo stejnosmernym napetim 300V :idea:
Takhle pracovaly i některý telky co byly překopaný do autobusu. PS a jinak to první napětí nebude 12V ale 24V a pokud má kámoš na palubce 12 tak je tam už měnič 24/12 který má omezený proud a nebo si vytáhnul střed z baterií. To ale nikomu nedoporučuju!! Nakonec co že stojí hotový měnič na 150W z TESCA,MAKRA,TIPY ap.?
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “